دسته بندی ها

کفپوش پلی یورتان (کفپوش پلی یورتان صنعتی، ورزشی، پارکینگی)

فروشندگان و مجریان کفپوش پلی یورتان

  • مشاوره، تامین و اجرا صفر تا صد زمین تنیس هاردکورت و کلیه کفپوش های ورزشی فضای روباز و داخل سالن و سنگفرش بتنی پرسی
    آدرس: خیابان امام خمینی
  • مشاوره ، تولید مواد و اجرا: *پوشش و کفپوش های صنعتی و دکوراتیو *پوشش و کفپوش های صنعتی و ورزشی پلی یورتان *پوشش و کفپوش های آنتی استاتیک و ضد اسید * بتن ریزی کف به همراه ماله پروانه ای
    آدرس: ونک
  • تولید تخصصی رنگ های ترافیکی و صنعتی و کفپوش اپوکسی به همرا اجرا خرید و فروش انواع رنگ های ساختمانی، مناسب کف پارکینگ و خیابان ها و جدول کف پوش های پلی یورتان و رنگ سوله با بالاترین کیفیت.
    آدرس: جردن

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های کفپوش پلی یورتان

کفپوش ها را همیشه مناسب با محلی که قرار است نصب شوند انتخاب می کنند. هر مکانی بسته به نوع کاربری آن به کفپوش مناسب خود نیاز دارد. البته قدیم تر ها محدودیت زیادی در این زمینه وجود داشت اما امروزه و با ورود کالاها و محصولات جدید و مدرن به بازار برای هر نیازی پاسخ مناسب وجود دارد. کفپوش های پلیمری امروزه در صنعت و ساختمان سازی طرفداران زیادی پیدا کرده اند به همین دلیل مهم است که آن ها را بشناسیم تا بتوانیم در زمان نیاز بهترین ها را انتخاب کنیم. در ادامه به بررسی کفپوش پلی یورتان می پردازیم. 

ادامه مطلب

کفپوش پلی یورتان چیست؟

کفپوش پلی یورتان یا پلی اورتان نوعی کفپوش پلیمری است که اجرای آن به این صورت است که لایه های زیادی از رنگ پلی یورتان مخصوص کف روی سطح مورد نظر اعمال می شود و کف را می پوشاند.

کفپوش پلی یورتان چه ویژگی هایی دارد؟

این کفپوش ها مقاومت بالایی در برابر نور و اشعه خورشید دارند و تخریب نمی شوند.

مقاومت این کفپوش ها در برابر سایش بالا است و هرچه میزان سختی کفپوش بیش تر باشد این خاصیت هم بیش تر است. 
انعطاف پذیری بالایی دارند که دامنه کاربردشان را هم بیش تر می کند.

این محصولات قابلیت چسبندگی بالایی به سطوح مختلف دارند و در نتیجه می توان به آسانی برای بسیاری از سطوح از آن ها استفاده کرد.

مقاومت در برابر نفوذ آب و هم چنین مقاومت در برابر خوردگی این محصولات بالا است.

کاربرد کفپوش پلی یورتان

همان طور که پیش از این هم گفتیم این کفپوش ها قابلیت اجرا روی بسیاری از سطوح را دارند در نتیجه کاربردشان هم دامنه وسیعی را شامل می شود. اما در مجموع از آن جایی که ذکر شد مقاومت بالایی در برابر آب و روغن و البته سایش دارند در نتیجه برای پارکینگ ها و کارخانه ها، گاراژها و انبارهای صنعتی استفاده زیادی دارند.

کفپوش پلی یورتان پارکینگ

این کفپوش ها به دلیل مقاومت بالای شان، کیفیت و طول عمری که دارند یک گزینه مناسب برای استفاده در پارکینگ ها می باشند. ضخامت محصولی که استفاده می شود بر اساس تردد و کاربری که پارکینگ دارد مشخص می شود. این کفپوش ها به دلیل خاصیت کشسانی بالایی که دارند کم تر دچار پارگی و ترک می شوند.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

از آن جایی که این کفپوش ها قابلیت بسیار بالایی برای جذب فشار و شوک های وارد شده دارند و منعطف هستند برای پوشاندن کف سالن های ورزشی متریال بسیار خوبی به شمار می آیند. کفپوش های پلی یورتان ورزشی را به شکل یکپارچه و در رنگ های متنوع و بدون درز تولید می کنند. مزیت مهم دیگر این محصول مقاومت در برابر قارچ و باکتری است که موجب می شود پاکیزگی بیش تری فراهم گردد. انعطاف پذیری و ضربه پذیر بودن این کفپوش ها احتمال آسیب دیدن ورزشکاران را هم کم می کند.

کفپوش پلی یورتان صنعتی

برای استفاده در صنعت این ویژگی کفپوش پلی یورتان که قابلیت چسبندگی به سطوح مختلف از جمله بتن، سنگ و فولاد را دارا است بسیار بااهمیت می باشد. چون مقاومت فشاری و سایشی بالا دارند در نتیجه ضربه های ناشی از بارها را به خوبی تحمل می کنند و در نتیجه می توان در بسیاری از صنایع از آن ها استفاده کرد. از کفپوش پلی یورتان به طور کلی در صنایع نظامی، نفت و گاز، نساجی، پتروشیمی و ... استفاده های زیادی می شود.

کفپوش پلی یورتان دارویی

در صنعت دارویی از مواد شیمیایی و ترکیبات آلی استفاده می شود. کفپوش های مورد استفاده در مکان های در ارتباط با این صنعت باید دوام بالا و مقاومت خوبی در برابر این مواد داشته باشند. از دیگر ویژگی های کفپوش های مناسب برای این صنعت عاری بودن از گرد و غبار و دوام در برابر اسید و روغن است. کفپوش های پلی یورتان ویژگی هایی دارند که می توانند برای سالن های تولید و مونتاژ دارو، اتاق های مخصوص و ایزوله، مراکز دارویی و بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و مکان های این چنینی مورد استفاده قرار بگیرند.

قیمت کفپوش پلی یورتان

عوامل زیادی هستند که بر قیمت این نوع کفپوش ها تاثیر دارند. این محصولات بر اساس نیاز مشتری و کاربری شان در ضخامت های متفاوتی اجرا می شوند که موجب اختلاف قیمت خواهد شد. هزینه های تعمیرات و آماده سازی کردن سطح مورد نظر، مواد اولیه پرایمر و البته لایه های میانی، هزینه های اجرا کردن لایه ها روی هم و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه پرتی مواد اولیه همگی مواردی هستند که بر قیمت نهایی تاثیر خواهند داشت. باید توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن موارد عنوان شده قیمت این کفپوش ها در مقایسه با نمونه های اپوکسی گران تر خواهد بود اما با دوام و طول عمری که دارند و هم چنین هزینه های نگهداری آن ها پایین است، در نتیجه مقرون به صرفه می باشند و استفاده از آن ها توجیه اقتصادی دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون