دسته بندی ها

درب آهنی (درب آهنی ساده، درب آهنی ورودی، درب آهنی پارکینگی و ...)

فروشندگان و مجریان درب آهنی

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های درب آهنی

درب اولین مدخل و ورودی هر ساختمان است. اهمیت ورودی هر ساختمان در معماری و ساختمان سازی امری غیر قابل انکار است. درب هر خانه نمادی از سلیقه، بهره وری و ذوق سازنده آن خواهد بود. انتخاب صحیح درب ورودی برای ساختمان و خانه‌یتان بر روی دیدگاه ساکنان و مهمانان خانه تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت. شما با آماده سازی فضایی زیبا و اجرایی کردن ایده‌های متفاوت می‌توانید از مهمانان خود در فضایی شگفت انگیز پذیرایی کنید. امروزه با پیشرفت انواع فناوری‌ها، درب های ورودی مختلفی برای ساختمان در بازار موجود است، از این انواع می‌توان به درب آهنی، درب چوبی، درب استیل، درب فرفوژه و ... اشاره کرد. در ادامه این نوشتار سعی داریم به بررسی انواع درب آهنی برای ساختمان بپردازیم. 

ادامه مطلب

اهمیت درب آهنی

درب آهنی ورودی محوطه خانه شما را از فضای بیرون خانه مجزا می‌کند، یکی از دلایل اصلی استفاده از درب آهنی در ساختمان سازی ایجاد امنیت برای اعضای خانواده و حفظ آن است. بدون داشتن یک ورودی ایمن و مستحکم، امکان سرقت و تجاوز به حریم خانه از سوی خلافکاران افزایش می‌یابد. درب آهنی ورودی می تواند گزینه ای مناسب برای حفاظت از اعضای خانواده و وسائل هر خانه باشد. اغلب درب فلزی استحکام کافی در برابر انواع ضربه را دارد.

اهمیت دیگر درب آهنی حیاط یا ساختمان مربوط به جنبه های زیبایی شناسی آن است. درب ورودی نقطه‌ای دلپذیر برای ورود به ساختمان است که نوع و مدل آن تاثیر بسیار زیادی در ظاهر ساختمان دارد. گاهی اوقات افراد از درب آهنی دست دوم یا قدیمی برای ورودی ساختمان استفاده می کنند، در این صورت بهتر است به نمای ساختمان و قدمت درب و استحکام آن توجه کافی شود، در غیر این صورت ممکن است بعدها دچار دردسر شوید.

بسیاری از معماران بر این باورند که بین ورودی هر ساختمان و اثرات سرزندگی و نشاط در خانه ارتباط وجود دارد. انتخاب درب ورودی قدیمی می تواند باعث کاهش بهره وری خانه شود و منجر به افزایش هزینه های مرتبط با سیستم های گرمایشی و سرمایشی شود. به همین دلیل بهتر است با انتخاب درب آهنی با کیفیت از همان ابتدای کار در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

کاربرد درب آهنی

شما می‌توانید برای ورودی ساختمان خود از انواع درهای چوبی، فلزی یا شیشه‌ای بهره بگیرید. اما نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی هر منطقه است. اصولا در ایران با توجه به موقعیت آب و هوایی موجود از گذشته تا کنون بهترین گزینه برای ورودی استفاده از درب‌های آهنی بوده است. امروزه انواع بسیار مختلفی از درب آهنی در طرح و رنگ های بسیار شیک در بازار موجود است، حتی می توانید با توجه به نمای ساختمان و بنا به سلیقه خود آن را سفارشی سازی کنید.

درب فلزی با توجه به مقاومتی که در برابر رطوبت دارد، برای فضاهای مرطوب یکی از بهترین گزینه هاست. به همین دلیل امروزه برای ورودی پارکینگ ها، مغازه ها و مجتمع های تجاری از درب آهنی و فلزی استفاده می شود تا هم از خطرات ناشی از سرقت اموال جلوگیری گردد و هم در برابر تغییرات آب و هوایی کمترین میزان فرسایش را داشته باشند. علاوه بر زیبایی و تاثیرات استفاده از درب آهنی در ساختمان، استحکام و پایداری این درب‌ها از اهمیت بسیار زیادی بر خودار است. طراحی چهارچوب های قدرتمند و تراز بودن درب در کنار استحکام آن، اصلی‌ترین دلیل انتخاب مشتریان است.

در صورتی که می‌خواهید درب پارکینگ آهنی یا درب آهنی حیاط متفاوتی داشته باشید، می توانید از تولید کننده درب تقاضا کنید که درهایی با شکل و طرح مختلف برای شما طراحی و اجرا کند. شما می توانید با ترکیب درب آهنی با چوب، استیل، شیشه و ... درهایی خلاقانه و به روز برای خانه خود تهیه کنید. با این وجود حتی استفاده در ب آهنی ساده می توانید گزینه ای مناسبی برای شما باشد.

انواع درب آهنی

درب فلزی به کار رفته به عنوان درب حیاط، درب مجتمع، درب پارکینگ و غیره در انواع نیم لنگه، تک لنگه و دو لنگه در بازار موجود است که شما می توانید با توجه به کاربری و اندازه ورودی مورد نظر خود از انواع آن استفاده کنید. تنوع مدل های موجود در بازار باعث سازگاری با نیاز و سلیقه تمام مشتریان شده است.

صرف نظر از اهمیت زیبایی در و تاثیر چشمگیر آن در زیباسازی شاختمان بسیاری از مشتریان درب آهنی به دنبال محصولاتی ایمن، با دوام، با طول عمر بالا و مستحکم در برابر تغییرات آب و هوا هستند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت درب آهنی

مشتریان به هنگام انتخاب محصول با توجه به سلیقه، کاربری و بودجه در نظر گرفته شده سعی دارند محصولی را انتخاب کنند که هماهنگ با سلیقه و نیاز آن ها باشد. به هنگام تولید و ساخت انواع درب آهنی عوامل متعددی نقش دارد که کیفیت و میزان استفاده از هر کدام نقش بسزایی در قیمت گذاری درب آهنی دارد.

از جمله تاثیر گذارترین عوامل در تعیین قیمت می توان به نوع و جنس ماده اولیه به کار رفته در ساخت درب آهنی اشاره کرد. استفاده از فلزات مرغوب و باکیفیت به تولید یک محصول بی عیب و نقص کمک شایانی می کند. یراق آلات به کار برده شده همانند لولا، دستگیره، چشمی، ضربه گیر، سرمه، دریچه های بست، قفل و ... و کیفیت آن ها نیز هم از نظر ظاهری و هم امنیت بسیار حائز اهمیت است.

رنگ درب آهنی نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت درب است. اغلب رنگ های مشکی، سفید یا قهوه ای به عنوان رنگ درب ورودی انتخاب می شود. معمولا رنگ های پودری از دوام و طول عمر بالاتری برخودار هستند. در صورتی که سطح فلزی به درستی آماده سازی شود و درب رنگ شده در کوره قرار گیرد نسبت به رنگ کردن در محل نصب مقرون به صرفه تر خواهد بود. 
یکی دیگر از هزینه های جانبی مربوط به درب آهنی هزینه حمل و نقل و بسته بندی آن از کارگاه تولیدی تا مقصد است. هزینه مربوط به نصب در نیز در قیمت گذاری این محصول باید مد نظر قرار داده شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون