دسته بندی ها

توالت فرنگی | فلاش تانک توالت فرنگی

فروشندگان و مجریان

 • نمایندگی انواع فلاش تانک های توکار ایتالیایی Oli
  آدرس: بلوار آفریقا
 • تولید و پخش بوگیر توالت فرنگی، بست روکا پخش شیرآلات استاندارد قیمت مناسب فروش محصولات چینی کرد
  آدرس: بازارآهن
 • ارائه دهنده کالاهای لوکس ساختمانی و بهداشتی - شیرآلات - وان جکوزی - کاشی و سرامیک - روشویی کابینتی و...
  آدرس: فلسطین
 • تولید انواع کانکس با بیش از ربع قرن تجربه
  آدرس: خیابان ولیعصر
 • وارد کننده و توزیع کننده تخصصی چینی آلات بهداشتی ، توالت فرنگی و کاسه های روشویی با طراحی ایتالیایی
  آدرس: ونک خ شیراز

راهنمای خرید، بررسی و انتخاب انواع مدل های توالت فرنگی

امروزه توالت فرنگی به یکی از ملزومات سرویس بهداشتی و حمام تبدیل شده است. از آنجایی که استفاده از توالت فرنگی منجر به کاهش فشار بر روی زانوها و لگن می‌شود در تمام خانه‌ها باید وجود داشته باشد. افراد مسن جزو دسته‌ای هستند که با بالا رفتن سنشان حتما باید از این نوع توالت استفاده کنند تا دچار آسیب نشوند.

ادامه مطلب

هر فرد در طول زندگی‌اش به طور متوسط 140 هزار بار از دستشویی استفاده می‌کند و حدود 30 درصد از آب مصرفی هر خانه نیز به دستشویی اختصاص داده می‌شود، از این رو استفاده باید حتما از توالت فرنگی‌های بدون عیب استفاده کرد تا بتوان در مصرف آب صرفه جویی کرد و به محیط زیست نیز کمک شود.

نکاتی که قبل از خرید دستشویی فرنگی باید به آن دقت کرد

توالت فرنگی‌ها از نظر شستشو و طراحی مدل‌های متنوعی دارند و باید قبل از خرید تمام جوانب آن را در نظر بگیرید و نوع مناسب آن را برای خانه خودتان انتخاب کنید.

 • قبل از هر چیزی باید مکانیک‌های داخل یک توالت را بشناسید، توالت فرنگی از یک دسته زنجیره‌ای برای بالا بردن دریچه آب ساخته شده است. همچنین یک مخزن آب دارد که این آب درون کاسه رها می‌شود از این رو با زدن سیفون آب رها می‌شود و محتویات کاسه در زیر تخلیه می‌شود و وارد فاضلاب می‌شود. مخزن مهم‌ترین بخش یک توالت نیست و حتی می‌توان آن را از توالت جدا کرد و آب را به حالت دستی وارد توالت کرد، در این حالت باز هم توالت به درستی کارش را انجام می‌دهد.
 • ارتفاع توالت فرنگی را به نحوی انتخاب کنید که کاربرد آسانی برای شما داشته باشد. در صورتی که در خانه کودک خردسال داشته باشید باید از توالت‌هایی با ارتفاع استاندارد 35 تا 38 سانتی‌متری استفاده کنید. در حالت نرمال ارتفاع مناسب برای یک توالت بین 42 تا 48 سانتی‌متر است، این اندازه برای افراد سالمند و افراد دارای معلولیت نیز بسیار مناسب است و با استانداردهایی قوانین مخصوص معلولین آمریکا مطابقت دارد.
 • شکل صندلی توالت فرنگی را قبل از خرید به خوبی بررسی کنید، صندلی‌های توالت فرنگی به دو شکل گرد و کشیده در بازار موجود و در دسترس هستند. معمولا بیشتر افرادی که به دنبال راحتی بیشتر هستند صندلی‌های کشیده را به گرد ترجیح می‌دهد زیرا شکل آن‌ها به گونه‌ای است که برای بزرگسالان بسیار مناسب است. از توالت‌هایی با شکل صندلی گرد معمولا در سرویس بهداشتی‌هایی که مساحت کمی دارند یا کودک خردسال دارند استفاده می‌شود. حتما قبل از خرید این ویژگی را بررسی کنید تا توالت فرنگی مناسب را انتخاب کنید.
 • توالت فرنگی به دو نوع یک تکه و دو تکه تقسیم می‌شود هنگام خرید باید انتخاب کنید که توالت یک تکه را ترجیح می‌دهید تا دو تکه. توالت فرنگی یک تکه به توالت فرنگی گفته می‌شود که مخزن و پن به صورت یک تکه قالب گیری شده باشند. وزن این نوع توالت بیشتر است و قطر لوله فاضلاب آن 6 سانتی‌متر است. در صورتی که مخزن و پن به صورت جدا از هم باشند به این نوع توالت دو تکه گفته می‌شود. توالت فرنگی دو تکه را هنگام نصب به هم وصل می‌کنند و قطر لوله آن‌ها از یک تکه بیشتر است و به 10 سانتی‌متر می‌رسد. برای انتخاب توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه باید به فضای سرویس بهداشتی توجه کنید. مدل‌های یک تکه گزینه مناسبی برای سرویس بهداشتی‌های کوچک هستند و ممکن است گرانتر از مدل‌های دو تکه باشند. مدل دو تکه قیمت کمتری دارند و در عوض فضای بیشتری را اشغال می‌کند در نتیجه برای سرویس‌های بزرگ مناسب است. تمیز کردن مدل دو تکه سخت‌تر از مدل یک تکه است.
 • میزان آب وارد شده با کاسه به ازای هر بار سیفون را بررسی کنید، این گزینه به دلیل صرفه جویی در مصرف آب مهم است. مدل‌های قدیمی توالت فرنگی مصرف آب بیشتری داشتند در حالیکه مدل‌های امروزی نصف این میزان را مصرف می‌کنند. این اطلاعات را می‌توانید از روی دفترچه توالت فرنگی بخوانید.
 • قدرت شستشوی توالت فرنگی را تعیین کنید، قدرت شستشوی توالت ربطی به میزان آب مصرفی ندارد و همیشه به این معنی نیست که توالتی که آب کمتری مصرف می‌کند قدرت شستشوی کمتری نسبت به سایر مدل‌های توالت فرنگی دارد. یک توالت مناسب می‌تواند قدرت شستشو و مقاومت بالایی در برابر گرفتگی داشته باشد. میزان قدرت شستشوی توالت فرنگی با در نظر گرفتن قدرت دفع و مقاومت آن در برابر گرفتگی را به صورت یک برچسب عددی بر روی آن مشخص می‌شود.
 • رنگ توالت فرنگی معمولا سفید است اما امروزه برخی از شرکت‌ها اقدام به تولید توالت‌های رنگی کرده‌اند. هنگام خرید می‌توانید با توجه به رنگ متریال‌های به کار رفته در ساخت سرویس بهداشتی رنگ مدنظرتان را انتخاب کنید.
 • توالت‌ها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند و بدیهی است که هر چه متریال به کار رفته در ساخت آن کیفیت بیشتری داشته باشد قیمت توالت نیز گرانتر خواهد بود. اما مساله این است که توالت هر روز و تا سالیان سال استفاده می‌شود از این رو صرف هزینه برای آن گزینه‌ای مقرون به صرفه است.


قیمت توالت فرنگی

توالت‌ها انواع مختلفی دارند از این رو قیمت‌های مختلفی نیز دارند. عوامل مختلفی بر روی قیمت توالت تاثیر دارد که عبارتند از:

 • جنس متریال به کار رفته در ساخت توالت: اگر در ساخت توالت از متریال مرغوب استفاده شود به محیط زیست نیز کمک می‌شود، از این رو قیمت توالت رابطه مستقیمی را قیمت آن دارد.
 • خاصیت آنتی باکتریال داشتن: برخی از توالت‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که لعاب آنتی باکتریال تولید می‌کنند، از این رو سطح توالت برای نفر بعدی کاملا تمیز می‌شود و از نظر بهداشتی بسیار عالی هستند.
 • میزان مصرف آب: توالت‌هایی که مصرف آب کمتری داشته باشند جدیدتر هستند از این قیمت بیشتری خواهند داشت.

علاوه بر این موارد دوام، نوع سیفون استفاده شده، طراحی، لوکس بودن، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و برند تولید کننده نیز جزو ویژگی‌هایی هستند که بر روی قیمت توالت تاثیر دارند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره توالت فرنگی