دسته بندی ها

نمای خشک

فروشندگان و مجریان نمای خشک

 • نماینده رسمی سمنت بورد ایرانی DP -اولین تولید کننده پروفیل گالوانیزه M - V - A جهت زیر سازی سمنت بورد
  آدرس: خیابان ملاصدرا
 • طراحی، تولید و اجرای نما های خشک با آجر
  آدرس: فاطمی
 • شرکت زیباآشیان پارس در سال 1386 با هدف اجرای انواع نماهای مدرن ساختمانی تاسیس گردید. از آن زمان تا کنون، طراحی و اجرای پروژه های متعددی را در زمینه نما به اتمام رسانیده است.
  آدرس: یافت آباد
 • سرپرست دپارتمان مهندسی آراوند با بیش از ۱۵سال سابقه اجرایی طراحی داخلی و دکوراسیون منزل طراحی نماو فضای سبز طراحی تجاری و اداری
  آدرس: مشهد.خیابان جانباز

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل نمای خشک

نمای خشک
نمای خشک یک نمای مدرن امروزی است در این نما از ملات سیمانی و دوغاب استفاده نشده است و با چهار چوب نگهداری می شوند. اجزای تشکیل دهنده نمای خشک عایق حرارتی، چهار چوب نگهدارنده، فضای تهویه و مصالح و اتصالات میباشد .
عایق حرارتی در زیر کار به وسیله ی چسب و یا اتصالات مکانیکی به صورت مستقل، به بنا محکم می شود. چهار چوب های نمای خشک از جنس چوب اشباع شده، فولاد یا آلومینیوم می باشد. یک فضای خالی بین نما و عایق حرارتی در اغلب سیستم های نمای خشک وجود دارد که برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت به داخل ساختمان گذاشته می شود .
مصالحی که برای نمای خشک استفاده می شود عبارتند از صفحات رزین اشباع شده، پشم معدنی فوق العاده فشرده، الیاف سلیکات کلسیم، ورق آلومینیوم، کاشی، آجرهای سفالی و ... این امر باعث می شود نمای خشک دارای گستردگی تنوع رنگ و بافت زیادی باشد .
برخی از مزایا نمای خشک :
- صرفه جویی در زمان
- کاهش پرت مصالح
- کاهش هزینه بازسازی و ترمیم
- عمر مفید طولانی تر می باشد
- امکان بازیافت دوباره مصالح به کار رفته
- کاهش وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان
- عایق حرارتی و صوتی
- سازگار با تغییرات دمایی
- تنوع در بافت و رنگ
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون