دسته بندی ها

قفل دیجیتال

فروشندگان و مجریان قفل دیجیتال

 • قفل دیحیتال محصولی است که بر روی انواع درب های ورودی ساختمان نصب میشود که باعث افزایش امنیت، سهولت در عبور و مرور و افزایش زیبایی و جلوه دادن به ساختمان های مدرن امروزی میشود.
  آدرس: جنت آبادجنوبی
 • فروش و نصب و پشتیبانی فنی قفل دیجیتال کره ای سامسونگ
  آدرس: ونک
 • اولین و بزرگترین مجموعه ی ارائه کننده قفل های دیجیتال در ایران بـا 11 سـال حضور مستمـر و همکـاری با سـازمان هـای دولتی و خصوصی
  آدرس: ستارخان
 • شرکت ایمن کالا تجارت اکام نماینده رسمی و انحصاری قفل های دیجیتال شرکت milre کره جنوبی در ایران می باشد.
  آدرس: تهرانپارس

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل قفل دیجیتال

قفل دیجیتال نسل جدیدی از وسایل هوشمند و تکنولوژی های ساختمانی در زمینه سیستم تردد است که برای آسایش و راحتی افراد و همچنین  افزایش امنیت فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.


این محصول بر روی درب های ورودی نصب می شود وعلاوه بر وظیفه اولیه و ابتدایی به عنوان قفل، از طریق مکانزیم های مختلف شناسایی، سببب کنترل تردد افراد، ثبت زمان ورود و خروج و راهکارهای مختلف احراز هویت افراد می شود. سطوح مختلف امنیتی و امکان مدیریت آن ها و همچنین مدیریت تردد افراد و ثبت تردد ها، قفل دیجیتال را به مناسب ترین تکنولوژی برای هوشمند سازی و ایمن سازی ساختمان ها تبدیل می کند.کاربرد قفل های دیجیتال محدود به فضای خاص با سطح امنیتی خاصی نمی شود و از آن در هتل ها، ادارات، ساختمان های مسکونی،گیت های ورودی، محیط های کاری مختلف و همچنین مراکز تجاری،صنعتی، تفریحی، ورزشیو هر فضایی که نیاز به افزایش امنیت و راحتی کاربر و یا ثبت تردد افراد دارد استفاده می شود.
قفل های دیجیتال می توانند با یا بدون دستگیره، به صورت فشاری و یا کشیدن درب و در نهایت، مختص درب هایی با شیشه های سکوریت باشند. تفاوت موارد ذکر شده بر اساس ظاهر و نحوه کار کاربر برای وارد و خارج شدن است.

روش های کار با قفل دیجیتال

عملکرد قفل دیجیتال از طریق یکی از روش های وارد کردن رمز، استفاده از کارت و یا کلید دیجیتالی مربوطه و اثرانگشت است. روش های ذکر شده را می توان به صورت ترکیبی بر روی یک قفل دیجیتال نیز به کار برد، برای مثال استفاده از رمز-کارت-اثرانگشت، رمز-کارت و رمز-اثرانگشت برای یک قفل دیجیتالبرای وارد شدن به فضای مورد نظر که علاوه بر کارآمد تر کردن قفل مورد نظر و تنوع روش های ورود، سطح امنیتی مورد نظر نیز حفظ می شود.


اگر از رمز برای قفل دیجیتال استفاده شود، دیگر نیاز به حمل کلید و یا وجود نسخه های مختلف کلید برای درب مورد نظر نیست و تنها دانستن رمز مربوطه کافی است. این روش برای محیط هایی با تردد بالای افراد متعدد مناسب است.
در مورد قفل های دیجیتالی که از کارت استفاده می کنندد، بر خلاف قفل های معمولی و کلید های مکانیکی آن ها، در صورت گم شدن کارت به راحتی و در مدت زمان بسیار کمی می توان حق ورود کارت را باطل و نسخه جدید آن را مورد استفاده قرار داد. این مدل مناسب فضاهایی با کاربران خاص و محدود است. نمونه هایی از کارت های دیجیتالی وجود دارند که بر پشت گوشی و به صورت برچسب مورد استفاده قرار می گیرند و به این ترتیب برای صاحب آن همیشه در دسترس و موجود خواهند بود.


بالاترین سطح امنیتی مربوط به قفل ای دیجیتالی بیومتریک و یا اثر انگشتی است که از اثر انگشت برای باز و بسته کردن قفل استفاده می کند. این قفل ها احتمال کم استفاده از کارت و رمز به زور را به صفر می رساند و تنها با استفاده از اثر انگشت فرد یا افراد مجاز کار می کند. علاوه بر این، هویت انحصاری افراد به صورت دقیق مشخص خواهد بود که برای فضاهایی با الزامات امنیتی بسیار بالا، امتیاز مثبتی به حساب می آید.

مزایای قفل اکترونیکی

• بالا بردن سطح امنیتی و راحتی کار با امکان تنظیم قفل به صورتی که پس ازچند ثانیه به صورت خودکار قفل شود
• عدم وجود نگرانی از بابت گم شدن کارت و یا کلید های قفل و افتادن آن به دست افراد متفرقه و امکان از کار انداختن موارد ذکر شده در کسری از ثانیه
• قابل اجرا بر روی درب های سکوریت، معمولی و ضد سرقت
• فعال شدن آلارم قفل دیجیتال و هشداردهی در صورت تلاش برای ورود غیر مجاز و یا آسیب رساندن به درب و یا قفل
• در دسترس بودن طرح های زیبا، ظریف، متنوع و جذاب قفل دیجیتال که متناسب با اکثر سبک های درب های ورودی و  دکوراسیون داخلی اند
• امکان کنترل هویت افراد تردد کننده به فضای مورد نظر در نمونه هایی که از طریق اثر انگشت عمل می کنند
• امکان مدیریت و کنترل همه جانبه، سریع و به روز امنیت فضای مورد نظر از طریق اعطای حق تردد و لغو حق تردد
فرد و یا افراد مورد نظر
• قابلیت ثبت ورود و خروج افراد
• عدم اخلال در عملکرد در نمونه های مخصوص ساختمان های اداری و مسکونی در صورت قطعی برق به علت استفاده از باتری قلمی به جای نیروی برق
• امکان استفاده از کلید فیزیکی و مکانیکی در صورت بروز هرگونه اخلالی در ورود و خروج ناشی از عملکرد قفل دیجیتال و یا احراز هویت افراد مجاز
• عدم نیاز به حمل دسته کلید و نگرانی از بابت گم شدن و کپی برداری از آن
• مقاومت چند برابری نسبت به قفل های عادی به علت ساختار درونی متفاوت قفل نسبت به نمونه های عادی
• امکان بازکردن درب به صورت کامل توسط ریموت که سبب آسان تر شدن کار برای افراد کم توان و مسن می شود
• مجهز بودن به امکاناتی مانند قفل کودک، سیستم اعلان حریق، سیستم ضد شوک و ضد سرقت و سیستم اعلان اتمام باتری
• وجود مدل هایی که به صورت ترکیبی عمل می کنند، مانند امکان استفاده از از انگشت به جای وارد کردن رمزاز گزینه های کم هزینه نسبت به سایر روش ها در راستای امنیتی
• قابل استفاده در فضاهای پر تردد و تعداد بالای کاربری
• امکان استفاده از قفل در صورت اتمام باتری با اتصال باتری کتابی به آن

نکاتی که در خرید قفل های دیجیتال باید در نظر داشت

• تهیه و خریداری قفل از مراکز معتبر برای اطمینان از حفظ امنیت و کیفیت قفل خریداری شده
• توجه به عواملی مانند برند و مارک قفل، فرم ظاهری، جنس بدنه و ویژگی های جانبی قفل دیجیتالو مواردی که بر روی قیمت نهایی این محصول تاثیر می گذارند
• تناسب بین ظاهر و فرم بدنه با فضای مورد نظر
• در نظر داشتن الزامات امنیتی مورد نظر و مورد انتظار از قفل دیجیتال برای انتخاب بهترین نمونه قابل اجرا
• مشورت با ارائه دهندگان و در میان گذاشتن نقطه نظرات، الزامات مورد نظر، شرایط محیطی، نوع کاربری فضا، سطح امنیتی مورد انتظار و تعداد کاربران و موارد دیگر برای انتخاب بهترین و کارآمدترین مدل قفل

آشنایی بیشتر با قفل‌ دیجیتال و انواع مدل‌های آن

امروزه اشکال پیشرفته‌تر فناوری قدم به خانه‌های ما گذاشته است. قفل دیجیتال هوشمند بدون کلید یک فناوری انقلابی بهره گرفته از تکنولوژی الکترومکانیکی دیجیتال است که امنیت خانه یا محل کار شما را به بهترین نحو تضمین می‌کند. هدف اصلی ساخت قفل دیجیتال هوشمند فراهم کردن دسترسی آسان و راحت بدون نیاز به استفاده از کلیدهای معمولی است. دیگر لازم نیست نگران به جا ماندن کلید در خانه یا دفتر کار خود باشید. با استفاده از قفل دیجیتال هوشمند می‌توانید به کمک اثر انگشت بیومتریک، کارت دسترسی هوشمند یا کد مخفی به راحتی درب خانه یا محل کار خود را باز کنید.

قفل دیجیتال هوشمند دارای انواع افزونه خاص و قابلیتی است که باعث افزایش ارزش محصول در مقایسه با سایر قفل‌های مرسوم می‌شود. ترکیب قابلیت قفل هوشمند با آلارم‌های امنیتی، عملکرد دو قفله، ویژگی خروج اضطراری و ... بر مزایای استفاده از این محصول می‌افزاید.

قفل‌های الکترونیکی درب و سیستم‌های ورودی کیپد بدون کلید، در خانه‌های امروزی نصب می‌شوند که همگی جایگزین مناسبی برای کلیدهای معمولی هستند. انواع بسیار مختلف از قفل دیجیتال وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

قفل مغناطیسی: این قفل‌ها از یک الکترومغناطیس و یک صفحه آرماتور تشکیل شده است. الکترومغناطیس به صفحه آرماتور در و قاب در متصل شده است. هنگامی که جریان الکترونیکی از طریق الکترومغناطیس عبور داده می‌شود، صفحه امواج را به خود جذب می‌کند و درب را قفل نگه می‌دارد. استفاده از این نوع قفل کاملا مقرون به صرفه است و شبیه به قفل درب‌های استاندارد طراحی شده است. این نوع قفل از امنیت بالایی برخودار نمی‌باشد و استفاده از آن برای تامین امنیت خانه یا محل کار شما چندان توصیه نمی‌شود.

درب الکترونیکی ضامن‌دار: درهای ضامن‌دار الکترونیکی به عنوان یک جایگزین برای درهای سنتی ضامن دار به کار می‌رود، در فرم سنتی از نرده‌های میله‌ای برای ایجاد امنیت استفاده می‌شود. مکانیسم این قفل با استفاده از جریان الکتریکی زبانه قفل را باز و بسته می‌کند. این نوع قفل چند منظوره است و بسته به نحوه نصب استفاده‌های متعددی از آن می‌توان کرد. اثربخشی قفل الکترونیکی ضامن دار بسیار بالاست.

قفل‌های پیچی الکتریکی: از مدل از قفل‌های دیجیتال اغلب برای در کابینت و کمدهایی کاربرد دارد که نیاز به تامین امنیت در حد بالا دارند. قفل‌های پیچ الکتریکی شبیه به قفل‌های اهرم دار است اما در مقایسه با آن قوی‌تر هستند. این قفل‌ها سازگاری بیشتری با سیستم‌های برقی دارند. نصب این محصول آسان است و دارای انواع حالت‌های خرابی امن است.

قفل با صفحه کلید الکترونیکی: این مدل رایج‌ترین و شناخته شده‌ترین قفل الکترونیکی است. این قفل مجهز به یک صفحه کلید است که برای باز کردن درب نیاز به یک کد یا رمز عبور دارد. برای راحتی کار استفاده از این قفل نیاز به هیچ گونه کلید فیزیکی ندارد. اگر چه این مدل قفل‌ها گران قیمت هستند، اما امنیت شما را به خوبی تضمین می‌کند. از این رو مهم است که کد یا رمز عبور خود را ایمن نگه دارید و به گونه‌ای رمز عبور خود را انتخاب کنید که برای افراد خارجی حدس آن دشوار باشد

قفل شناسایی فرکانس رادیویی (RFID): سیستم قفل RFID از یک دستگاه رادیویی با فرکانس رادیویی استفاده می‌کند که به کمک سیگنال قفل را باز و بسته می‌کند. استفاده از این قفل بسیار آسان است و نیازی به استفاده از هیچ گونه جسم فیزیکی ندارد. سیستم قفل RFID دارای امنیت کاملا یکپارچه است. معمولا از دستگاه‌های تایید اعتبار برای باز کردن در از راه دور در یک محدود خاص نیز استفاده می‌کند. عیب این سیستم این است که می‌توان براحتی با استفاده از کارت با دستگاه‌های خاص قفل را باز کرد. تعویض و جایگزین کردن گجت‌های این مدل نیاز به صرف هزینه‌های گزاف دارد.

قفل الکترونیکی بلوتوث دار: همان گونه که از نام این قفل مشخص است، این نوع قفل الکترونیکی از بلوتوث برای کنترل دسترسی به فضای داخل استفاده می‌کند. کسانی که می‌خواهد به اتاق وارد شوند نیاز به استفاده از تلفن هوشمند یا گجت در نزدیکی سنسورهای بلوتوث دارند. قفل‌های الکترونیکی بلوتوث‌دار بیشتر در اتومبیل یا مراکزی استفاده می‌شود که تعداد زیادی از افراد به آن محل ساکن هستند.

تجهیزات بیومتریک: تجهیزات بیومتریک و قفل‌های هوشمند اغلب در دفاتر و موسسات اداری به کار گرفته می‌شود. این قفل‌ها به کمک اسکن اثر انگشت به افراد اجازه ورود به داخل خانه را می‌دهد. مکانیزم‌های قفل هوشمند دربرگیرنده انواع ویژگی‌های منحصر به فرد بدن انسان هستند که اغلب تغییر این ویژگی باعث برهم خوردن سیستم می‌شود و کار با قفل را دشوار می‌کند. از قفل بیومتریک می توان برای افزایش کارایی سیستم‌های امنیت هر مکان استفاده کرد.

قفل دیجیتال هوشمند بدون کلید با استفاده از روش باز کردن امن قفل به کمک اثر انگشت، کارت دسترسی هوشمند، کد عبور امکان دسترسی آسان به محل کار و منزل را به شما می‌دهد. دیگر با وجود استفاده از قفل هوشمند لازم نیست به دنبال جستجوی کلید در جیب یا کیف دستی خود باشید. بدون هیچ گونه معطلی می‌توانید به محض رسیدن به در به راحتی وارد خانه شوید.

قفل‌ دیجیتال موجود در بازار از گیت‌های هوشمند با عملکرد دو قفله و چهار قفله نیز استفاده می‌کنند. با قابلیت اسکن کردن اثر انگشت توسط سنسورها به شما این امکان را می‌دهد بدون نگرانی از خانه خارج شوید. طیف متنوع قفل هوشمند با ویژگی‌ و عملکرد‌های پیشرفته دارای ساختار پیشرفته هستند که عمدتا از آلیاژ آلومینیوم برای کنترل و تضمین امنیت قفل دیجیتال استفاده می‌شود. این قفل‌ها در برابر شدیدترین ضربه‌ها مقاوم هستند. تمام قفل‌های هوشمند دارای آلارم امنیتی هستند. در صورتی که قفل دیجیتال بیش از حد گرم شود، شکسته شود یا فشار زیادی به آن وارد شود یک زنگ 80 دسی‌بل را منتشر می‌کند و با روش‌های دسترسی تعریف شده برای آن خاموش می‌شود. این قفل به عنوان یک اقدام ثانویه برای جلوگیری از ورود غیر قانونی به مدت 3 دقیقه به طور خودکار بسته می‌شود.

از آن جایی که هیچ کس در دنیا با دو اثر انگشت یکسان وجود ندارد، قفل دیجیتال بیومتریک یک روش دسترسی بسیار آسان و در عین حال مطمئن است. برای هر قفل دیجیتال می‌توان 100 اثر انگشت تعریف کرد تا به افراد آزادی عمل و انعطاف پذیری لازم برای ورود به محل داده شود. به صورت دلخواه می‌توان اثر انگشت‌ها را حذف و اضافه کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون