سنگ تراورتن

فروشندگان و مجریان سنگ تراورتن

 • بزرگترین تولید کننده سنگ های تراورتن سفید عباس آباد و تولید تراورتن شکلاتی و تراورتن سیلور تکاب و مرمریت و
  آدرس: شهرک صنعتی محمودآباد
 • گروه تولیدی سنگ سفیر تولید و تهیه مرغوبترین سنگ های گرانیت تراورتن و مرمریت
  آدرس: خیابان شیخ صدوق
 • عرضه سنگ تراورتن گردوئی -قرمز-لیمویی-سیلور-مرمر-کرم-مرمریت بصورت بریده و کوپ
  آدرس:
 • فروش انواع سنگ های ساختمانی تراورتن - مرمریت - گرانیت اسلب - تایل - طولی
  آدرس: چهار راه بعثت
 • فروش انواع سنگ تراورتن، مرمریت و گرانیت
  آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد
 • کارخانه سنگبری پیشتاز نو تولید کننده انواع سنگهای تراورتن و مرمریت متناسب با شرایط و بودجه شما
  آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد
 • تولید و فروش انواع سنگهای ساختمانی نظیر تراورتن مرمریت گرانیت آنتیک بوش هامر گندمک
  آدرس: میدان امام حسین
 • تولید و عرضه کننده سنگهای تزیینی مرمریت و تراورتن(کوپ - اسلب - تایل) کامران جنت
  آدرس: محمود آباد
 • تولید کننده انواع سنگ تراورتن ، مرمر و مرمریت
  آدرس: جاده شیراز
 • کارخانه سنگبری کوه سرسفید آماده همکاری با پروژه های ساختمانی جهت تهیه انواع سنگ های ساختمانی تراورتن،مرمریت،ابزار سنگ و . . .
  آدرس: خیابان بهبودی
 • تولید کننده انواع سنگ های ساختمانی , تراورتن , مرمریت , گرانیت , لایم استون , مرمر
  آدرس: ولی عصر - بالاتر از نیایش
 • - تولید و ارائه انواع سنگ های ساختمانی ( گرانیت، تراورتن، مرمر، مرمریت و .... ) همکار و مشاور در پروژه های اجرائی ساختمانی ( نما، کف، دیوارهای داخلی ).
  آدرس: خیابان شریعتی
 • ساترا سنگ تولید و فروش مستقیم سنگ های ساختمانی شامل گرانیت، تراورتن، مرمر، مرمریت، کریستال و چینی و اسلب در انواع و ابعاد مختلف در سراسر کشور.
  آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ تراورتن

سنگ تراورتن امروزه بسیار مورد توجه معماران قرار گرفته و در ساخت و ساز به کار برده می شود. سنگ های تراورتن گونه ای از سنگ های آهکی هستند که بافت متخلخلی دارند یعنی درون بافت این سنگ حفره های کثیری وجود دارد. سنگ های تراورتن از خانواده سنگ های رسوبی هستند و از نوع سنگ هایی تزینی به شمار می روند. سنگ های تراورتن از نفوذ کردن آب گرم چشمه های آب گرم، به سنگ های آهکی ساخته می شوند. جالب است بدانید حفره های موجود در درون بافت این سنگ ها، به دلیل اسیدی بودن آب چشمه های آب گرم در زمان نفود به  سنگ های آهکی، مواد درونی سنگ های آهکی را درون خود حل کرده و این حفره های زیبا را تشکیل می دهند. 


رنگ بندی این سنگ ها متشکل از طیف گسترده ای از رنگ های روشن تا رنگ های تیره با تن رنگ های گرم و شاد می باشد. سنگ های تراورتن نسبت به سایر نوع های دیگر از نقوش زیبایی در بافت خود بر خودار هستند. این سنگ ها به صورت لایه لایه هستند که رنگ هر لایه با لایه دیگر متفاوت است. از مزایای لایه لایه بودن سنگ های تراورتن می توان به قابلیت برش دادن این سنگ در دو جهت اشاره کرد. همچنین اگر سنگ های تراورتن را موازی با صفحه ها برش دهیم، نمای ظاهری این سنگ مثل موج های ابر و باد است که در لفظ عامیانه به این مدل بی راه یا بی موج یا cross – cut  می گویند؛ اگر سنگ های تراورتن به صورت عمود بر صفحه ها برش داده شود، نمای ظاهری این سنگ ها به صورت راه راه و خط های موازی هستند که به اصطلاحا به این مدل به راه یا موج دار یا vein – cut  می گویند. این سنگ ها مقاومت بسیار خوبی دارد و به همین دلیل می توان از آن ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد. از سنگ های تراورتن در شرایط سخت آب و هوایی، یعنی مناطقی پر باران و مناطق با هوای سرد، نیز می توان استفاده کرد. قابل ذکر است از سنگ های تراورتن علاوه بر نمای داخلی و خارجی ساختمان می توان در ساخت نیمکت، مجسمه و به عنوان پروفیل موارد این‌چنینی استفاده کرد. 


مزایای سنگ های تراورتن


سنگ های زیبای تراورتن به دلیل داشتن حفره های متعدد درون بافت خود در برابر صدا، گرما و سرما عایق می باشند. همچنین به دلیل داشتن این حفره ها سیمان و ملات را به خوبی جذب می کنند و همین امر منجر به افزایش مقاومت این محصول در مقابل منقبض و منبسط شدن می گردد. 


این سنگ  در مقایسه با سایر سنگ ها وزن کمتری دارد و این مزیت بارهای وارده به ساختمان را کاهش می دهد .
سنگ های تراورتن قابلیت فرآوری کردن دارند می توان رویه آن ها را با موادی مثل رزین، بتونه، ماستیک، سیمان و ... پوشش داد. همچنین می توان آن ها را به صورت مات، براق، چکش خورده و سایر فرآوری های دیگر بر روی آن استفاده کرد. سنگ هایی که با رزین پوشش داده می شوند در برابر سایش مقاوم هستند. 


از دیگر مزایت های این سنگ تخلخلی بودن بافت آن است که در هنگام نفوذ آب به بافت سنگ از شکستن سنگ جلوگیری می کند. به علاوه این خصلت منجر به محافظت سنگ تراورتن در برابر هوازده شدن می شود.
برای استفاده از سنگ های تراورتن الزامی به وجود انواع ملات نمی باشد و می توان آن ها را به صورت خشک در کار مورد استفاده قرار داد. 


گفتنی است، قیمت رنگ های پر طرفدار و رایج این سنگ ها مقرون به صرفه است. با این حال برخی مدل های این سنگ دارای قیمت بالایی هستند که بیشتر در نمای ساختمان و به منظور زینت بخشیدن به این بخش از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه رنگ این سنگ ها دچار تغییر نمی شود.


کاربرد های سنگ تراورتن


از سنگ های تراروتن می توان در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان و مصارف دیگر استفاده کرد. سنگ های تراورتن به دلیل بافت و جنسشان سنگ های لیزی نیستند و امنیت بالایی دارند به همین خاطر گزینه مناسبی برای استفاده در کف ساختمان ها می باشند. سنگ تراورتن به دلیل اینکه سطح روی آن ها خنک می ماند برای اطراف استخر هایی که در محیط باز قرار دارند گزینه بسیار مناسبی می باشند. همچنین در فضاهای باز مثل پیاده رو ها، پله ها و ... نیز استفاده می شوند. به علاوه این سنگ ها در نمای ظاهری ساختمان ، دیوار های درونی ساختمان، راه پله ها، سرویس بهداشتی، کانتر آشپزخانه و سایر فضاها قابل استفاده هستند. 

0 (0 votes)