دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل مبلمان اداری

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل مبلمان اداری

مبلمان اداری 
مبلمان اداری از مهمترین های بخش های محیط اداری محسوب می شود و به آن سازمان رسمیت و زیبایی می بخشد. فضای اداری امروزه فضایی است که یک شخص بیش از نیمی از زمان بیداری خود را در آن سپری می کند . 
برای داشتن یک محیط پویا و فعال و بالا بردن خلاقیت کارمندان نیاز به دکوراسیون اداری است که با توجه به شرایط حاکم در سازمان ظاهری زیبا و پسندیده برای کارمندان و ارباب رجوع مهیا می سازد. 
مبلمان اداری شامل انواع صندلی ، قفسه ، کمد ، میز مدیریتی ،میز کنفرانس ،کانتر ، فایلینگ و ... میباشد .
مبلمان اداری ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر مبلمان ها متمایز می سازد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از :
برای انتخاب مبلمان اداری باید به فرم، رنگ و پوشش آن توجه کرد . مبلمان اداری باید هماهنگ با رنگ و فضای داخلی اتاق ها باشد تا بتواند به محیط زیبایی ببخشد .
برای صندلی ها توجه به کیفیت چرخ ها، قابلیت شستشو روکش، جنس روکش که در تابستان عرق نکند بسیار حایز اهمیت است .
مبلمان اداری باید راحت باشد .
حفظ سلامت و راحتی کارمندانی که ساعت ها وقت صرف نشستن روی صندلی و پشت کامپیوتر می کنند بسیار حائز اهمیت است. پشت، ارتفاع و عمق صندلی اداری باید استاندارد هایی را داشته باشد. ارتفاع صندلی باید قابل تنظیم باشد، مناسب نوع وظایف کارمند باشد و پشتی صندلی نیز باید راحت باشد، گودی کمر و گردن را بپوشاند . 
راحتی و کیفیت مبلمان اداری اهمیت بسیاری دارد .
مبلمان اداری را بر اساس نوع فعالیت محل کار انتخاب کنید. 
اتاق کنفرانس، فضایی حرفه ای و با نظم است، میز کنفرانس و صندلی ها باید راحتی کامل را برای افرادی که از آن استفاده می کنند، فراهم آورد . 
میز کار گروهی، برای کار چند کارمند طراحی می شود. اگر اصول طراحی در تولید میز کار گروهی رعایت شود، کارمندان راحت و با رضایت کافی از میز کار خود استفاده خواهند کرد .
برای انتخاب میزهای مدیریتی القای حس ریاست قابل اهمیت است. معمولا رسمی ترین مبلمان در فضاهای اداری به بخش مدیریت اختصاص می یابد. انتخاب درست مبلمان اداری و الگوی چیدمان مناسب اتاق مدیریت، تصویری تاثیرگذار را برای کارمندان و مراجعه کنندگان ایجاد میکند .
برای تهیه یک میز برای کارمند باید وسایلی را که کارمندتان قرار است استفاده کند در نظر داشته باشید چرا که برای هر نوع فعالیت کاری، در محیط های اداری، به میز خاصی نیاز است .


راهنمای خرید مبلمان اداری


با توجه به این موضوع که امروزه اغلب ما حجم زیادی از وقت مفید خود را در محل کار می گذرانیم، لذا آرامش و راحتی ما در این مکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سوی دیگر ایجاد فضایی آرام و راحت برای کارکنان در افزایش راندمان آن ها تأثیر چشمگیری خواهد داشت. یکی از ابزار های مورد استفاده در محل کار که در ارتباط مستقیم با انسان است، مبلمان اداری شامل، میز، صندلی، فایل، کتابخانه و ... می باشد.  انتخاب صحیح مبلمان اداری، سبب زیبایی محیط و ایجاد نظم در آن می گردد. در این جا به بررسی انواع مبلمان اداری و ویژگی های ضروری در انتخاب آن ها پرداخته شده که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.


صندلی و مبل اداری


همان طور که ذکر شد، یکی از اقلام مورد توجه در طراحی محل کار، مبلمان اداری است. یکی از اجزای اصلی در طراحی مبلمان اداری، صندلی اداری است. این صندلی ها دارای تنوع زیادی می باشند. از جمله صندلی مدیریتی، صندلی کنفرانس، صندلی کانتر، صندلی ارباب رجوع و غیره. همه آن ها بایستی به لحاظ اصول ارگونومی استاندارد باشند به طوری که هنگام استفاده از آن ها کمر و ستون فقرات شخص در حالت مناسبی قرار گیرد، (زاویه نود درجه). اغلب صندلی های اداری چرخدار هستند به جز صندلی هایی که برای انتظار ارباب رجوع ها قرار داده می شوند. صندلی های اداری باید دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، پشتی صندلی و ارتفاع دسته ها ( در صورت دسته دار بودن) باشند. 
در انتخاب مبل اداری آزادی عمل بیشتری نسبت به صندلی ها دارید. هم در انتخاب رنگ و هم در انتخاب طرح آن ها. اما فراموش نکنید راحتی آن ها نیز باید در انتخابتان در نظر گرفته شود. مبل های کلاسیک و مدرن زیادی در بازار وجود دارند که باید از بین آن ها گزینه ای هماهنگ با دکوراسیون داخلی اداره انتخاب کنید. در ادارات و سازمان ها امکان استفاده از روکش های مبل وجود ندارد پس از همان ابتدا احتمال کثیف شدن را در نظر بگیرید و ترجیحا از رنگ های روشن استفاده نکنید.


کتابخانه و فایل های اداری


یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر مبلمان اداری، کتابخانه ها و فایل ها هستند. کتابخانه های اداری دارای اندازه های مختلفی هستند حجم اسناد و کتاب هایی که قرار است در آن ها قرار گیرد، در انتخاب اندازه مناسب به شما کمک می کند. اگر هدفتان قرار دادن زونکن های اداری در کتابخانه است بایستی در هنگام خرید حتما به ارتفاع قفسه ها دقت کنید و قفسه هایی با ارتفاع بلند انتخاب کنید. گاهی لازم است برخی مدارک و پرونده ها در نزدیک و دسترس شخصی نگهداری شوند. برای همین منظور می توانید از فایل های کوچک که دارای یک یا دو کشو هستند در کنار میز اداری و برای بایگانی اسناد استفاده کنید. اگر ارتفاع این فایل ها کوتاهتر از میز باشد می توانید آن ها را زیر میز جاسازی کنید تا فضای کمتری اشغال شود.


میز اداری


میز اداری هم جز لاینفک مبلمان اداری است. اول باید مشخص کنید میز را برای کدام قسمت از محل کارتان می خواهید. غالبا میزهای مدیریتی از لحاظ طرح و اندازه با میزهای کارمندی تفاوت دارند، این میزها فضای بیشتری به منظور قرار گرفتن کازیه و سایر ملزومات اداری را دارا هستند. میزهای مدیریتی بزرگتر بوده و فایل های مخصوص به خود جهت جاسازی اسناد و پرونده های مدیریتی دارند. اما میزهای کارمندی در اندازه های کوچکتر و غالبا ساده هستند. اگر چه در گذشته استفاده از میز های فلزی رواج بیشتری داشت، اما امروزه این نوع میزها جای خودشان را به انواع چوبی و ام دی افی داده اند. میزهای جدید، زیباتر هستند و تنوع طرح و رنگ زیادی دارند.  
یکی دیگر از انواع میزهای اداری که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، میزهای کنفرانس است. بسته به فضای موجود در محل کار می توانید از انواع میزهای کنفرانس با ظرفیت های مختلف استفاده کنید. میزهای کنفرانس در شکل های، بیضی، مستطیل و مارپیچ در بازار عرضه شده اند. 


توصیه می کنیم، در کنار استفاده از مبلمان اداری، بهتر است از پارتیشن های اداری نیز استفاده شود. این محصول به منظور تفکیک فضای اداری، به صورت موقتی و با قابلیت جا به جایی به کار برده می ‌شود. همچنین استفاده از پارتیشن اداری موجب افزایش تمرکز کارکنان، تفکیک فعالیت های مختلف در محل کار و استفاده بهینه از فضا می شود. پارتیشن های اداری در انواع، چوبی، شیشه ای و ... در بازار عرضه شده اند. اگر علاقه مند به خرید این محصول هستید، پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید پارتیشن اداری را که پیشتر برای شما تهیه و در وبسایت ساختمون قرار داده شده است، مطالعه کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره مبلمان اداری