دسته بندی ها

شوتینگ زباله

فروشندگان و مجریان شوتینگ زباله

  • تولید کانال های گرد و چهارگوش ، دریچه های تنظیم هوا و تولید سیستم شوت زباله
    آدرس: تهران- شهرک امام خمینی
  • طراح و مجری شوت زباله ، دودکش موتورخانه و انواع مصنوعات فلزی
    آدرس: حکیمیه

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل شوتینگ زباله

روشی است برای خارج کردن زباله های ساختمانی و هم چنین زباله ها و پسماند هایی که در زمان ساخت و ساز وجود دارد. از آن جایی که خارج کردن زباله ها در ساختمان ها و برج های بلند کار آسانی نیست، اجرای این سیستم اهمیت زیادی پیدا می کند. مکانیزم این روش به این صورت است که زباله ها از دریچه ای بالای ساختمان دریافت می شوند و از دریچه دیگری که در پایین قرار دارد از ساختمان خارج می گردند. این روش نه فقط برای ساختمان های مرتفع بلکه برای هتل ها و بیمارستان ها هم کاربرد زیادی دارد. سیستم شوتینگ زباله به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود. 

ادامه مطلب

شوتینگ زباله داخلی

این سیستم حتما بایستی در زمان ساخت و ساز ساختمان اجرا شود. کانال لازم و تجهیزات مورد نیاز  برای شوتینگ زباله ها به طور کلی در داخل ساختمان قرار می گیرد.

شوتینگ زباله خارجی

اگر ساختمان به گونه ای باشد که از ابتدا امکان ساختن سیستم داخلی وجود نداشته باشد و یا پس از این که ساخت و ساز تمام شده به فکر اجرای این سیستم بیفتیم، در چنین حالتی از شکل خارجی آن که در خارج از ساختمان نصب می شود و قابل مشاهده هم هست استفاده می شود.

مزایای شوتینگ زباله

اول از هر چیزی وجود چنین سیستمی در هر ساختمانی موجب جلوگیری از تلنبار شدن زباله ها می شود و در نتیجه فضای لازم برای حشرات موذی وجود نخواهد داشت.

این سیستم به دور ریختن آسان زباله ها کمک می کند و هم چنین مخزن مشخصی دارد که زباله ها در آن جمع می شوند و  این مخزن به آسانی قابل تخلیه کردن است.

حمل زباله ها در راه پله هر نوع ساختمانی چه مسکونی و چه اداری موجب آلوده کردن آن جا می شود. اما با اجرای این سیستم دیگر نیازی نیست که هر کسی زباله اش را دست بگیرد و در راهرو حرکت کند. پس به حفظ نظافت فضا های مشاع ساختمان هم کمک می کند. اگر ساختمان مجهز به آسانسور هم باشد با اجرای این روش از آسانسور استفاده کم تری می شود و اندکی هم در برق مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

شوتینگ زباله را بر اساس کاربردی که دارد به چند دسته مختلف تقسیم می کنند که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم:

شوتینگ زباله در آپارتمان

این سیستم در آپارتمان های مسکونی جرا می شود و موجب فراهم کردن آسایش و راحتی بیش تری برای افراد ساکن در آن جا خواهد شد. چون دیگر نیازی نیست که زباله ها را به صورت دستی حمل کنند و نه فقط برای اعضای ساختمان مفید است بلکه ساختمان هم آلوده نخواهد شد و بوی نامطبوع در آن نخواهد پیچید.

شوتینگ زباله در بیمارستان

همان طور که می دانید زباله های بیمارستان ها اغلب بسیار آلوده می باشند. به همین دلیل اگر از این سیستم برای دور انداختن زباله ها استفاده شود مزیت های خیلی زیادی خواهد داشت. معمولا از این سیستم در بیمارستان نه تنها برای دور انداختن زباله ها بلکه برای ملحفه هایی هم که نیاز به شست و شو دارند استفاده می گردد.

شوتینگ زباله در هتل

هتل یک مکان عمومی است و به همین دلیل رعایت نکات بهداشتی بسیار اهمیت دارد تا موجب شود فضایی پاکیزه فراهم گردد. استفاده از این سیستم همانند کاربرد آن در بیمارستان ها است. نه فقط برای زباله بلکه برای جا به جای ملحفه ها هم استفاده می شود و موجب می گردد که بتوان از زمان بهترین استفاده را کرد و خدمات را با کیفیت بهتر و بیش تری ارایه داد.

شوتینگ نخاله ها و زباله ها و پسماند های ساختمانی

در زمان اجرای پروژه های ساخت و ساز و هم چنین تعمیرات ساختمانی از این سیستم کاربردی استفاده می شود. خارج کردن اصولی و به موقع مصالح و متریال اضافی و نخاله ها موجب سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها خواهد شد. سیستم هایی که برای خارج کردن نخاله ها و پسماند های ساختمانی اجرا می شوند را گاهی حتی می توان در فرآیند ساخت و ساز ساختمان های دیگر هم استفاده کرد که نکته مهمی می باشد.

هزینه اجرای شوتینگ زباله

بهتر است که این کار در ابتدا و زمان ساخت و ساز انجام بگیرد که دردسر خیلی کم تری خواهد داشت. اما خب پس از اجرا هم می توان نمونه هایی از شوتینگ را اجرا کرد که هزینه اجرای دو سیستم متفاوت است. شوتینگ ها از جنس ورق های مختلفی می باشند که بسته به جنس شان قیمت آن ها مشخص می شود. این سیستم ها هم نمونه های مختلفی دارند که عامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت است. مثلا برخی از سیستم ها به این صورت هستند که در ابتدا زباله تر و خشک از هم جدا می شوند و یا برخی دیگر از سیستم های شوتینگ دارای تجهیزات لازم برای فشرده سازی می باشند که در نتیجه موجب می شود زباله ها روی یکدیگر جمع نشده و آلودگی کم تری ایجاد کنند. بسته به این امکانات و مزایای اضافی که سیستم های شوتینگ دارند قیمت آن ها هم تغییر می کند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره شوتینگ زباله