دسته بندی ها

آیفون تصویری و دربازکن

فروشندگان و مجریان آیفون تصویری و دربازکن

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دربازکن

دربازکن به سیستمی ساختمانی گفته می شود که ارتباط آن دو طرفه است و از این سیستم به منظور دریافت و انتقال پیام‌های صوتی و تصویری استفاده می شود. دربازکن‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند و از آن در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و عمومی استفاده می شود.

ادامه مطلب

نصب دربازکن برای ساختمان‌هایی نظیر مدرسه، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی بسیار ضروری است. از این رو دربازکن، سیستمی بسیار کارآمد است.

با استفاده از این سیستم‌های دربازکن دیگر لازم نیست افراد مسیری را طی کنند و به صورت دستی درب ساختمان را باز کنند. از این رو این سیستم‌ها تاثیر بسزایی در راحتی و آسایش افراد داشته اند. 

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که به لطف پیشرفت تکنولوژی سرعت یکی از فاکتورهای مهم آن است و هر روز شاهد پیدایش امکانات مدرن هستیم. سیستم دربازکن‌های ویدیویی هستیم این نوع دربازکن علاوه بر راحتی، ایمنی زیادی را برای ساختمان‌ها فراهم آورده است.

امروزه دربازکن‌های ویدیویی نه تنها منجر به راحتی صاحب خانه می شوند بلکه امنیت خانه را بیشتر می کنند و از ورود افراد ناخواسته و مزاحمان به خانه جلوگیری می کنند. به طوری که اگر فردی قصد ورود به داخل خانه را داشته باشد شما می توانید از طریق دربازکن ویدیویی بررسی کنید که آیا فردی غریبه است یا خیر. سپس با فشردن یک دکمه می توانید به فرد اجازه دهید تا وارد خانه شود. 

سیستم‌های دربازکن امروزه انواع مختلفی دارند و ممکن است ساده یا متشکل از قطعاتی پیچیده باشند. برخی از دربازکن‌هایی ویدیویی امکان ضبط ویدیو نیز دارند و شما در صورتی که بیرون از خانه باشید می توانید بعدا مشاهده کنید که چه کسی به خانه شما آمده بود.

از این رو هر فرد با توجه به نیاز ساختمان و بودجه می تواند سیستم در بازکن سیمی یا بی سیم نصب کند. هر دو مدل مزایای خود را دارند تا راحتی و ایمنی شما را فراهم کنند.

سیستم دربازکن ویدیویی چگونه کار می کند؟

پس از فرآیند نصب، با فشردن یک دکمه می توان تصویر فردی که رو به‌ روی دوربین دستگاه است را مشاهده کرد. از این رو صاحب خانه می تواند درک بهتری از فردی که ایستاده است و در می زند داشته باشد. این سیستم‌ها قابلیت مکالمه صوتی نیز دارند. مکالمه صوتی به کمک میکروفن و بلندگوی دوگانه انجام می گیرد. از این رو شما علاوه بر مشاهده چهره فرد می توانید با او صحبت کنید. 

برای دید بهتر در شب این سیستم‌ها دارای چراغ‌های مادون قرمز هستند. تا در تاریکی شب نیز بتوان دید واضحی داشته باشیم. با فشردن دکمه باز کردن می توان به فرد ایستاده دم درب خانه اجازه ورود بدهیم. 

انواع سیستم دربازکن ویدیویی

سیستم دربازکن بی سیم: پیشرفت تکنولوژی بر روی سیستم‌های دربازکن نیز تاثیر زیادی داشته اشت و امروزه شاهد تولید دربازکن‌های بی سیم هستیم. این سیستم‌ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر می تواند در هر کجا از ساختمان با پنلی که دم درب خانه نصب شده است، ارتباط برقرار کند. قابلیت اتصال بی سیم در این نوع سیستم‌ها معمولا 300 متر است. از این رو با استفاده از یک مانیتور کوچک سیار شما می توانید در شعاع 300 متری پنل، درب را باز کنید. سیستم‌های بی سیم گزینه بسیاری خوبی برای افراد ناتوان و سالمند است. علاوه بر این سایر افراد نیز با استفاده از آن آسایش بیشتری را تجربه خواهند کرد. 

سیستم دربازکن سیمی: این سیستم به وسیله سیم کشی کار می کند. یعنی باید بین پنل نصب شده دم درب خانه و دستگاه داخل خانه ارتباطی مستقیم به وسیله سیم وجود داشته باشد. در این نوع سیستم‌ها محل نصب ثابت است و قابل حمل نیست. تا به امروز در اکثر خانه‌ها از این نوع سیستم دربازکن استفاده می شود.

مزایای دربازکن

امنیت: امنیت برای هر ساختمانی جزو فاکتورهای مهم است که برای داشتن آن باید اقدامات مختلفی انجام داد. یکی از اقداماتی که منجر به افزایش امنیت خانه می شود استفاده از دربازکن است. به کمک این سیستم فرد داخل خانه می تواند با استفاده از میکروفن، بلندگو و دوربین با فضای جلوی درب خانه ارتباط برقرار کند. از این رو هر وقت فردی زنگ درب را فشار دهد، می توان با آن فرد صحبت کرد و از او بخواهیم خودش را معرفی کند. این وسیله ارتباطی دو طرفه از ورود افراد غریبه و مزاحم به خانه جلوگیری می کند. از این رو امنیت بیشتری را برای ما فراهم خواهد آورد.

آسایش: در دنیای امروز همه به دنبال آسایش بیشتر هستیم، سیستم‌های دربازکن بی سیم و با سیم هر دو راحتی کاملی را ارائه می دهند و دیگر لازم نیست برای باز کردن درب مسیری طولانی را طی کنید. سیستم‌های بی سیم آسایش بیشتری را نسبت به سیستم‌های با سیم فراهم می آورند. 

نظارت بیشتر بر بازی کردن کودکان: کودکان دوست دارند قسمتی از اوقات فراغتشان را با بازی کردن با دوستانشان دم درب خانه بگذرانند. به کمک این سیستم‌ها والدین به راحتی می توانند فعالیت فرزندانشان را نظارت کنند. برای این کار کافیست یک دکمه را فشار دهند تا فضای جلوی درب خانه را به خوبی ببینند. 

اگر از سیستم‌های بی سیم استفاده کنید، می توانید در هزینه های نصب و سیم کشی صرفه جویی کنید. علاوه بر این با استفاده از سیستم‌هایی بی سیم برای خانه های بزرگ دیگر نیازی به نصب چند دربازکن نخواهید داشت و شما به راحتی می توانید در صورت نیاز از یک طبقه به طبقه دیگر این سیستم‌های را جابه‌جا کنید. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی سیستم‌های بی سیم ایجاد راحتی بیشتر برای افراد ناتوان و سالمندان است. در نتیجه این افراد به راحتی می توانند بدون بلند شدن درب را باز کنند. 

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
جشنواره