دسته بندی ها

دربازکن - آیفون تصویری

فروشندگان و مجریان آیفون تصویری و دربازکن

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های دربازکن

دربازکن به سیستمی ساختمانی گفته می شود که ارتباط آن دو طرفه است و از این سیستم به منظور دریافت و انتقال پیام‌های صوتی و تصویری استفاده می شود. درب بازکن‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند و از آن در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و عمومی استفاده می شود.

ادامه مطلب

نصب دربازکن برای ساختمان‌هایی نظیر مدرسه، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی بسیار ضروری است. از این رو در بازکن، سیستمی بسیار کارآمد است.

با استفاده از این سیستم‌های درب بازکن دیگر لازم نیست افراد مسیری را طی کنند و به صورت دستی درب ساختمان را باز کنند. از این رو این سیستم‌ها تاثیر بسزایی در راحتی و آسایش افراد داشته اند.

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که به لطف پیشرفت تکنولوژی سرعت یکی از فاکتورهای مهم آن است و هر روز شاهد پیدایش امکانات مدرن هستیم. سیستم درب بازکن‌های ویدیویی هستیم این نوع دربازکن علاوه بر راحتی، ایمنی زیادی را برای ساختمان‌ها فراهم آورده است.

امروزه دربازکن‌های ویدیویی نه تنها منجر به راحتی صاحب خانه می شوند بلکه امنیت خانه را بیشتر می کنند و از ورود افراد ناخواسته و مزاحمان به خانه جلوگیری می کنند. به طوری که اگر فردی قصد ورود به داخل خانه را داشته باشد شما می توانید از طریق دربازکن ویدیویی بررسی کنید که آیا فردی غریبه است یا خیر. سپس با فشردن یک دکمه می توانید به فرد اجازه دهید تا وارد خانه شود.

سیستم‌های دربازکن امروزه انواع مختلفی دارند و ممکن است ساده یا متشکل از قطعاتی پیچیده باشند. برخی از دربازکن‌هایی ویدیویی امکان ضبط ویدیو نیز دارند و شما در صورتی که بیرون از خانه باشید می توانید بعدا مشاهده کنید که چه کسی به خانه شما آمده بود.

از این رو هر فرد با توجه به نیاز ساختمان و بودجه می تواند سیستم در بازکن سیمی یا بی سیم نصب کند. هر دو مدل مزایای خود را دارند تا راحتی و ایمنی شما را فراهم کنند.

سیستم دربازکن ویدیویی چگونه کار می کند؟

پس از فرآیند نصب، با فشردن یک دکمه می توان تصویر فردی که رو به‌ روی دوربین دستگاه است را مشاهده کرد. از این رو صاحب خانه می تواند درک بهتری از فردی که ایستاده است و در می زند داشته باشد. آیفون های تصویری قابلیت مکالمه صوتی نیز دارند. مکالمه صوتی به کمک میکروفن و بلندگوی دوگانه انجام می گیرد. از این رو شما علاوه بر مشاهده چهره فرد می توانید با او صحبت کنید.

برای دید بهتر در شب این سیستم‌ها دارای چراغ‌های مادون قرمز هستند. تا در تاریکی شب نیز بتوان دید واضحی داشته باشیم. با فشردن دکمه باز کردن می توان به فرد ایستاده دم درب خانه اجازه ورود بدهیم.

انواع سیستم دربازکن ویدیویی

سیستم دربازکن بی سیم

پیشرفت تکنولوژی بر روی سیستم‌های دربازکن نیز تاثیر زیادی داشته اشت و امروزه شاهد تولید دربازکن‌های بی سیم هستیم. این سیستم‌ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر می تواند در هر کجا از ساختمان با پنلی که دم درب خانه نصب شده است، ارتباط برقرار کند. قابلیت اتصال بی سیم در این نوع سیستم‌ها معمولا 300 متر است. از این رو با استفاده از یک مانیتور کوچک سیار شما می توانید در شعاع 300 متری پنل، درب را باز کنید. سیستم‌های بی سیم گزینه بسیاری خوبی برای افراد ناتوان و سالمند است. علاوه بر این سایر افراد نیز با استفاده از آن آسایش بیشتری را تجربه خواهند کرد.

سیستم دربازکن سیمی

این سیستم به وسیله سیم کشی کار می کند. یعنی باید بین پنل نصب شده دم درب خانه و دستگاه داخل خانه ارتباطی مستقیم به وسیله سیم وجود داشته باشد. در این نوع سیستم‌ها محل نصب ثابت است و قابل حمل نیست. تا به امروز در اکثر خانه‌ها از این نوع سیستم دربازکن استفاده می شود.

مزایای دربازکن

امنیت: امنیت برای هر ساختمانی جزو فاکتورهای مهم است که برای داشتن آن باید اقدامات مختلفی انجام داد. یکی از اقداماتی که منجر به افزایش امنیت خانه می شود استفاده از دربازکن است. به کمک این سیستم فرد داخل خانه می تواند با استفاده از میکروفن، بلندگو و دوربین با فضای جلوی درب خانه ارتباط برقرار کند. از این رو هر وقت فردی زنگ درب را فشار دهد، می توان با آن فرد صحبت کرد و از او بخواهیم خودش را معرفی کند. این وسیله ارتباطی دو طرفه از ورود افراد غریبه و مزاحم به خانه جلوگیری می کند. از این رو امنیت بیشتری را برای ما فراهم خواهد آورد.

آسایش: در دنیای امروز همه به دنبال آسایش بیشتر هستیم، سیستم‌های دربازکن بی سیم و با سیم هر دو راحتی کاملی را ارائه می دهند و دیگر لازم نیست برای باز کردن درب مسیری طولانی را طی کنید. سیستم‌های بی سیم آسایش بیشتری را نسبت به سیستم‌های با سیم فراهم می آورند.

نظارت بیشتر بر بازی کردن کودکان: کودکان دوست دارند قسمتی از اوقات فراغتشان را با بازی کردن با دوستانشان دم درب خانه بگذرانند. به کمک این سیستم‌ها والدین به راحتی می توانند فعالیت فرزندانشان را نظارت کنند. برای این کار کافیست یک دکمه را فشار دهند تا فضای جلوی درب خانه را به خوبی ببینند.

اگر از سیستم‌های بی سیم استفاده کنید، می توانید در هزینه های نصب و سیم کشی صرفه جویی کنید. علاوه بر این با استفاده از سیستم‌هایی بی سیم برای خانه های بزرگ دیگر نیازی به نصب چند دربازکن نخواهید داشت و شما به راحتی می توانید در صورت نیاز از یک طبقه به طبقه دیگر این سیستم‌های را جابه‌جا کنید. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی سیستم‌های بی سیم ایجاد راحتی بیشتر برای افراد ناتوان و سالمندان است. در نتیجه این افراد به راحتی می توانند بدون بلند شدن درب را باز کنند.

راحتی و آسایش بیشتر با استفاده از دربازکن ها

هدف تکنولوژی از گذشته تا به امروز فراهم کردن رفاه و آرامش بیشتر برای مردم می باشد. هر چه که جلوتر می رویم ابزار فراهم کردن این آرامش هم بیشتر می شوند و سعی می شود شرایطی فراهم گردد که کمترین میزان زحمت برای افراد وجود داشته باشد. البته این موضوع از جهات مختلف قابل بررسی است که در حوصله بحث ما نمی گنجد اما آن چه مهم است این می باشد که روز به روز ابزار و محصولات جدیدی به بازار ارایه می شوند که نمی شود از آن ها غافل بود. کوبه های قدیمی که در دو نوع زنانه و مردانه به در خانه وصل می شد، صاحب خانه را از جنسیت شخصی که پشت در بود مطلع می کرد. امروزه اما دربازکن ها این وظیفه را بر عهده دارند. دربازکن یکی از این محصولات است که در سال های گذشته خبری از آن نبود اما امروزه کمتر خانه ای را پیدا می کنید که مجهز به این وسیله نباشد. با کمک دربازکن ها دیگر نیازی نیست که برای باز کردن در به بیرون از ساختمان برویم. چیزی که در آپارتمان های چند طبقه امروزی عملا غیر ممکن است. در ادامه به بررسی دربازکن های مختلف و تاثیر آن ها و نکاتی که در هنگام خرید آن ها باید بدانیم می پردازیم.

دربازکن چیست؟

درب بازکن وسیله ای الکترونیکی است که برای اطلاع از حضور افراد پشت در خانه و هم چنین باز کردن در منزل از آن استفاده می شود. نسل های اولیه این محصول به صورت صوتی بودند. یعنی تنها امکان شنیدن صدای شخصی که پشت در بود وجود داشت اما نسل های جدید درب بازکن ها به صورت تصویری می باشند و می توان تصویر شخص پشت در را به خوبی و وضوح مشاهده کرد. نمونه های تصویری  در باز کن ها هم با گذشت زمان پیشرفت کرده اند و حالا برخی از مدل های آن ها امکاناتی فراتر از نمونه های اولیه دارند. امروزه استفاده از نمونه های صوتی تقریبا منسوخ شده است و در ساختمان های جدید عموما از انواع تصویری استفاده می کنند به همین دلیل در ادامه به بررسی مزیت های استفاده از در بازکن ها می پردازیم.

استفاده از دربازکن های الکترونیکی تصویری چه مزایایی دارد؟

زندگی های امروزی طوری شده که پدر و مادر ها در ساعات زیادی از روز در منزل حضور ندارند. همین موجب می شود بسیاری از کودکان ساعت های طولانی در خانه تنها باشند. استفاده از دربازکن های تصویری به کودکان این امکان را می دهد که به آسانی افراد پشت در خانه را ببینند و در صورتی که آن ها را بشناسند در را باز کنند. پس استفاده از آیفون تصویری سبب فراهم کردن امنیت بیشتر برای فرزندان می گردد.

آیفون های تصویری به گونه ای طراحی شده اند که امکان مشاهده دایره وسیعی از محیط را فراهم می کنند و می توانید به آسانی اطراف در و کمی دور تر را هم ببینید.

این امکان وجود دارد که دربازکن های تصویری را به دوربین های امنیتی تبدیل کرد. این کار با نصب اپلیکیشن های مخصوص امکان پذیر است که به درب بازکن قابلیت ضبط تصویر می دهد و می توانید برای زمان هایی که در منزل حضور ندارید کنترل تان را بیشتر کنید.

چه نکاتی هنگام خرید دربازکن های تصویری اهمیت دارد؟

امروزه این محصولات در برند های متفاتی تولید و به بازار عرضه می شوند. مدل های گوناگون درب بازکن ها هر کدام امکانات مخصوص به خود را دارند پس بهتر است که حتما پیش از خرید نکاتی را بدانید تا بهترین را انتخاب کنید.

سالم بودن سیستم صوتی و وضوح آن: این یکی از مهم ترین امکانات و ویژگی های درب باز کن می باشد. حتما نمونه هایی از این محصولات را دیده اید که امکان انتقال صدا به خوبی وجود ندارد. همین موضوع سبب بروز مشکلاتی خواهد شد که بهتر است از ابتدا به آن ها توجه کنید.

کیفیت و وضوح تصویر: اگر آیفون تصویری کیفیت تصویر پایینی داشته باشد تقریبا می توان گفت فرقی با نبودن آن وجود ندارد. وضوح تصویر به ما این امکان را می دهد که درست و دقیق فرد یا افراد پشت در خانه را ببینیم. امروزه برای دربازکن هایی که در بازار وجود دارند کیفیت تصاویر بین 480 تا 1080 مگا پیکسل است. البته این گستردگی موجب تنوع قیمت زیاد هم می شود. اگر امکان انتخاب بالاترین کیفیت را به دلیل هزینه های آن ندارید حتما به سراغ مدل هایی با کیفیت متوسط بروید.

دامنه دید و تصویر در شب: دامنه دید هم از موضوعات مهمی است که باید حتما به هنگام خرید دربازکن ها به آن توجه کنید. از طرف دیگر مسئله امنیت در شب ها مسما اهمیت خیلی بیشتری از روز دارد. پس حتما کیفیت تصویر آیفون تصویری را در زمان تاریکی هوا کنترل کنید و این تصویر باید وضوح خوبی داشته باشد.

منبع انرژی: این که در بازکن با برق کار می کند و یا باتری تدابیر خاص خودش را دارد برای نصب، به همین منظور باید پیش از خرید از این موضوع اطلاع داشته باشید.

حافظه: دربازکن ها باید دارای حافظه خوبی باشند تا بتوانند در مدت زمان مشخصی (مثلا سی روز) تصاویر را برای امکان ردیابی در زمان بروز مشکل ضبط کنند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون