مبلمان اداری

فروشندگان و مجریان مبلمان اداری

راهنمای انتخاب مبلمان اداری

مبلمان اداری
مبلمان اداری از مهمترین های بخش های محیط اداری محسوب می شود و به آن سازمان رسمیت و زیبایی می بخشد. فضای اداری امروزه فضایی است که یک شخص بیش از نیمی از زمان بیداری خود را در آن سپری می کند .
برای داشتن یک محیط پویا و فعال و بالا بردن خلاقیت کارمندان نیاز به دکوراسیون اداری است که با توجه به شرایط حاکم در سازمان ظاهری زیبا و پسندیده برای کارمندان و ارباب رجوع مهیا می سازد.
مبلمان اداری شامل انواع صندلی ، قفسه ، کمد ، میز مدیریتی ،میز کنفرانس ،کانتر ، فایلینگ و ... میباشد .
مبلمان اداری ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر مبلمان ها متمایز می سازد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :
برای انتخاب مبلمان اداری باید به فرم، رنگ و پوشش آن توجه کرد . مبلمان اداری باید هماهنگ با رنگ و فضای داخلی اتاق ها باشد تا بتواند به محیط زیبایی ببخشد .
برای صندلی ها توجه به کیفیت چرخ ها، قابلیت شستشو روکش، جنس روکش که در تابستان عرق نکند بسیار حایز اهمیت است .
مبلمان اداری باید راحت باشد .
حفظ سلامت و راحتی کارمندانی که ساعت ها وقت صرف نشستن روی صندلی و پشت کامپیوتر می کنند بسیار حائز اهمیت است. پشت، ارتفاع و عمق صندلی اداری باید استاندارد هایی را داشته باشد. ارتفاع صندلی باید قابل تنظیم باشد، مناسب نوع وظایف کارمند باشد و پشتی صندلی نیز باید راحت باشد، گودی کمر و گردن را بپوشاند .
راحتی و کیفیت مبلمان اداری اهمیت بسیاری دارد .
مبلمان اداری را بر اساس نوع فعالیت محل کار انتخاب کنید.
اتاق کنفرانس، فضایی حرفه ای و با نظم است، میز کنفرانس و صندلی ها باید راحتی کامل را برای افرادی که از آن استفاده می کنند، فراهم آورد .
میز کار گروهی، برای کار چند کارمند طراحی می شود. اگر اصول طراحی در تولید میز کار گروهی رعایت شود، کارمندان راحت و با رضایت کافی از میز کار خود استفاده خواهند کرد .
برای انتخاب میزهای مدیریتی القای حس ریاست قابل اهمیت است. معمولا رسمی ترین مبلمان در فضاهای اداری به بخش مدیریت اختصاص می یابد. انتخاب درست مبلمان اداری و الگوی چیدمان مناسب اتاق مدیریت، تصویری تاثیرگذار را برای کارمندان و مراجعه کنندگان ایجاد میکند .
برای تهیه یک میز برای کارمند باید وسایلی را که کارمندتان قرار است استفاده کند در نظر داشته باشید چرا که برای هر نوع فعالیت کاری، در محیط های اداری، به میز خاصی نیاز است .