دسته بندی ها

لیست فروشندگان و راهنمای قیمت خرید انواع درب های ضد سرقت

فروشندگان و مجریان لیست فروشندگان و راهنمای قیمت خرید انواع درب های ضد سرقت

راهنمای بررسی و انتخاب و خرید انواع درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت از الزامات زندگی امروزه برای تامین امنیت منازل و محل‌های کار می‌باشند. همانطور که از اسمشان پیداست و انتظار می‌رود برای حفظ امنیت ساختمان باید دارای استاندارد‌‌های خاصی باشند، تا انتظارات لازم را برآورده کنند. علاوه بر آن کارایی لازم را نیز داشته باشند. متاسفانه هم اکنون در کنار عرضه این درب‌ها و تمایل مردم برای خرید آن‌ها نمونه های تقلبی و ناکار آمد در بازار کم نیست. این محصولات فقط با ظاهر و شکل و شمایل درب‌های ضد سرقت عرضه شده‌اند اما کارایی لازم را ندارند و فاقد استانداردهای واقعی می‌باشند. توصیه می‌شود برای جلوگیری از خرید درب‌های بی کیفیت، این درب‌ها را از مراکز معتبر خریداری نمایید. علاوه بر نمونه ‌های ایرانی این محصول، انواع ترکیه ای و چینی آن هم در بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر در بازار نمونه‌های ترکیه ای بهترین‌های این محصول به حساب می‌آیند. البته لازم به ذکر است که اولین بار این نوع درب‌ها در ایتالیا تولید شدند اما چیزی نگذشت که درب‌های ضد سرقت تولید کشور ترکیه جایگاه ویژه ای در این بازار پیدا کرد.

در ادامه به منظور شناخت بهتر درب ضد سرقت به معرفی اجزا و ساختار آن پرداخته شده است. درب ضد سرقت از لایه های مختلفی تشکیل شده است و همین ساختار چند لایه به خاصیت امنیت بخشی بیشتر و عایق بودن آن کمک می‌کند. لایه بیرونی درب از جنس چوبی، فلزی، شیشه‌ای یا ام دی اف تشکیل شده است که با یک روکش پوشیده می‌شود. روکش درب ضد سرقت می‌تواند به شکل برجسته، نیمه برجسته، صاف و یا اشکال متنوع دیگر طراحی شود. دیگر اجزا خارجی درب، مثل یراق آلات فلزی شامل درب‌کوب و دستگیره  و چشمی نیز در همین قسمت نصب می شوند. درب‌کوب و دستگیره ها عمدتا در رنگ‌های طلایی و نقره ای در بازار موجود هستند. چشمی ها نیز امروزه در اشکال متنوع تری نسبت به گذشته و کارایی بالاتر برای این منظور عرضه می شوند. از انواع آن‌ها به چشمی‌های زنگ دار و نمونه‌های دیجیتالی میتوان اشاره کرد. بعد از لایه خارجی درب ضد سرقت و اجزای مربوطه، نوبت به معرفی لایه داخلی می رسد. این لایه از فلز سختی مثل فولاد انتخاب می‌شود که ممکن است بسته به محل کار گذاشتن درب، از دولایه (مناسب برای در منازل) یا چند لایه (مناسب برای کارخانجات، هتل‌ها و دیگر محل‌های عمومی) معمولا به ضخامت 1 میلی‌متر تشکیل شود. بین این دولایه فضای خالی تعبیه می‌شود که معمولا با ماده ای مثل پشم سنگ پر می شود. حضور چنین ماده ای در کنار دیگر اجزای سازنده، درب را در مقابل ضربات، آتش سوزی، برش، فشار اهرم برای شکستن آن و یا هر گونه آسیب احتمالی برای ایجاد ضربه، مقاوم می‌کند. به علاوه در طراحی آن‌ها از قفل‌های ویژه‌ای استفاده می‌شود که حتی در صورتی که قفل کردن درب فراموش شود، به دلیل  دشوار و وقت‌گیر بودن باز کردن این نوع قفل‌ها، امنیت لازم تأمین شود. در حقیقت یکی از تفاوت‌های این درب‌ها با نمونه های معمولی همین قفل‌ها هستند. درب‌های معمولی به طور متداول با یک زبانه قفل چفت می‌شوند، در حالی که قفل درب‌های ضد سرقت زبانه های بیشتری دارند. این قفل‌ها با نام قفل گاوصندوقی هم شناخته می‌شوند. البته تعداد زبانه‌های این قفل‌ها از نظر تعداد، در نمونه های مختلف درب‌های ضد سرقت متغیر هستند. به عنوان مثال تعداد این زبانه‌ها در یکی از انواع چینی درب ضد سرقت 13 عدد و در یکی از نمونه‌های ترکیه ای آن حدود 8 عدد است. از تفاوت های دیگر این محصول با درب های معمولی میتوان به وجود یک درزگیر پلاستیکی که به غیرقابل نفوذ بودن بیشتر در کمک می‌کند، اشاره کرد. به علاوه این درب‌ها عایق صوت، عایق رطوبت ، عایق سرما و گرما، ضد آب، ضدآتش و ضد اسید هستند. شایان ذکر است با گذشت زمان و پیشرفت در تولید این محصول، رفته رفته امکان نصب دوربین نیز روی این نوع از درب‌ها تعبیه شد، که عاملی مهم در حفظ امنیت و آرامش کاربران محسوب می‌شود.

اما در ارتباط با الزامات نصب درب ضد سرقت معمولا قبل از کار گذاشتن این درب‌ها باید چهارچوبی با ضخامت مناسبت و جنس فلزی محکم که عمدتا از جنس آهن یا فولاد است انتخاب ‌شود. طراحی درست چهارچوب نیز برای قرار گرفتن صحیح درب ضد سرقت و صحت عملکرد آن حائز اهمیت است. جنس لولاهای به کار رفته در این درب‌ها از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کرد. هر چه لولای در از مواد مرغوبتری انتخاب شود، امنیت درب ضد سرقت نست به نمونه های مشابه این محصول بالاتر می‌رود. لولا‌ها نقش نگهدارنده و جابه جا کننده درب را دارند و از آنجایی که وزن درب ضد سرقت بالاست باید تاب آوری وزن بالای آن را داشته باشند. لولاها در ساختار درب ضد سرقت، به صورت پنهان و دور از دسترس کار گذاشته می شوند تا قابلیت شکسته شدنشان برای نفوذ و سرقت به حداقل برسد.

در کنار فاکتور تامین امنیت و ضد سرقت بودن این محصول بهتر است هنگام خرید به وزن درب، اطمینان از سازگاری جنس درب با محیطی که کار گذاشته شده و در آخر به ظاهر مناسب آن دقت شود تا خریدی مناسب، به صرفه و کاربردی داشته باشید.

در نهایت اگر قصد خرید هریک از انواع درب ضد سرقت را دارید بهتر است از بین فروشندگان این محصول در وبسایت ساختمان در سراسر ایران، نزدیکترین نمایندگی به شهر یا استان محل زندگی خود را انتخاب کرده و با در نظر گرفتن بودجه اقتصادی، شرایط محصول مدنظر خود و مهمتر از همه کاربرد و محل اجرای آن، بهترین انتخاب را از بین انواع مختلف این محصول داشته باشید.


ایمنی بیشتر ساختمان با نصب درب های ضد سرقت

درب خانه با توجه به اینکه نقطه حمله بیشتر سارقین است، باید امنیت و استحکام لازم را داشته باشند. طبیعتا قفل کردن درب‌ها اولین و مهمترین اقدام ایمنی است که برای جلوگیری از ورود سارقین باید انجام دهیم. اما با توجه به اینکه سخت‌ترین و ایمن‌ترین قفل‌ها هم با یک ضربه به راحتی باز می‌شوند، برای ایجاد امنیت قفل زدن کافی نیست. به همین دلیل برای جلوگیری از سرقت لوازم خانه و ورود افراد بیگانه باید به دنبال راه ایمن‌تری باشیم. امروزه یکی از راه های ارتقا امنیت خانه نصب درب ضد سرقت است.

درب ضد سرقت به طور کلی امنیت بالاتری را در تمامی جنبه‌ها ارائه می دهند. لولاهای این درب‌ها تقویت شده اند و متریال به کار رفته در ساخت آن به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که در برابر خطرات طبیعی و انسانی برای شکسته شدن مقاوم باشند، قفل درب سرقت نیز مقاومت بسیار خوبی دارد و به راحتی قابل شکستن نیست.

درب ضد سرقت برای جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد مزاحم ساخته شده است، علاوه بر این می‌تواند به عنوان یک مانع در برابر طوفان و سیل نیز مقاومت کند و نسبت به درب‌های معمولی محافظت خیلی بیشتری ارائه می‌دهند.

سارقین و مهاجمین معمولا از ضرب و شتم برای شکستن درب و خراب شدن آن‌ها برای ورود به خانه استفاده می‌کنند و طبق قوانین فیزیکی با اعمال فشار در یک نقظه می‌توان هر نوع دربی را با لگد باز کرد. درب ضد سرقت با در نظر گرفتن این موارد به گونه‌ای ساخته می‌شود که در برابر این ضرب و شتم‌ها مقاومت لازم را داشته باشد از آنجایی که درب ضد سرقت معمولا از جنس استیل یا چوب سخت است شکستن آن‌ها غیر منطقی است. البته نوعی درب ضد سرقت شیشه‌ای نیز وجود دارد که بسیار گران قیمت هستند زیرا از شیشه‌های مقاوم ضد برش و خرد شدن ساخته می‌شود اما به طور طبیعی پیدا کردن درب ضد سرقت شیشه‌ای بسیار مقاوم چندان آسان نیست زیرا آسیب پذیری شیشه معمولا بالاست.

علاوه بر محافظت و امنیتی که درب ضد سرقت برای ما فراهم می‌آورد، عایق صدا و حرارت بودنشان نیز یکی از ویژگی‌های مهم آن‌هاست. فضاهای خالی بین لایه‌های مختلف درب سرقت با پشم سنگ پر می‌شود. پشم سنگ یک عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی است که ماده تشکیل دهنده اصلی آن معمولا سنگ بازالت است و کاربردهای مختلفی دارد. با توجه به ویژگی‌هایی که این عایق دارد از آن در ساخت درب ضد سرقت استفاده می‌شود. این عایق ممکن است هزینه نهایی درب را بیشتر کند اما با توجه به اینکه در صرفه جویی از منابع تاثیر مثبت دارد ارزش این هزینه را خواهد داشت.

کیفیت درب ضد سرقت

برای تعیین کیفیت درب ضد سرقت می‌توانیم ضخامت و متریال استفاده شده را به عنوان فاکتور در نظر بگیریم. البته تنها این دو عامل اصلی نیستند و به موارد دیگری نیز بستگی دارد. هر چه درب ضخامت بیشتری داشته باشد طبیعی است که آسیب رساندن به آن سخت‌تر است و به راحتی نمی‌توان آن را شکست، با این وجود ممکن است یک درب ضد سرقت ضحیم کاستی هایی داشته باشد. لولاها و قفل‌های استفاده شده در ساخت درب ضد سرقت نیز بر کیفیت آن‌ها تاثیر به سزایی دارد. لولاهای درب ضد سرقت می‌توانند قابل مشاهده یا پنهان باشند. لولا پایه‌ و ستون نگه دارنده درب است از این رو باید کیفیت لازم را داشته باشند. قفل درب ضد سرقت یکی دیگر از عوامل تعیین کیفیت این نوع درب‌هاست، مقاوم بودن قفل موجب ناتوانی سارقین در برابر باز کردن درب خواهد شد، قفل درب‌های ضد سرقت علاوه بر اینکه باید از متریال خوبی ساخته شوند، باید ساختار با کیفیتی نیز داشته باشند تا از نظر مهندسی ایمنی لازم را داشته باشد.

مزایای نصب درب ضد سرقت

  • ارتقا امنیت خانه و ماندگاری بیشتر: این درب‌ها با توجه به اینکه یک فریم محکم و مقاوم دارند و از متریال با کیفیتی ساخته می‌شوند امنیت بیشتری را فراهم می‌آورند. علاوه بر امنیت، این درب‌ها ماندگاری بیشتری دارند و تا سال‌ها نیازی به تعویض ندارد در مواردی که قفل آن‌ها فرسوده شود یا دچار مشکل شود به راحتی می‌توان قفل آن را عوض کرد.
  • داشتن احساس امنیت هنگام تنها بودن: برخی از افراد ممکن است از لحاظ روانشناسی با مشکل ترس از تنهایی روبه‌رو باشند با استفاده از این درب‌ها می‌توان کمک شایانی به این افراد کرد تا مطمئن شوند که هیچ کسی قادر به شکستن و نفوذ به خانه نیست. 
  • افزودن ارزش به خانه: علاوه بر امنیتی که این سازه برای ما فراهم می‌کند یکی دیگر از مزایای داشتن درب ضد سرقت افزایش ارزش خانه است و اگر قصد فروش خانه را داشته باشید می‌توانید با قیمت بیشتری اقدام به فروش خانه کنید. علاوه بر قیمت فروش، با استفاده از این درب دیگر نیازی به بیمه اموال در برابر دزدی نیز نخواهید داشت. 
  • صرفه جویی در منابع طبیعی: درب‌ها یکی از نقاطی هستند که باعث ورود سرما و گرما به خانه می‌شوند. استفاده از این نوع درب باعث حفظ دمای خانه و صرفه جویی در منابع طبیعی می‌شود چون دارای عایق حرارتی هستند
  • کاستن صداهای مزاحم: درب‌های ضد سرقت عایق صوتی نیز دارند از این استفاده از آن‌ها موجب جلوگیری از ورود صداهای مزاحم به خانه می‌شود، بسیاری از آپارتمان نشینان درگیر این مشکل و وجود صدهای مزاحم در راه پله هستند به کمک این نوع درب‌ها می‌توان میزان انتقال صدا را به حداقل رساند و آرامش بیشتری را تجربه کرد. 
  • نگهداری بهتر از کودکان: این نوع درب‌ها باعث می‌شوند که دیگر نگران باز کردن در توسط کودکان و رفتن آن‌ها نباشید زیرا باز کردن این درب‌ها به راحتی درب‌های ساده نیست از این رو در صورتیکه همیشه نگران رفتن کودکانتان هستید بهتر است در اسرع وقت اقدام به نصب این درب‌ها کنید. 
  • ضد حریق بودن: همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم درب‌های ضد سرقت از استیل و چوب ساخته می‌شود جنس استیل به خودی خود در برابر آتش مقاومت نسبی دارد، نوع چوبی نیز با توجه به اینکه دارای عایق پشم سنگ است در برابر آتش مقاوم است و منجر به گسترده شدن آتش نمی‌شود. 
تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره درب ضد سرقت