دسته بندی ها

سنگ گرانیت

فروشندگان و مجریان سنگ گرانیت

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ گرانیت

سنگ گرانیت

در صنعت ساختمان سنگ گرانیت، یکی از محبوب ترین و عمومی ترین مصالح ساختمانی است که در فضا های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های سنگ گرانیت می توان به دوام بالا، استحکام بالا، مقاومت بسیار زیاد در برابر فرسایش و عوامل طبیعی، ثبات و پایداری رنگ و بافت، جذب آب ناچیز، مقاومت بالا در مقابل فشار و گرما و سرما، تنوع و رنگبندی و شفافیت خیره کننده آن، اشاره کرد. به همین دلایل، از سنگ گرانیت در مصارف ساختمانی، استفاده گسترده ایی میشود و جزو مصالح با دوام ساختمانی قرار گرفته است.
سنگ گرانیت از نظر ظاهری بافت یک دست و یکسانی دارد. ظاهر آن متاثر بر کار انجام شده بر روی سطح آن می باشد که چکشی، کلنگی، تیشه ای یا صیقلی باشد. بهترین حالت سنگ گرانیت حالت صیقلی آن است که انعکاس کریستال ها و زیبایی رنگ آن را به خوبی نمایش می دهد.
این سنگ ها در داخل و خارج ساختمان کاربرد دارند، مصارف خارجی عبارتند از نمای ساختمان، پلها، سنگ فرش خیابان ها و محوطه ها، مقبره ها، نیمکت و مجسمه ها و بسیاری از پروژه های خارجی دیگر و در مصارف داخلی عبارتند از پیشخوان آشپزخانه، کاشی کف، پلکان، کف ساختمانهای اداری و عمومی و سایر مواردی که جنبه تزئینات داخلی ساختمان را دارد، قابل استفاده می باشد.
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره سنگ گرانیت