دسته بندی ها

تایل آکوستیک

فروشندگان و مجریان

  • تولید دیوارهای پیش ساخته در انواع زیر به همراه اکیپ نصب:
    آدرس: کیلومتر ۱۹ جاده قدیم

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های تایل آکوستیک

امروزه با پیشرفتی که در ساختن محصولات ساختمانی داشته ایم این امکان وجود دارد که برای هر مکانی مطابق با کاربرد و استفاده ای که از آن داریم متریال مناسب انتخاب کنیم. بسیاری از محصولات و متریال ساختمانی برای پاسخگویی به نیازهایی ویژه طراحی شده اند تا بتوان نقص ها و مشکلات را تا اندازه ممکن کم کرد. تایل آکوستیک از جمله محصولاتی است که امروزه در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد چون آکوستیک کردن به نیاز مهمی تبدیل شده است. لذا در ادامه به معرفی آن و مزیت های استفاده از این محصول خواهیم پرداخت. 

ادامه مطلب

تایل اکوستیک چیست؟

تایل آکوستیک یکی از تجهیزات و محصولاتی است که برای آکوستیک کردن مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد اصلی این محصول حذف کردن پژواک صوت و در نتیجه عایق کاری مکان است. این محصول در استودیوهای هنری، سینما ها و دیگر سالن های فرهنگی و هنری کاربرد وسیعی دارد. تایل آکوستیک یک سقف کاذب است که در انواع متفاوت بسته، متحرک و دکوراتیو به بازار عرضه می شود. سر و صداهای مزاحم سبب بر هم ریختن آرامش در هر فضایی می شود. حالا که امکاناتی وجود دارد که می توان در دنیای شلوغ و پر سر و صدای امروزی فضایی دنج و دور از آلودگی صوتی داشته باشیم بهتر است که از این امکان به خوبی استفاده کنیم.

انواع تایل آکوستیک

این محصولات را بر اساس نحوه نصب و اجرای شان در سه دسته مختلف تقسیم می کنند که عبارتند از:

  • تایل های آکوستیکی که فقط روی سقف نصب می شوند.
  • تایل های آکوستیکی که بر روی دیوار ساختمان نصب می گردند.
  • تایل های آکوستیکی که از سقف آویزان می گردند.

البته تایل آکوستیک گاهی نمایان است و گاهی خیر. به همین جهت دو نوع دیگر تعریف می شود: در نمونه اول سازه مشخص است و نصب هم از بالا صورت می پذیرد. اما در مدل دوم که سازه ای پنهان است نصب از پایین انجام خواهد گرفت.

استفاده از تایل اکوستیک چه مزایایی دارد؟

ایجاد شرایط آکوستیکی که مهم ترین و اصلی ترین ویژگی این محصول است.

زمان لازم برای ساخت و ساز و نصب این محصولات کم است و به سرعت اجرا می شود.

استحکام و مقاومت بالا و در نتیجه دوام قابل قبولی دارد.

با استفاده از این محصول نیاز به رنگ آمیزی حذف می شود که خود باعث کاهش هزینه ها خواهد شد.

با وجود این محصولات می توان به آسانی به قسمت تاسیساتی تعمیرات و نگهداری ساختمان دسترسی پیدا کرد.

تایل های آکوستیک در طرح ها و رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شوند که استفاده از آن ها مطابق با سلیقه خیلی از افراد است و به مکان مورد نظر زیبایی هم می بخشند.

بازتاب نور از دیگر مزیت های این محصولات است که هم زیباست و هم به کاهش مصرف برق کمک می کند.

این محصولات مقاومت خوبی در برابر حرارت و آتش دارند در نتیجه استفاده از آن ها ایمنی بیش تری را نیز فراهم خواهد کرد.

تایل آکوستیک چه کاربردی دارد؟

همان طور که اشاره شد زمانی که هدف مان ایجاد عایق برای صوت است از این محصول استفاده می کنیم. بنابراین در هر مکانی که این هدف مورد نظر باشد می توان از این محصولات به عنوان عایق صوت استفاده کرد. نه فقط در سالن ها و استودیوهای هنری که پیش از این ذکر کردیم، حتی در بسیاری از خانه ها هم برای ایجاد آرامش بیش تر و محیطی ساکت تر می توان از این تجهیزات استفاده نمود.

تایل آکوستیک دیوار

باید توجه داشت که تایل های آکوستیک تنها برای ساختن سقف های کاذب استفاده نمی گردند. برخی از این تایل ها بر روی دیوار نصب می شوند و از این جهت عایق کاری را به شیوه ای بهتر انجام می دهند. در این صورت علاوه بر سقف، دیوارها هم صداها را جذب کرده و از ایجاد آلودگی جلوگیری می کنند. این تایل ها به آسانی بر روی دیوار نصب می شوند و استفاده از آن ها مقرون به صرفه است. در صورت آسیب دیدن برخی پانل ها می توان به راحتی آن ها را تعویض کرد. سبک هستند و در نتیجه فشاری به دیوار وارد نمی کنند. علاوه بر همه این ها می توان با استفاده از تایل های متنوعی که در بازار وجود دارد زیبایی بیش تری برای دیوارها ایجاد کرد.

قیمت تایل آکوستیک

شرکت های متفاوتی این محصول را به بازار عرضه می کنند که همین موجب شده است اختلاف قیمت بین نمونه های مختلف وجود داشته باشد. اما به طور کلی نوع بافتی که تایل ها دارند و متریالی که برای ساختن آن ها استفاده شده است بر روی قیمت تمام شده تاثیر خواهد داشت. این تایل ها عموما در اندازه های ۶۰ در ۶۰ سانتی متری به بازار عرضه می شوند و در مجموع استفاده از آن ها بر اساس مزیت هایی که دارند برای مکان های خاص نظیر استودیو و هم چنین خانه های مسکونی مقرون به صرفه خواهد بود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره تایل آکوستیک