دسته بندی ها

درب لوکس

فروشندگان و مجریان درب لوکس و لاکچری

  • (۰۹۱۲۳۰۷۴۳۹۷) تولید کننده انواع درب های ضدسرقت داخلی چوبی درب HDF . درب MDF درب . ABS درب HPL و تمام چوب روسی با طرح CNC. درب تمام چوب حالت خور و سنتی و تمام چوب ضدحریق یا دودبند
    آدرس: جاده ساوه
  • دفتر فروش درب های ضد سرقت و ضد حریق و لابی و اتاقی
    آدرس: وکیل اباد

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های درب لوکس

درب ها جز المان های مهم در صنعت ساختمان سازی می باشند. استفاده از درب ها زیاد است بنابراین باید از متریال درجه یک و مرغوب ساخته شوند که پس از گذشت مدتی کارایی شان را از دست ندهند. از سوی دیگر درب ها بر روی زیبایی ساختمان هم تاثیر دارند. پس باید در انتخاب درب ها برای قسمت های مختلف داخلی و بیرونی ساختمان ها دقت زیادی کرد. درب لوکس یک نمونه درب ساختمانی است که در ادامه به معرفی آن و انواع مختلفش می پردازیم. 

ادامه مطلب

درب لوکس چیست؟

درب های لوکس مانند درب های معمولی هستند اما از نظر کیفیت در رده بالاتر قرار می گیرند. این کیفیت بالاتر شامل موارد مختلف می شود. مثلا از نظر متریال به کار رفته برای ساخت شان،‌ ابزار و یراق آلاتی که استفاده می شود،‌ قابلیت های ابعادی و شیوه باز و بسته شدن شان، سیستم های نصب و البته دوامی که دارند و امنیتی که برای استفاده کنندگان فراهم می کنند رده بالاتر دارند. در موارد ذکر شده این درب ها قابلیت بهتر و بیش تری دارند در نتیجه آن ها را به نام درب لوکس می شناسیم. 
درب های لوکس می توانند از متریال مختلف ساخته شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

درب لوکس چوبی

این درب ها از چوب های مخصوص که در فرآیندهای مشخص دوام بالاتری پیدا کرده اند و مناسب استفاده شده اند، ساخته می شوند. درب های لوکس چوبی دارای طرح های بسیار زیبایی می باشند. عموما از شیشه ها برای تزیین بیش تر این درب ها استفاده می شود. از درب های لوکس چوبی علاوه بر ورودی آپارتمان بلکه برای درب ورودی ساختمان هم استفاده می شود چون جلوه بسیار زیادی به نمای ساختمان می بخشد. از درب چوبی لوکس برای اتاق ها هم می توان استفاد کرد.

درب لوکس فلزی

درب های لوکس فلزی به سفارش مشتریان و مطابق با سلیقه آن ها قابل طراحی می باشند. حتی از ترکیب شیشه های با طرح های زیبا و چوب های باکیفیت می توان برای ساختن این درب های زیبا استفاده کرد. دستگیره،‌ قفل و سایر یراق آلات این درب ها درجه یک و در بالاترین سطح کیفی می باشند تا علاوه بر بالا بردن امنیت، زیبایی را هم بیش تر کنند. این درب ها هم چنین مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی دارند و در نتیجه دوام شان بیش تر است.

کاربردهای مختلف درب لوکس

درب لوکس اتاقی

این درب ها را عموما از چوب یا ام دی اف با کیفیت بالا می سازند. دارای طراحی های گوناگونی هستند که مطابق با خیلی از سلیقه ها است. دارای رنگ های باکیفیتی هستند که تمیز کاری شان آسان باشد و به درب آسیب نرسد. گاهی برای طراحی این درب ها از شیشه های مات و رنگی استفاده می شود که خود بر زیبایی درب ها می افزاید. دستگیره ها و یراق آلات هم باید درجه کیفی بالا داشته باشند.

درب لوکس حیاط

دربی که برای حیاط خانه ها استفاده می شود در معرض دید همه قرار دارد پس زیبایی آن مهم است. از سوی دیگر این درب روی نمای ساختمان هم تاثیرگذار است و اگر درست انتخاب شود می تواند نما را بهتر هم بکند. این درب ها را فلزی و از متریال درجه یک و در طرح های مختلف می سازند. این درب ها با رنگ های کوره ای دوام بسیار بالایی در مقابل آب و هوای مختلف و باد و باران دارند.

درب لوکس پارکینگ

این درب ها هم مشابه همان درب های حیاط ساخته می شوند و دارای امنیت بالایی می باشند. در طراحی این درب ها می توان از شیشه های باکیفیت و نشکن هم استفاده کرد که این کار موجب زیباتر شدن درب خواهد شد. توجه داشته باشید که کیفیت شیشه ها بسیار مهم است.

درب لوکس داخلی

منظور درب هایی است که در داخل ساختمان استفاده می شوند. مثلا همان نمونه های درب اتاقی که پیش از این ذکر کردیم. مثال دیگری از این درب ها، درب سرویس بهداشتی می باشد. که برای ساختن آن ها هم معمولا از چوب یا ام دی اف با درجه کیفی بالا و ابزار و یراق مناسب استفاده می شود. درب های پی وی سی هم به دلیل مقاومت بالای این متریال به رطوبت برای سرویس بهداشتی استفاده زیادی می شوند. این متریال هم دارای نمونه هایی با کیفیت بالا است که به عنوان درب لوکس شناخته می شوند.

درب لوکس ضد سرقت

این درب ها برای ورودی آپارتمان و یا لابی ساختمان ها کاربرد دارند. یعنی به عنوان درب های خارجی (دربی که به خارج ساختمان باز می شود) استفاده می شوند. درب های ضد سرقت لوکس علاوه بر زیبایی بیش تری که نسبت به درب های معمولی دارند از نظر فراهم کردن امنیت هم در رده بالاتری قرار می گیرند و انتخاب بسیاری از مشکل پسندان می باشند. در طراحی شان از چوب های باکیفیت در کنار فلزات بادوام و امن استفاده می شود. استفاده از شیشه هم به شرط کیفیت بالا در ساخت آن ها بلامانع است.

قیمت درب لوکس

همان طور که اشاره کردیم درب لوکس دارای متریال با بالاترین کیفیت است در نتیجه به نسبت درب های معمولی دارای قیمت تمام شده بیش تری می باشد. حتی دیگر اجزای آن نظیر یراق آلات و دستگیره ها هم از نوع باکیفیت انتخاب می شوند پس آن ها هم دارای قیمت بالایی هستند. هرچه طراحی ها و ظرافت به کار رفته در طراحی درب لوکس بیش تر باشد در نتیجه قیمت آن بالاتر خواهد بود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره درب لوکس