دسته بندی ها

فروشندگان انواع سنگ مصنوعی و قیمت آن

فروشندگان و مجریان سنگ مصنوعی

 • تولید کننده انواع سنگ های تزیئنی مصنوعی داخلی . سنگ مصنوعی نما ، تولید سنگ راه پله و زیر پله > قرنیز ، سنگ های داخل پاگرد ، موزائیک ، سنگهای پتینه کاری شده داخل ، سنگهای تزئینی براق
  آدرس: مجیدیه شمالی میدان بهشتی
 • فروش _اجرا و خدمات پس از فروش : ۱- جاروی مرکزی ۲-رادیاتور قرنیزی ۳-چوب نما و فضای بیرون (ترمووود) ۴-دیوار و سقف شیشه ای (متحرک) و پارچه ای (متحرک) ۵-سایه بان- پلی کربنات ۶-صفحه کابینت کوارتز
  آدرس: بلوار حبیب زاده

راهنمای خرید سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی یکی از متریال های ترکیبی و مدرن در صنعت ساختمان و طراحی داخلی محسوب می شود. این نوع سنگ به علت ترکیبات به کار رفته در آن، ویژگی های منحصر به فرد و خاص زیادی دارد که از بسیاری از جهات، سبب برتری آن نسبت به سنگ طبیعی می شود.

مواد سازنده سنگ مصنوعی شامل قطعاتی از سنگ طبیعی و ترکیبی از سیمان و مواد پلیمری، معدنی و یا شیمیایی دیگر است. می توان به این ترکیبات قطعات ریز فلزی، رنگ و یا قطعاتی از سنگ های دیگر را نیز اضافه کرد. امکان اضافه کردن موارد متعدد به ترکیب اولیه سازنده سنگ مصنوعی، امکان تولید مدل ها و طرح های متنوعی از این سنگ ها را فراهم می کند. سنگ مصنوعی می تواند دارای ترکیبی از مواد شیمیایی و پلاستیکی باشد، (که در این صورت بیشتر به عنوان متریال دکوراتیو به کار می رود)، یا از موادی مانند پودر سنگ و مواد معدنی ساخته شده باشد. سنگ مصنوعی ساخته شده با مواد طبیعی مقاوم تر از نمونه ترکیبی شیمیایی است و کاربرد و کارایی بیشتری نیز دارد.

سنگ مصنوعی محددیت های فیزیکی، جغرافیای و کیفیتی سنگ های عادی را ندارد و امتیازات زیادی نسبت به سنگ های طبیعی درصنعت ساختمان سازی دارد. کاربرد عمده سنگ مصنوعی در نماسازی داخلی و خارجی ساختمان و به عنوان کفپوش است اما در ساخت شومینه، قاب های درب و پنجره، ستون، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، محوطه سازی و حتی مبلمان شهری نیز می توان از آن استفاده کرد.

تنوع بالای طرح های این محصول، آزادی عمل زیادی به طراحان داخلی و خارجی و طراحان نمای ساختمان می دهد.

 

ویژگی های مثبت سنگ مصنوعی

 

 • وزن بسیار کم نسبت به نمونه های طبیعی

این ویژگی سبب کاهش هزینه های مربوط به حمل و نقل می شود و درهنگام نصب، کار را برای افراد اجرا کننده آسان تر می کند. وزن کم این محصول وزن وارده بر ساختمان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. کم بودن وزن متریال در کنار حفظ کارایی و کاربرد آن ها، جزو اساسی ترین چالش ها در حوزه ساختمان سازی محسوب می شود.

 

 

 

 • تنوع بالای رنگ، طرح و بافت

امکان اضافه کردن رنگ و قطعات دیگر، فرم های ظاهری بسیار متنوع و زیبایی را به سنگ مصنوعی می دهد. تنوع بالای سنگ مصنوعی، این محصول را برای هر فضایی با هر کاربرد و سبکی متناسب کرده و پاسخگوی هر نوع سلیقه ای است. همچنین می توان در صورت نیاز، این سنگ ها را در طرح و رنگ دلخواه نیز سفارش داد.

 • ماندگاری و طول عمر بالا

به علت ترکیبات پلیمری موجود در سنگ مصنوعی، این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، فرسایش، خراش و یا خش، فشار و ضربه دارند. این نقطه قوت سنگ مصنوعی، امکان اجرای آن را در  هر موقعیت خاص آب و هوایی ممکن می سازد و به علت طول عمر و ماندگاری بالا، هزینه های نگه داری و تعمیر را کم می کند.

نمونه های مختص کفپوش سنگ مصنوعی به نسبت نمونه های طبیعی، قابلیت ساب پذیری دارند که این ویژگی در سنگ های کف، اهمیت زیادی دارد.

 • عایق بودن

ترکیبات به کار رفته در این سنگ ها، آن ها را به عایق صوتی و عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان تبدیل می کند و به نسبت سنگ طبیعی، تاحدود زیادی از هدر رفت گرما و یا عبور صدا جلوگیری می کند.

 • چسبندگی بالا

این سنگ ها قدرت چسبندگی بیشتری نسبت به سنگ طبیعی دارند، یعنی بهتر از سنگ طبیعی به مصالح ساختمانی به کار رفته در کف و بیرون ساختمان می چسبند. این نکته سبب افزایش طول عمر مفید آن پس از اجرا و حفظ زیبایی اولیه نتیجه نهایی با وجود گذشت زمان زیادی از به کار گیری آن می شود. نمونه های سنگ طبیعی، به خصوص در نمای ساختمان، چسبندگی پایینی دارند و به مرور زمان و بر اثر شرایط آب و هوایی و انقباض و انبساط، می شکنند و یا ترک بر می دارند و درنهایت از بدنه ساختمان جدا می شوند.

 • ضایعات کمتر

اساس ساخت سنگ مصنوعی، ترکیب قطعات سنگ بامواد دیگر است. همین امر، امکان استفاده از مواد و قطعات سنگی به ظاهر بلا استفاده را فراهم می کند. علاوه بر این، به علت ارائه سنگ مصنوعی در ابعاد متفاوت، میزان هدر رفت آن به نسبت قطعات سنگ طبیعی در هنگام برش بسیار کم خواهد بود.

 

 

 • نفوذ ناپذیری بالا

میزان نفوذ ناپذیری سنگ مصنوعی بسیار کم است که همین امر یکی از علل افزایش مقاومت وطول عمر مفید آن است. با توجه به این ویژگی، می توان به راحتی برای تمیز کردن این سنگ ها، شست و شوی عادی را بدون نگرانی از خرابی سطح سنگ، انجام داد. به علت عدم امکان نفوذ عوامل خارجی، امکان رشد قارچ، باکتری، جلبک و موارد فرسایشی دیگر در بافت داخلی سنگ نیز کاهش می یابد.

 • ضخامت کم

سنگ مصنوعی به علت مقاومت بالایی که دارد، می تواند درضخامت های کمتری نسبت به نمونه طبیعی اجرا شود. این امر در طراحی داخلی سبب کاهش هدر رفت فضای موجود از لحاظ ابعاد نهایی فضای مورد نظر و افزایش ظرافت کار و نتیجه نهایی در نما سازی و موارد دیگر، می شود.

 • قیمت مناسب

این محصول به نسبت کارایی و زیبایی خود، در مقایسه با نمونه طبیعی، قیمت بسیار مناسبی دارد و می تواند هزینه های ساخت و ساز را با حفظ کیفیت و کارایی، به طرز چشم گیری کاهش دهد.

 • در دسترس بودن

همانطورکه قبلا ذکر شد، یکی از ویژگی های مثبت این محصول، عدم محدود بودن به موقعیت جغرافیایی خاصی است. بعضی از سنگ های طبیعی که نمای ظاهری خاصی نیز دارند، منحصر به یک ناحیه خاصی هستند و گاهی حمل و نقل وانتقال آن به محل اجرا، هزینه زیادی دربر می گیرد. سنگ مصنوعی این محدودیت را ندارد، به علاوه تنوع بالا و امکان سفارشی سازی آن، این محصول را مختص به موقعیت جغرافیایی خاصی نمی کند.


سنگ مصنوعی نوعی سنگ ساختمانی هستند که از ترکیب سنگ طبیعی با مواد افزودنی به دست می آیند. این سنگ ها وزن کمتری نسبت به سنگ های طبیعی دارند، نصب سنگ مصنوعی سریعتر و آسانتر است. وزن سبکی که سنگ های مصنوعی دارند باعث سبک شدن ساختمان می شوند و ساختمان را در مقابل تنش های احتمالی زلزله مقاومتر میکند. دوام و مقاومت سنگ های مصنوعی در مقابل سرما، یخبندان، گرما و رطوبت نسبت به سنگ های طبیعی بیشتر است و هزینه حفظ و نگهداری آنها کمتر میباشد. سنگ های مصنوعی عایق مناسبی در برابر صدا و گرما هستند .
در پروژه های ساختمانی برای فضاهای داخلی و خارجی از این سنگ ها می توان استفاده کرد و در رنگ ها و طرح های مختلف موجود می باشند. سنگ های مصنوعی برای نمای داخلی و خارجی ساختمان، مغازه ها، کافی شاپ ها، رستوران ها ایده آل می باشند
در نماسازی با سنگ های مصنوعی می توان از یک نوع سنگ یا چندین سنگ استفاده کرد، با یک طراحی خوب و هماهنگ نمای سنگی بسیار زیبایی میتوان در ساختمان به وجود آورد. سنگ مصنوعی که برای نمای ساختمان استفاده می شود چون در خارج از ساختمان به کار برده می شود باید در مقابل عوامل جوی مانند تابش نور خورشید، باران، گاز های موجود در هوا، تغییر درجه هوا (صبح و شب) مقام باشند .

برخی از ویژگی های سنگ های مصنوعی :
تنوع در رنگ
سبک بودن نسبت به سنگ های طبیعی
قابلیت جذب آب در حد صفر
استقامت بالاتر از سنگ های طبیعی
مقاومت بالا در اثر عوامل جوی
تنوع پذیری در بافت و شکل
نصب راحت و آسان
مقاومت در برابر سرما،گرما، رطوبت و اشعه خورشید
رنگ ثابت و ماندگار
قابل نصب با ملات معمولی و چسب کاشی
مقاوم در برابر باران های اسیدی
عایق صوتی و حرارتی
مقاوم در برابر یخ زدگی

برای اطلاع از راهنمای خرید سایر محصولات نظیر کرکره برقی لطفا از لیست بالا محصول و شهر را انتخاب فرمایید

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره سنگ مصنوعی