دسته بندی ها

نقاشی ساختمان

فروشندگان و مجریان نقاشی ساختمان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل نقاشی ساختمان

حتما برای شما هم پیش آمده که به فکر ایجاد تغییر و تحولی در منزل تان افتاده اید. به هر حال ما انسان ها زیبایی را دوست داریم و دل مان می خواهد در خانه ای زیبا زندگی کنیم. دکوراسیون خانه هر چقدر هم که جذاب و درجه یک باشد پس از گذشت چند سال برای مان تکراری می شود و آن زمان است که احتیاج داریم دکوراسیون را تغییر دهیم. تغییر دکوراسوین خانه می تواند خیلی عمده و در سطحی وسیع باشد ولی در چنین شرایطی مستلزم صرف هزینه خیلی زیادی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. در مقابل تغییر دکوراسیون می تواند خیلی کوچک و در سطح پایینی اتفاق بیفتد. به طور مثال با تغییر دادن یک المان مشخص در خانه. مثلا تعویض مبلمان و پرده ها، کابینت های آشپزخانه، فرش های پذیرایی و هر چیز دیگری که حال تان را بهتر می کند. یکی از نمونه های تغییر دکوراسیون خانه ها نقاشی ساختمان است که تغییر و تحولی چشم گیر در منزل ایجاد می کند و هر کسی به خانه بیاید متوجه تغییرات و زیباتر شدن خانه خواهد شد. حالا که به فصل بهار نزدیک می شویم و بازار ایجاد تغییر و تحول ها هم حسابی داغ است به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

ادامه مطلب

نقاشی ساختمان چیست

منظور از نقاشی ساختمان، رنگ آمیزی دیوار ها و اعمال پوششی رنگی بر روی دیوار است. این پوشش که دارای عمر بیش تری هم نسبت به کاغذ دیواری ها می باشد بسیار بر روی جلوه دیوار ها تاثیر دارد. رنگی که انتخاب می شود باید متناسب با وسایلی که قرار است آن جا قرار دهیم باشد تا هارمونی لازم ایجاد شود لذا لازم است که برخی نکات را هنگام اجرای این تغییر بدانیم.

برای نقاشی ساختمان چه نکاتی را باید در نظر گرفت

اولین مرحله نقاشی ساختمان این است که انتخاب کنید از چه نوع رنگی می خواهید برای این کار استفاده کنید. مسلما رنگ های مخصوص ساختمان هم بر اساس کیفیتی که دارند در دسته های مختلفی قرار می گیرند. به طور کلی رنگ های مخصوص نقاشی ساختمان یا رنگ های پلاستیکی هستند و یا روغنی که حتما شما هم اسم هر دو نوع را شنیده اید. رنگ های روغنی مزیتی که نسبت به رنگ های پلاستیکی دارند این است که قابل شست و شو می باشند. این رنگ ها را می توان با پارچه ای نم دار به آسانی تمیز کرد. پس نگرانی بابت کثیف شدن شان وجود ندارد. بعضی از قسمت های خانه به دلیل این که تردد زیاد است و یا در معرض آلودگی قرار دارند دیوار شان خیلی زود کثیف می شود، مثلا اگر به راهرو های خانه دقت کنید همیشه در زمانی کوتاه دیوار شان کثیف می شود. استفاده از رنگ های روغنی این مشکل را حل کرده است. رنگ های روغنی خود شان دو نوع متفاوت هستند. رنگ هایی که براق هستند و رنگ های مات. اصولا برای این که کارایی بهتری داشته باشیم دو نوع رنگ را با یکدیگر ترکیب می کنند. سرویس بهداشتی و حمام خانه در معرض آب و رطوبت قرار دارند. اگر قسمت هایی از این فضا ها به رنگ آمیزی احتیاج داشته باشد بایستی از رنگ های روغنی استفاده شود. 

مزیت هایی که برای رنگ های روغنی ذکر شد به این معنا نیست که رنگ های پلاستیک کاربردی ندارند. بلکه برای پوشاندن عیب های دیوار ها و یا سطوح از رنگ های پلاستیک استفاده می شود و رنگ سقف را هم معمولا از نوع پلاستیک انتخاب می کنند.

انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ ها تا اندازه زیادی به سلیقه و روحیه افراد بستگی دارد. مثلا گاهی رنگی که از نظر یک نفر زیبا است، مورد پسند دیگری نیست و علت این اختلاف نظر ها تفاوت سلیقه ها می باشد. اما فقط سلیقه و روحیه نمی تواند عوامل تاثیر گذار بر انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان باشد. چون رنگ ها بر فضا تاثیر می گذارند. مثلا رنگ های روشن همیشه موجب بزرگ تر نشان دادن فضا می شوند و در مقابل رنگ های تیره، فضا را کوچک می کنند. پس هنگام نقاشی ساختمان باید متناسب با اندازه فضایی که می خواهیم آن را رنگ آمیزی کنیم، رنگ مناسب را انتخاب کنیم.

برطرف کردن عیوب دیوار ها و از بین بردن سطوح پیش از شروع نقاشی ساختمان

پیش از اعمال رنگ روی دیوار و هر سطح دیگری باید سطح را آماده کرد. منظور از آماده کردن این است که عیب های دیوار به طور کامل برطرف شوند. مثلا اگر ترکی وجود دارد آن را ترمیم کرد و یا آثار باد کردگی و رطوبت از روی دیوار به طور کامل پاک شود. سنباده زدن دیوار ها یک روش است که موجب می شود سطح مورد نظر به طور کامل صاف شود و در نتیجه رنگ به خوبی روی آن بنشیند. در صورتی که پیش از نقاشی، عیب های سطح برطرف نگردد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی رنگ آسیب می بیند و آن وقت باید هزینه ای بیشتر برای اصلاح کردن آن صرف گردد. پس حتما باید به این نکته توجه ویژه داشت.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره نقاشی ساختمان

جشنواره