دسته بندی ها

سنگ دکوراتیو و تزئینی

فروشندگان و مجریان سنگ دکوراتیو و تزئینی

 • تولید کننده روکش سنگ انعطاف پذیر یا سنگ نرم وپوشش های پاششی و دکوراتیو نما
  آدرس: کمالشهر
 • تولید کننده انواع سنگهای تزئینی_ آنتیک . گیوتین . کوبیک و پازل سنگ متنوع و با کیفیت و" قیمت رقابتی " قابل تهاتر
  آدرس: خیابان بسیج
 • توليد كننده انواع سنگ مصنوعي و سمنت پلاست دكوراتيو، نما، كف، صراحي، پله و موزاييك پليمري
  آدرس: پونك
 • هلدینگ بین المللی دهکده سنگ با مساحت بیش از ۱۷۰۰۰ مترمربع و با کاملترین موجودی انواع سنگ های ساختمانی و اسلب و خدمات شامل: برش،ابزار، CNC و واترجت افتتاح شد.
  آدرس: حدفاصل بلوار مهدیه و سجاد
 • ارائه خدمات حکاکی بر روی سنگ های طبیعی به صورت سه بعدی توسط دستگاه CNC تا سایز 100×200سانتیمتر
  آدرس: فلکه دانشگاه صنعتی
 • آدرس:

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ دکوراتیو

سنگ دکوراتیو یا تزیینی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها و هم چنین نمای بیرونی کاربرد های فراوانی دارد. سنگ های دکوراتیو را با کنار هم قرار دادن خرده سنگ ها می سازند. سنگ ها در تزیینات خانه ها به دلیل زیبایی که دارند کاربرد فراوانی دارند و همین سبب شده است که نمونه های متفاوتی از آن ها از جمله طبیعی و مصنوعی به بازار ارایه شود. چون سنگ دکوراتیو را از خرده سنگ ها و در حقیقت ضایعات آن ها می سازند دارای قیمت تمام شده مناسبی می باشد که به مراتب از سنگ های اصلی پایین تر است. 

ادامه مطلب

برای چسباندن قطعات سنگ ها و ساختن سنگ های تزیینی از ملات هایی استفاده می شود که پایه شان رزین است. از سنگ ها می توان برای پوشش دیوار ها و یا کف خانه و حتی تزیین بعضی از قسمت های دکوراتیو مانند شومینه و اپن استفاده کرد. در ادامه به معرفی سنگ های دکوراتیو متفاوت و کاربردهای شان می پرازیم. گفتیم که سنگ های دکوراتیو می توانند از نوع طبیعی و یا مصنوعی باشند که هر کدام مزایا و معایب و البته کاربرد های خاص خودشان را دارند. اما سنگ های مصنوعی از آن جایی که دارای قیمت تمام شده پایین تر می باشند طرفداران بیش تری دارند.

کاربرد سنگ دکوراتیو

با استفاده از سنگ دکوراتیو می توان فضایی خاص و منحصر به فرد ایجاد کرد. اصولا از این محصولات تزیینی برای اطراف استخر های منازل مسکونی استفاده می شود. نه فقط در منازل مسکونی بلکه برای ادارات و شرکت ها هم، لابی هتل ها و خلاصه هر جای دیگری که زیبایی تاثیری مهم در فضا دارد می توان از سنگ های تزیینی و دکوراتیو استفاده کرد.

سنگ دکوراتیو مصنوعی

سنگ های مصنوعی را با دقت زیادی می سازند و ظاهری که دارند بسیار شبیه به سنگ های تزیینی طبیعی می باشد. اگر کسی متخصص نباشد و از تفاوت های آن دو اطلاعات چندانی نداشته باشد نمی تواند فرق بین شان را به آسانی تشخیص دهد. اما این محصولات تفاوت هایی با سنگ های طبیعی دارند. از جمله این که دارای وزن سبک تری می باشند که این ویژگی در انجام کار های دکوراتیو و تزیینی ویژگی مهمی به حساب می آید. و با این وزن سبکی که دارند می توان استفاده های بیش تری از آن ها داشت. سنگ های مصنوعی همان طور که پیش تر هم ذکر شد دارای قیمت مناسب تری می باشند که این امکان را به ما می دهند در قسمت های بیش تری از خانه از آن ها استفاده کنیم. البته مراقب استفاده های سنگ ها در خانه باشید، استفاده بیش از حد زیبایی و نظم خانه را بر هم خواهد زد.

سنگ های مصنوعی نسبت به انواع طبیعی، رنگ شان ثابت تر است و بر اثر گذر زمان دچار تغییر رنگ خیلی کم تری می شوند و از نظر ساختار فیزیکی که دارند می توانند بار زیادی را تحمل کنند.

سنگ های مصنوعی دارای تنوع طرح و رنگ خیلی بیش تر از انواع طبیعی هستند. به همین دلیل می توان در دکوراسیون هایی با سبک های مختلف از آن ها استفاده کرد.

نصب کردن سنگ های مصنوعی خیلی ساده تر از انواع طبیعی است و به آسانی می توان آن ها را تمیز کرد و لکه های روی آن ها را از بین برد.

این سنگ ها اگرچه مزیت های زیادی در مقایسه با سنگ های طبیعی دارند اما در مقایسه با آن ها دارای طول عمر کم تری می باشند و این نکته را هم باید در نظر داشت که زیبایی سنگ های مصنوعی مانند هر محصول مصنوعی دیگری به نسبت انواع طبیعی کم تر است. در ادامه به معرفی برخی از سنگ های دکوراتیو مصنوعی و کاربرد های آن ها می پردازیم.

سنگ دکوراتیو مصنوعی کورین

برای ساختن این سنگ ها پلیمر های اکرلیک را با سنگ و رنگدانه و مواد معدنی دیگر مخلوط می کنند که البته بسته به میزان این مواد دارای انواع متفاوتی می باشند. برای پوشاندن دیوار ها، سرویس های بهداشتی و حتی سنگی که روی کابینت ها قرار می گیرد می توان از آن استفاده کرد.

سنگ دکوراتیو مصنوعی onyx

یکی از مهم ترین کاربرد های این نوع سنگ مصنوعی برای استفاده در زیر سینک ظرف شویی می باشد. البته برای دیوار و کف هم می توان از این نوع سنگ های مصنوعی استفاده کرد. در حقیقت این نوع سنگ ترکیبی از مرمر مصنوعی و کورین است.

سنگ دکوراتیو مصنوعی کوارتز

از ترکیب رنگ و رزین با مواد پلیمری دیگر و کوارتز این نوع سنگ مصنوعی ساخته می شود. این نوع محصول جذب آب خیلی پایینی دارد و ضد خش می باشد. از لحاظ مقاومت خمشی و کششی هم این سنگ را قابل قبول می دانند و از آن عموما برای کف ساختمان ها و یا آسانسور استفاده می شود.

سنگ دکوراتیو مصنوعی سمنت پلاست

برای ساخت این محصول از خاک و بتن استفاده می شود. عموما برای استفاده در نما به کار برده می شوند ولی برای کف ساختمان و ساختن پله ها هم کاربرد دارند.

سنگ ها چه طبیعی باشند و چه مصنوعی وقتی که در طراحی دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرند تاکیدی هستند بر حضور طبیعت در خانه، به همین دلیل است که خیلی ها این محصول را در دکوراسیون خانه می پسندند. درست مثل استفاده از چوب که نشان دهنده طبیعت است.

سنگ دکوراتیو چیست؟ | آشنایی با مزایا و کاربرد های آن

سنگ های دکوراتیو و یا تزیینی همان طور که از نام شان پیداست برای تزیین و زیبا تر کردن نمای بیرونی و یا دکوراسیون داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ های دکوراتیو مصنوعی که آن ها را تزیینی هم می گویند از کنار هم قرار دادن تکه ها و ضایعات سنگ های تراورتن با موادی دیگر ساخته می شوند. ملات هایی که برای چسباندن و کنار هم قرار دادن این تکه سنگ ها استفاده می شوند دارای پایه رزینی می باشند. سنگ ها همیشه جز المان های تزیینی برای ساختمان سازی بوده اند. طراحان به این نتیجه رسیدند که می توانند با ضایعاتی که از سنگ های تراورتن و یا مرمر به دست می آید نمونه هایی از سنگ های تزیینی را با هزینه ای پایین تر بسازند که بتوانند استفاده های زیادی از آن داشته باشند. به طور کلی این سنگ ها با این کاربرد به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. عموما انواع طبیعی را با نام آنتیک می شناسند.

سنگ دکوراتیو طبیعی چه مزیت هایی دارد؟

کار کردن با سنگ دکوراتیو طبیعی سرعت بالایی دارد و در مدت زمان کوتاهی می توان حجم زیادی را با این سنگ ها پوشاند، سنگ دکوراتیو طبیعی می تواند به عنوان یک جاذب صدای مزاحم عمل کند و در نتیجه آلودگی های صوتی را که سبب بر هم زدن آرامش می شود کم کند. این سنگ ها مقاومت خیلی خوبی در برابر حرارت و آتش دارند و در نتیجه ایمنی بیش تری را فراهم می کنند. طرح و رنگ و نقش زیبا و متنوعی دارند که سبب ایجاد زیبایی های خارق العاده می شود. استفاده از سنگ های دکوراتیو طبیعی آسان است و به کار گیری آن ها می تواند به سهولت انجام شود.

سنگ دکوراتیو طبیعی چه کاربرد هایی دارد؟

در نمای بیرونی ساختمان ها به عنوان نما از این سنگ ها استفاده می شود و زیبایی خارق العاده ای به نما خواهند بخشید. علاوه بر نمای بیرونی در داخل ساختمان هم از این سنگ ها برای دیوا رهای خانه، راهرو ها و راه پله، سرویس های بهداشتی و هم چنین حمام خانه استفاده می شود. نه فقط در ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی بلکه در ادارات و شرکت ها، بانک ها و هتل ها و هم چنین بیمارستان ها از این سنگ ها برای ایجاد جلوه های زیبا استفاده می شود. برای اجرای سنگ دکوراتیو طبیعی آنتیک روش کار به این صورت است که با فرز سنگ ها را برش می دهند و ابتدا طرحی که قرار است پیاده شود را مشخص می کنند. سپس آن را در محل مورد نظر اجرا می کنند.

سنگ دکوراتیو مصنوعی

ویژگی عمده سنگ های دکوراتیو مصنوعی این است که در اندازه و قطع های متفاوت و متنوعی تولید می شوند و در نتیجه هنگام استفاده از آن ها عموما نیازی به برشکاری نمی باشد. در زمان قالب گیری این سنگ ها با کمک تجهیزات خاص شرایط به گونه ای است که سنگ ها تخلخل نداشته باشند و در نتیجه پس از اعمال شدن روی سطح امکان ریزش آن ها کم تر خواهد بود. سنگ دکوراتیو مصنوعی فضای خالی کم تری دارد. این ویژگی سبب می شود که گیاهان در بین آن ها رشد نکند و هم چنین محلی برای تجمع قارچ و باکتری فراهم نباشد.

سنگ دکوراتیو مصنوعی چه مزیت هایی دارد؟

این سنگ ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند در نتیجه می توان از آن ها به عنوان یک المان تزیینی در محیط های مرطوب هم استفاده کرد و به این ترتیب قابل شست و شو هستند و می توان به خوبی آن ها را تمیز کرد.

این سنگ ها را در طرح و رنگ های متنوعی می سازند و به بازار عرضه می شوند لذا می توان از آن ها در دکوراسیون های مختلف استفاده کرد.

سنگ دکوراتیو مصنوعی علاوه بر کیفیت خوبی که دارد دارای قیمت مناسبی می باشد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

سبک بودن این سنگ ها و این که دارای وزن مناسبی هستند مزیت مهمی است که باعث می شود کار کردن با آن ها راحت باشد.

قیمت سنگ های دکوراتیو

این سنگ ها بسته به این که طبیعی باشند یا مصنوعی دارای قیمت های متفاوتی می باشند و عموما سنگ های طبیعی دارای قیمت بالاتری می باشند اما نه به آن اندازه که امکان استفاده از آن ها وجود نداشته باشد. بلکه در مقایسه با مصنوعی ها گران تر هستند. اما نباید فراموش کرد که سنگ های طبیعی سنگین هستند و گاهی این موضوع سبب می شود که نصب کردن شان اندکی سخت تر باشد و امکان جدا شدن شان هم بیش تر از نمونه های مصنوعی باشد. البته برای انتخاب سنگ دکوراتیو مناسب باید حتما از نظر کارشناسان استفاده کرد. زیرا محلی که می خواهیم سنگ دکوراتیو را استفاده کنیم و در نتیجه کاربری آن بر انتخاب سنگ مناسب تاثیر دارد و این کار باید حتما با نظر و مشورت کارشناسان باشد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون