دسته بندی ها

سند بلاست (سند بلاست شیشه - سند بلاست چوب و ...)

فروشندگان و مجریان سند بلاست

  • مجموعه رادمهر این افتخار را دارد که با تهیه ، طراحی و اجراء شیشه و جمع آوری مصالح مدرن در کنار هم به عنوان یکی از بهترین و برترین ارائه دهندگان خدمات صنعت شیشه در کشور باشد .
    آدرس: میدان رسالت
  • اجرای سندبلاست کلیه مصنوعات چوب و فلزات و شیشه سندبلاست کلیه خودروها سنگین کلاسیک افرود سندبلاست انواع مخازن استخرها و سوله ها انواع رنگ کاری روی فلز و چوب
    آدرس: تپه سیف

راهنمای انتخاب انواع روش های سند بلاست

سند بلاست که آن را به نام ماسه پاشی نیز می شناسند عبارتست از پاشیدن ذرات ساینده با سرعت بالا بر روی سطوح مختلف، که این کار موجب پاکسازی کردن آن ها می گردد. برای سرعت دادن به عملیات پاشش از فشار هوا استفاده می شود و ذرات از داخل یک نازل عبور می کنند و بر روی محل مورد نظر اعمال می شوند. این عملیات توسط دستگاه های مخصوص و به کمک آب انجام می شود. اساس کار به این صورت است که ماسه یا سیلیس را که سنگین تر از آب است با آن ترکیب می کنند و این مواد با سرعت زیاد روی سطح مورد نظر پرتاب می شوند. این سرعت بالا موجب می شود که ذرات ساینده قابلیت جدا کردن رسوب ها از سطح را داشته باشند و به بهترین شکل این کار را انجام دهند

ادامه مطلب

سند بلاست چه کاربردهایی دارد؟

برای زنگ زدایی کردن سطوح می توان از این روش استفاده کرد، به طور کلی برای برطرف کردن آلودگی ها و مات و تمیز کردن سطح مورد استفاده قرار می گیرد. حکاکی و ایجاد نقوش مختلف بر روی سطح با این روش امکان پذیر است. اگر روی سطح زبری وجود داشته باشد می توان با سند بلاست آن را صاف و آماده برای چسبندگی مناسب کرد.

ساینده ها در سند بلاست

همان طور که گفتیم برای سند بلایست باید ذرات ساینده با فشار بر روی سطح پرتاب شوند. این ذرات می توانند ماسه، شیشه، ذرات فولادی، ماسه سرامیک و... باشند که بر اساس سطحی که قرار است روی آن پاشیده شوند باید نوع مناسب را انتخاب کرد.

سند بلاست شیشه

این فرایند عبارتست از پاشیدن ذرات ساینده ای نظیر شن و ماسه بر روی شیشه با هدف مات کردن و یا ایجاد طرح روی آن. در خانه های مسکونی از این شیشه ها عموما برای فضاهای سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود. نه فقط در منازل مسکونی بلکه این شیشه ها در ادارات و شرکت ها هم به عنوان پارتیشن های جدا کننده با طرح های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. چون از این روش سند بلاست برای زدن لوگو و آرم تجاری استفاده زیادی می شود لذا در صنعت هم جایگاه ویژه و مشخص دارد. فقط نکته ای که باید به آن توجه داشت طرحی است که روی شیشه با این روش ایجاد می شود. باید این کار با نهایت دقت انجام شود چون طرح ایجاد شده قابل تغییر نیست.

سند بلاست چوب

از این روش برای ایجاد کردن بافت های برجسته بر روی چوب های طبیعی و در نتیجه زیباتر کردن آن ها استفاده می شود. با این روش هم می توان طرح ها و بافت های زیبا روی چوب نشاند و هم این که عملیات سند بلاست موجب بالا رفتن مقاومت چوب خواهد شد. با انجام این عملیات می توان چوب را در مقابل ضربه،‌ رطوبت، شرایط محیطی و جوی، ترک و... مقاوم کرد. چوبی که تحت این فرایند قرار گرفته است برای اعمال رنگ و پوشش بسیار مناسب خواهد بود. حتی برخی عقیده دارند با این روش چون چوب صیقل داده شده و براق می شود  در نتیجه می تواند دوباره مورد استفاده های جدید قرار بگیرد و مانع از قطع درختان جدید خواهد شد، پس به حفظ محیط زیست کمک خواهیم کرد.

سند بلاست سنگ

این عملیات هم برای حکاکی و ایجاد طرح های تزیینی روی سنگ استفاده می شود. به طور مثال یکی از کاربردهای آن برای طراحی کردن سنگ مزار می باشد.

سند بلاست فلز

خوردگی و زنگ زدگی یکی از مهم ترین مشکلات برای خطوط لوله و سازه های فلزی می باشد. این روش با تمیز کردن سطوح آن را عاری از هرگونه آلودگی و زنگ زدگی می کند. انجام این عملیات تمیز کاری در ابعاد وسیع صنایع با سند بلاست امکان پذیر است. هدف ما از انجام سند بلاست برداشتن جرم هایی است که بر روی سطح فلز نشسته اند. که این تنها هدف نیست، بلکه انجام عملیات سند بلاست موجب می شود سطح به زبری مناسب هم برسد و در نتیجه چسبندگی پوشش بهتر خواهد شد. حتما باید برای اجرای این روش ابتدا سطح را مناسب کرد. مثلا این که هیچ رطوبتی وجود نداشته باشد.

قیمت سند بلاست

همان طور که در بالا اشاره کردیم سند بلاست می تواند روی سطوح مختلفی انجام شود در نتیجه همین تفاوت ها موجب می شود که دامنه وسیعی هم برای قیمت ها وجود داشته باشد. از سوی دیگر هر سطحی نیاز به مواد ساینده و البته شرایط خاص خودش دارد. این الزامات نیز از دیگر عواملی است که بر قیمت گذاری تاثیر خواهد داشت. مثلا در مورد شیشه ها بسته به طرحی که ایجاد می شود و هم چنین سایزهای مختلف شیشه قیمت تعیین می گردد. در مورد چوب و فلز هم قوانین خاص خودشان وجود دارد. اما در مجموع میزان سطحی که سند بلاست می شود و شیوه سند بلاست مثلا این که دستی و یا اتوماتیک باشد عوامل مهم در تعیین قیمت می باشند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره سند بلاست