دسته بندی ها

کابینت حمام و دستشویی و سرویس

فروشندگان و مجریان کابینت حمام و دستشویی و سرویس

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل کابینت دستشویی

مرتب و منظم بودن یکی از المآن‌های شیک بودن خانه است. این مرتب بودن صرفا مختص پذیرایی یا اتاق خواب‌ها نیست بلکه شامل حمام و دستشویی نیز می‌شود. حمام و دستشویی مرتب با کاشی‌های زیبا و کابینت‌های منظم ظاهری شیک برای آن ایجاد می‌کند. علاوه بر نظم سرویس‌های بهداشتی حاوی میکروب‌های زیادی است، از این رو بهتر است لوازم بهداشتی یا مسواک‌ها در یک فضای بسته قرار بگیرند به همین دلیل بهتر از برای رعایت بهداشت و پیشگیری از آلوده شدن به این میکروب‌ها از کابینت دستشویی استفاده کنیم

مرتب و منظم بودن یکی از المآن‌های شیک بودن خانه است. این مرتب بودن صرفا مختص پذیرایی یا اتاق خواب‌ها نیست بلکه شامل حمام و دستشویی نیز می‌شود. حمام و دستشویی مرتب با کاشی‌های زیبا و کابینت‌های منظم ظاهری شیک برای آن ایجاد می‌کند. علاوه بر نظم سرویس‌های بهداشتی حاوی میکروب‌های زیادی است، از این رو بهتر است لوازم بهداشتی یا مسواک‌ها در یک فضای بسته قرار بگیرند به همین دلیل بهتر از برای رعایت بهداشت و پیشگیری از آلوده شدن به این میکروب‌ها از کابینت دستشویی استفاده کنیم. 

کابینت دستشویی کار نظم دهی به دستشویی و نگهداری انواع لوازم بهداشتی و آرایشی را بر عهده دارند. کابینت دستشویی با توجه به اینکه فضای دستشویی و نگهداری این لوازم را از هم جدا می‌کند از نظر بهداشتی بهتر است و منجر به انتقال آلودگی نمی‌شوند. قطعا داشتن چنین فضایی در دستشویی کاربردهای زیادی خواهد داشت و نیازهای تمامی افراد خانواده را برآورده می‌کنند.

طرح‌ها و مدل‌های مختلفی امروزه برای این کابینت‌ها در نظر گرفته شده است که طبق سلیقه خودتان می‌توانید آن را انتخاب و نسبت به نصب آن اقدام کنید.

انواع کابینت دستشویی

کابینت‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند و عبارتند از:

  • مجموعه کامل آینه و کابینت دستشویی: این نوع کابینت و آینه فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می‌دهند. آینه که جزو اصلی ترین وسیله است و کابینت و شلف دیواری را نیز می‌توانید برای نگهداری لوازم آرایشی، بهداشتی یا نظافت استفاده کنید. قسمت‌های مختلف این مجموعه را می‌توانید تقسیم بندی کنید و برای هر کدام کاربرد مشخصی در نظر بگیرید. در این نوع کابینت می‌توانید هر فضایی که مد نظرتان است را به طراحی کار اضافه کنید. برای مثال برخی از افراد با کابینت‌های باریکی در کنار روشویی نیاز دارند تا بتوانند وسایل و لوازم استایل مو را در آنجا قرار دهند یا اینکه برخی از افراد می‌خواهد به دلیل کمبود فضا و کوچک بودن دستشویی فضایی در پشت آینه برای نگهداری لوازم داشته باشند. با انتخاب طرح و شلف‌های مدنظرتان می‌توانید برای خرید این نوع کابینت دستشویی اقدام کنید تا فضای بهینه‌ای داشته باشید. 
  • کابینت دستشویی ساده: این گونه کابینت‌ها بسیار ساده هستند و فقط شامل یک کابینت برای زیر روشویی هستند. کاربرد این نوع کابینت نسبت به مدل قبلی کمتر است اما باز هم از استفاده از آن‌ها فضایی مناسب را برای شما فراهم خواهند آورد. جنس کابینت دستشویی ساده ممکن است چوب یا ام دی اف باشد و طرحشان اغلب ساده است یعنی به زبان ساده انتخابی ایده آل برای ساده پسندان است.
  • کابینت دستشویی مدرن: با پیروی از دنیای مدرن امروزه و علاقه بیشتر افراد به این سبک، کابینت دستشویی مدرن طراحی شده است. برای این نوع کابینت از پایه‌های بلند و سطوحی براق از جنس PVC استفاده می‌شود. جنس این نوع کابینت‌ها بسیار با دوام است و در برابر رطوبت و بخار مقاومت زیادی دارند.

اهمیت جنس کابینت دستشویی

بخار و رطوبت موجود در دستشویی، شستشوی روزانه آن، استفاده از مواد شوینده قوی همگی جزو عواملی هستند که موجب آسیب دیدن کابینت دستشویی می‌شوند. جنس کابینت‌ها با توجه به اینکه در فضایی قرار دارند که سرشار از رطوبت است باید با دوام و مقاوم باشد. برخی از کابینت‌هایی که برای دستشویی ساخته می‌شوند ضد خش و آنتی باکتریال هستند تا دوام بیشتری داشته باشند و نیازی به تعویض سالانه نداشته باشند.

محل نصب کابینت دستشویی

کابینت دستشویی را می‌توان بالا یا پایین سنگ روشویی  نصب کرد. محل نصب بیشتر به نوع کابینت و کاربردی که برای ما دارد بستگی دارد.

اگر کابینت را برای نگهداری مواد نظافتی یا ابزارهای شست و شوی دستشویی می‌خواهید بهتر است آن را در قسمت پایین سنگ روشویی نصب کنید. این نوع کابینت‌ها بیشتر ساده هستند و باید جنسشان مقاومت بیشتری داشته باشد چون بیشتر در معرض آب و مواد شوینده هستند از این رو امکان خراب شدن و آسیب دیدن آن‌ها بیشتر است.

اما اگر می‌خواهید از کابینت دستشویی برای نگهداری مسواک، لوازم بهداشتی یا لوازم آرایشی استفاده کنید بهتر از آن را در بالای سینک روشویی نصب کنید. نصب کابینت در قسمت بالایی از نظر بهداشتی بهتر است و کمتر در برابر آب قرار می‌گیرد.

همچنین سایر شلف‌های نگهداری لوازم استایل مو و حوله را در قسمت‌های کناری روشویی نصب کرد.

هنگام نصب کابینت‌ها در قسمت بالای روشویی دقت داشته باشید که قد تمامی افراد خانواده در در نظر بگیرید سپس اقدام به نصب آن کنید. در صورت استفاده از ست آینه و کابینت دستشویی می‌توانید هر دو را در قسمت بالایی یا قسمت کناری روشویی نصب کنید. برای نصب بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید تا ایمنی لازم برای استفاده را داشته باشند.

قیمت کابینت دستشویی

قیمت کابینت دستشویی با توجه به ابعاد، تعداد شلف و جنس به کار رفته برای تولید کابینت در هزینه نهایی کابینت دستشویی موثر است. از نظر هزینه قیمت کابینت‌های ضد خش و آنتی باکتریال بیشتر است اما با توجه به اینکه دوام بیشتری دارند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند همچنین مدل‌های فول ست شلف‌های مختلفی دارند در نتیجه هزینه آن‌ها بیشتر خواهد بود چون کاربرد بیشتری دارند و در ساخت آن‌ها از متریال بیشتری استفاده شده است. همچنین مواد به کار رفته در سطح بالای کابینت دستشویی نیز در قیمت آن‌ها موثر است. برای سطح رویی معمولا از سرامیک یا سنگ استفاده می‌شود و بسته به ابعاد کار هزینه آن متفاوت است.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون