دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل مبلمان اداری

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل مبلمان اداری

مبلمان اداری از مهمترین های بخش های محیط اداری محسوب می شود و به آن سازمان رسمیت و زیبایی می بخشد. فضای اداری امروزه فضایی است که یک شخص بیش از نیمی از زمان بیداری خود را در آن سپری می کند . 
برای داشتن یک محیط پویا و فعال و بالا بردن خلاقیت کارمندان نیاز به دکوراسیون اداری است که با توجه به شرایط حاکم در سازمان ظاهری زیبا و پسندیده برای کارمندان و ارباب رجوع مهیا می سازد. 

ادامه مطلب

مبلمان اداری شامل انواع صندلی ، قفسه ، کمد ، میز مدیریتی ،میز کنفرانس ،کانتر ، فایلینگ و ... میباشد .
مبلمان اداری ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر مبلمان ها متمایز می سازد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :
برای انتخاب مبلمان اداری باید به فرم، رنگ و پوشش آن توجه کرد . مبلمان اداری باید هماهنگ با رنگ و فضای داخلی اتاق ها باشد تا بتواند به محیط زیبایی ببخشد .
برای صندلی ها توجه به کیفیت چرخ ها، قابلیت شستشو روکش، جنس روکش که در تابستان عرق نکند بسیار حایز اهمیت است .
مبلمان اداری باید راحت باشد .
حفظ سلامت و راحتی کارمندانی که ساعت ها وقت صرف نشستن روی صندلی و پشت کامپیوتر می کنند بسیار حائز اهمیت است. پشت، ارتفاع و عمق صندلی اداری باید استاندارد هایی را داشته باشد. ارتفاع صندلی باید قابل تنظیم باشد، مناسب نوع وظایف کارمند باشد و پشتی صندلی نیز باید راحت باشد، گودی کمر و گردن را بپوشاند . 
راحتی و کیفیت مبلمان اداری اهمیت بسیاری دارد .
مبلمان اداری را بر اساس نوع فعالیت محل کار انتخاب کنید. 
اتاق کنفرانس، فضایی حرفه ای و با نظم است، میز کنفرانس و صندلی ها باید راحتی کامل را برای افرادی که از آن استفاده می کنند، فراهم آورد . 
میز کار گروهی، برای کار چند کارمند طراحی می شود. اگر اصول طراحی در تولید میز کار گروهی رعایت شود، کارمندان راحت و با رضایت کافی از میز کار خود استفاده خواهند کرد .
برای انتخاب میزهای مدیریتی القای حس ریاست قابل اهمیت است. معمولا رسمی ترین مبلمان در فضاهای اداری به بخش مدیریت اختصاص می یابد. انتخاب درست مبلمان اداری و الگوی چیدمان مناسب اتاق مدیریت، تصویری تاثیرگذار را برای کارمندان و مراجعه کنندگان ایجاد میکند .
برای تهیه یک میز برای کارمند باید وسایلی را که کارمندتان قرار است استفاده کند در نظر داشته باشید چرا که برای هر نوع فعالیت کاری، در محیط های اداری، به میز خاصی نیاز است .

راهنمای خرید مبلمان اداری

با توجه به این موضوع که امروزه اغلب ما حجم زیادی از وقت مفید خود را در محل کار می گذرانیم، لذا آرامش و راحتی ما در این مکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سوی دیگر ایجاد فضایی آرام و راحت برای کارکنان در افزایش راندمان آن ها تأثیر چشمگیری خواهد داشت. یکی از ابزار های مورد استفاده در محل کار که در ارتباط مستقیم با انسان است، مبلمان اداری شامل، میز، صندلی، فایل، کتابخانه و ... می باشد.  انتخاب صحیح مبلمان اداری، سبب زیبایی محیط و ایجاد نظم در آن می گردد. در این جا به بررسی انواع مبلمان اداری و ویژگی های ضروری در انتخاب آن ها پرداخته شده که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.


صندلی و مبل اداری

همان طور که ذکر شد، یکی از اقلام مورد توجه در طراحی محل کار، مبلمان اداری است. یکی از اجزای اصلی در طراحی مبلمان اداری، صندلی اداری است. این صندلی ها دارای تنوع زیادی می باشند. از جمله صندلی مدیریتی، صندلی کنفرانس، صندلی کانتر، صندلی ارباب رجوع و غیره. همه آن ها بایستی به لحاظ اصول ارگونومی استاندارد باشند به طوری که هنگام استفاده از آن ها کمر و ستون فقرات شخص در حالت مناسبی قرار گیرد، (زاویه نود درجه). اغلب صندلی های اداری چرخدار هستند به جز صندلی هایی که برای انتظار ارباب رجوع ها قرار داده می شوند. صندلی های اداری باید دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، پشتی صندلی و ارتفاع دسته ها ( در صورت دسته دار بودن) باشند. 
در انتخاب مبل اداری آزادی عمل بیشتری نسبت به صندلی ها دارید. هم در انتخاب رنگ و هم در انتخاب طرح آن ها. اما فراموش نکنید راحتی آن ها نیز باید در انتخابتان در نظر گرفته شود. مبل های کلاسیک و مدرن زیادی در بازار وجود دارند که باید از بین آن ها گزینه ای هماهنگ با دکوراسیون داخلی اداره انتخاب کنید. در ادارات و سازمان ها امکان استفاده از روکش های مبل وجود ندارد پس از همان ابتدا احتمال کثیف شدن را در نظر بگیرید و ترجیحا از رنگ های روشن استفاده نکنید.


کتابخانه و فایل های اداری

یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر مبلمان اداری، کتابخانه ها و فایل ها هستند. کتابخانه های اداری دارای اندازه های مختلفی هستند حجم اسناد و کتاب هایی که قرار است در آن ها قرار گیرد، در انتخاب اندازه مناسب به شما کمک می کند. اگر هدفتان قرار دادن زونکن های اداری در کتابخانه است بایستی در هنگام خرید حتما به ارتفاع قفسه ها دقت کنید و قفسه هایی با ارتفاع بلند انتخاب کنید. گاهی لازم است برخی مدارک و پرونده ها در نزدیک و دسترس شخصی نگهداری شوند. برای همین منظور می توانید از فایل های کوچک که دارای یک یا دو کشو هستند در کنار میز اداری و برای بایگانی اسناد استفاده کنید. اگر ارتفاع این فایل ها کوتاهتر از میز باشد می توانید آن ها را زیر میز جاسازی کنید تا فضای کمتری اشغال شود.


میز اداری

میز اداری هم جز لاینفک مبلمان اداری است. اول باید مشخص کنید میز را برای کدام قسمت از محل کارتان می خواهید. غالبا میزهای مدیریتی از لحاظ طرح و اندازه با میزهای کارمندی تفاوت دارند، این میزها فضای بیشتری به منظور قرار گرفتن کازیه و سایر ملزومات اداری را دارا هستند. میزهای مدیریتی بزرگتر بوده و فایل های مخصوص به خود جهت جاسازی اسناد و پرونده های مدیریتی دارند. اما میزهای کارمندی در اندازه های کوچکتر و غالبا ساده هستند. اگر چه در گذشته استفاده از میز های فلزی رواج بیشتری داشت، اما امروزه این نوع میزها جای خودشان را به انواع چوبی و ام دی افی داده اند. میزهای جدید، زیباتر هستند و تنوع طرح و رنگ زیادی دارند.  
یکی دیگر از انواع میزهای اداری که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، میزهای کنفرانس است. بسته به فضای موجود در محل کار می توانید از انواع میزهای کنفرانس با ظرفیت های مختلف استفاده کنید. میزهای کنفرانس در شکل های، بیضی، مستطیل و مارپیچ در بازار عرضه شده اند.


توصیه می کنیم، در کنار استفاده از مبلمان اداری، بهتر است از پارتیشن های اداری نیز استفاده شود. این محصول به منظور تفکیک فضای اداری، به صورت موقتی و با قابلیت جا به جایی به کار برده می ‌شود. همچنین استفاده از پارتیشن اداری موجب افزایش تمرکز کارکنان، تفکیک فعالیت های مختلف در محل کار و استفاده بهینه از فضا می شود. پارتیشن های اداری در انواع، چوبی، شیشه ای و ... در بازار عرضه شده اند. اگر علاقه مند به خرید این محصول هستید، پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید پارتیشن اداری را که پیشتر برای شما تهیه و در وبسایت ساختمون قرار داده شده است، مطالعه کنید.

مبلمان اداری یکی از المان‌های مهم و اصلی در هر محیط کاری

وقتی به راه اندازی یک کسب و کار جدید یا یک سرمایه‌گذاری نوین فکر می‌کنید، جزئیات زیادی وجود دارد که باید به همه آن‌ها توجه ویژه‌ ای داشته باشید. تصور این که هر کدام از آیتم‌های مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار چه قدر می‌تواند هزینه بر باشد و باید برای آن بودجه‌ای مناسب در نظر گرفته شود، کمی استرس آور است. فرض کنید شما اکنون برنامه کسب و کار، بودجه و یک محیط کار خالی در اختیار دارید. گام بعدی ایجاد یک محیط کاملا اداری برای خود و کارمندان است تا تیم کاری بتواند به راحتی وظایف خود را انجام دهد. در این نوشتار به منظور صرفه‌جویی در زمان و هزینه چک لیستی از مبلمان اداری لازم برای کسب و کارهای کوچک و دفاتر اداری شما گرد آورده‌ایم.

منظور از مبلمان اداری مجموعه‌ای از انواع میز، صندلی، لوازم و وسائل کاری است که در محیط‌های کاری مورد استفاده مدیران، کارمندان، ارباب رجوع و ... قرار می‌گیرد. طراحی انحصاری و دکوراسیون خاص هر دفتر کاری می‌تواند نشان از پرستیژ کاری آن شرکت داشته باشد.

مبلمان: مبلمان یکی از اصلی‌ترین المان‌های مورد استفاده در هر محیط است، انتخاب صحیح نوع مبلمان بر طبق سلیقه و نیاز محیط تاثیر ویژه ای در راحت کار کردن پرسنل دارد. در صورتی که بودجه محدودی برای خرید مبلمان در نظر گرفته‌اید می‌توان از انواع مختلف مبلمان‌ها با قیمت‌های مناسب استفاده کنید که اغلب از توری یا وسایل بازیافتی ساخته شده است. هوشمندانه خرید کردن یکی از راه‌های صرفه جویی در هزینه‌هاست.

میز: میز یکی از ابتدایی ترین المان‌های هر مبلمان اداری است، که از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. هر محیط اداری بنا به نیاز خود ممکن است از انوع میز کنفراس، میز کارشناسی، میز کار، کانتر یا میز پیشخوان، میز کار گروهی، میز کارمندی، میز مدیریت و ... استفاده کند. میز یک عامل فوق العاده تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی محیط کار است. بنابراین بهتر است، طرح و رنگ میز به درستی انتخاب شود. امروزه از انواع میزهای کلاسیک و مدرن استفاده می‌شود. البته بهتر است علاوه بر زیبایی کاربرد میز در نظر گرفته شود. بهتر است میزهای اداری با دوام و مرغوب انتخاب شوند تا مجبور به تعویض آن در کوتاه مدت نشویم.

صندلی: از آنجایی که کارمندان باید ساعت‌های طولانی بر روی صندلی بنشینند و کار کنند، استفاده از صندلی‌های آرگونومیک به مراتب راحت تر است. یک صندلی مناسب می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری کارمند شود و در عین حال از آسیب رسیدن به شانه و پشت او نیز جلوگیری می‌کند. انتخاب یک صندلی اداری خوب و مناسب ضرورت دارد. انواع مختلف صندلی اداری وجود دارد همانند صندلی مدیریت که اغلب دارای ابعاد بزرگی است و فضای زیادی را اشغال می‌کند. صندلی کنفرانس همان گونه که نام آن‌ها پیداست بیشتر برای جلسات کاری کاربرد دارند و اغلب به صورت موقتی از آن استفاده می‌شود. صندلی کارمندی یا صندلی ارگونومیک برای نشستن‌های طولانی مدت در طول روز مناسب است و باید راحت باشند. داشتن روکش‌های مناسب همانند روکش پارچه‌ای برای صندلی کارمندی ضروری است چون مانع تعریق می‌شود. نوع دیگر صندلی که به آن صندلی کارشناسی گفته می‌شود همانند صندلی کارمندی است اما تفاوت‌های جزئی با آن دارد تا سطح کارشناس و کارمند را از یکدیگر متمایز کند. این نوع صندلی اغلب روکش چرمی دارند و چرخ دار هستند. در مبلمان اداری از نوع دیگری صندلی استفاده می‌شود به نام صندلی کامپیوتر که قابلیت عقب رفتن و ایجاد زاویه 110 درجه را دارد. پشتی بلند این صندلی مانع از فشار وارد شدن به گردن می‌شود.

کمد: در صورتی که برای محیط کاری کمدهای بزرگ و جادار تعبیه نشده باشد، به منظور حفظ وسائل و مرتب کردن آن‌ها نیاز به ارگانایزهای کوچک دارید. کمد فایل و قفسه‌های اداری یک سرمایه‌گذاری مناسب برای حفظ اسناد و دفاتر سازمانی و دسترسی آسان به مدارک است. فایل‌های اداری علاوه بر نگهداری از اسناد جنبه زیبا شناختی دارند و باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در دکوراسیون محیط کار می‌شوند. نگهداری صحیح از اسناد و اوراق، بایگانی صحیح همواره از دغدغه‌های محیط‌های اداری بوده است.

پارتیشن یا تقسیم کننده اداری: حفظ حریم خصوصی به شدت با بهره‌وری کارمندان در ارتباط است. در صورتی که بودجه لازم برای اختصاص اتاق جداگانه برای هر کارمند را ندارید، می‌توانید با کمی خلاقیت با استفاده از انواع پارتیشن اداری فضای آرام برای انجام کارهای فردی کارمندان خود ایجاد کنید. انواع پارتیشن اداری به صورت پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره ساخته شده از  متریال مختلفی مانند پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف در بازار موجود است. تنوع در طرح، رنگ، کاربری و ... به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به معماری داخلی فضای اداری خود نوع پارتیشن مناسب برای مبلمان اداری خود را انتخاب کنید.

تجهیزات اتاق کنفرانس: بسته به نوع کار و نحوه برگزاری جلسات اداری می‌توانید آیتم‌های مختلفی را برای اتاق جلسه خریداری کنید. معمولا در اتاق کنفراس و اتاق جلسات از تخته سفید، سیستم‌های کنفرانس و کمک‌های تصویری استفاده می‌شود. طراحی اتاق کنفرانس بهتر است به گونه ای باشد که افراد دسترسی های لازم را در اختیار داشته باشند. به عنوان مثال برای استفاده از لپ تاپ، پرینتر و فکس نیازی به خروج از سالن نداشته باشند. در مبلمان اداری هر محیط کاری باید سیستم کنفرانس صوتی، میکروفن کنفرانس و در واقع تمام تجهیزات سالن کنفرانس می تواند به گونه ای طراحی شود که قابلیت جابجایی داشته باشند. می توان از سیستم های کنفرانس بی سیم استفاده کرد. هم‌چنین امروزه استفاده از اسمارت بردها یا تخته‌های الکترونیکی برای انتقال مفاهیم و اطلاعات رواج پیدا کرده است.

دکوراسیون: هر فرد شاغل مدت زمان زیادی را در محیط کار خود سپری می‌کند، به همین دلیل انتخاب صحیح معماری داخلی فضای کار بسیار حائز اهمیت است. انتخاب رنگ، تجهیزات، مبلمان اداری و غیره باید به گونه باشد که چشم فرد اذیت نشود. استفاده از رنگ‌های زیبا و جذاب، مبلمان اداری با کیفیت و سایر وسائل جانبی به کارمندان اجازه می‌دهد در محیط کار احساس راحتی بیشتری داشته باشند و در نتیجه بهره‌وری آن‌ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره مبلمان اداری