دسته بندی ها

فایبر سمنت بورد

فروشندگان و مجریان ورق و بورد فایبر سمنت

 • فروش قطعات بتنی با بهترین متریال و بالاترین کیفیت خرید شما مستقیم از تولید کننده بدون واسطه با بهترین قیمت خانه خود را با سلیقه خودتان چیدمان کنید. کیفیت همیشه مد روز بوده
  آدرس: قرچک شهرک صنفی ولیعصر
 • اجرای تخصصی میکروسمنت در مشهد
  آدرس: پیروزی
 • تولید و اجرای میکروسمنت وعایق پلیمری بام
  آدرس: یوسف آباد
 • برای اولین بار در استان اصفهان: نماینده انحصاری فروش و اجرای فایبرسمنت ایران بُرد
  آدرس: طیب

راهنمای بررسی و انتخاب فایبر سمنت بورد

این محصول در اصل ورقی از جنس سیمان است که برای بهبود سطح کیفی و انعطاف پذیری بیشتر آن، به آن ماده سلولز اضافه شده است. همچنین در بازار با نام کنامیت نیز شناخته می‌شود. انواع مختلف موجود در بازر بر حسب اختلاف ضخامت ورقه‌ها به اندازه‌های 4، 6، 8، 10، 12 و 18 میلی‌متری در بازار موجود هستند. همچنین از نظر طرح فایبر سمنت بورد دو نوع ساده و طرح چوب آن توسط انواع شرکت‌های تولیدی ساخته می‌شوند. 

ادامه مطلب

ملزومات فایبر سمنت بورد کدامند؟

در صورت کاربرد فایبر سمنت بورد در سازه، علاوه بر تهیه این محصولات باید نسبت به تجهیزات دیگری برای تکمیل آنها نیز اقدام کرد. از جمله مهمترین الزامات و تجهیزات، از انواع پیچ سمنت برد در سایزهای مختلف متناسب با ضخامت‌های مختلف محصول، برای اتصال قطعات متعدد به همدیگر، انواع پروفیل گالوانیزه با مقاطع مختلف A ،M و V برای زیرسازی کار و ایجاد بستر مناسب برای اجرای قطعات، نبشی با سایزهای متناسب با محل اجرا برای کار گذاشتن در کنج سازه به منظور سوار کردن قطعات و چسب پلی یورتان می‌توان نام برد.

محل نصب مناسب برای انواع ساده و طرح‌دار فایبر سمنت بورد در ساختمان کجاست؟

از فایبرسمنت ساده و طرح‌داری که اغلب به شکل طرح چوب هستند، به ترتیب در بخش‌های داخلی و خارجی ساختمان مانند دیوارها و نمای ویلاها استفاده می‌کنند. انواع ساده محصولات، در بخش‌های داخلی برای ساختن دیوار آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی که بیشتر در معرض رطوبت قرار دارند، متداول تر هستند. دلیل کاربرد فایبر سمنت ساده در این قسمت‌ها، وجود خاصیت عایق رطوبتی آنها است. همچنین به دلیل طرح ساده آنها، بر اساس سلیقه مشتری می‌توان تغییرات دلخواه را اجرا کرد.

نکات مهم در هنگام خرید سمنت برد کدامند؟

بر حسب انواع مواد با ویژگی‌های اختصاصی که به فرمول شیمیایی این محصول افزوده می‌شود، انواع مختلفی از سمنت بورد تولید می‌شود که البته هر یک کاربردهای خاصی را بر عهده می‌گیرند. آشنایی با انواع این محصولات و ویژگی‌هایشان، به انتخاب یک محصول مناسب با کارایی مد نظر مشتری، کمک می‌کند. در ادامه به اختصار به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

سیلیکات برد محصولی است که در آن از سیلیکات استفاده شده است، این ماده خاصیت عایق حرارتی و ضد آتش دارد و در شرایطی که سازه باید شرایط ضد حریق را داشته باشد، انتخاب این نوع از کنامیت مناسب خواهد بود. منیزیم برد محصولی است که در آن از اکسید منیزیم استفاده شده است، این ماده خاصیت ضد رطوبت و به علاوه خاصیت عایق صوتی و حرارتی دارد. هنگام اعمال این خصوصیات در ساختمان، استفاده از این محصول توصیه می‌شود. فایبر سمنت بورد نیز همان طور که قبلا اشاره شد در انواع ساده و طرحدار در قسمت‌های مختلف بیرونی و داخلی کاربرد دارد.

پس در درجه اول هدف کاربردی محصول و فرمول شیمیایی به کار رفته در زمان ساخت مشتری را به انتخاب یک گزینه درست نزدیک می‌کند. نکته مهم بعدی که در هنگام خرید این محصولات باید مورد توجه قرار گیرد، محل نصب آنها در ساختمان برای انتخاب محصولی با ضخامت مناسب است. آخرین نکته نیز توجه به کیفیت خود محصول و تجهیزاتی است که برای تکمیل کار به آنها نیاز است.

مزایا و معایب فایبر سمنت بورد چیست؟

کاربرد این محصولات نوین در صنعت ساخت و ساز برای خارج و داخل ساختمان قابل استفاده بوده و به دلیل مزایای متعدد آنها با استقبال زیادی از طرف سازندگان و معماران ساختمان همراه شده است.از جمله مزایای فایبر سمنت بورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طول عمر بالای محصولات
 • مقرون به صرفه بودن
 • عدم نیاز به کاربرد ملات در هنگام کار با آنها
 • قابلیت کاربرد ترکیبی در قسمت‌های مختلف با انواع مصالح ساختمانی دیگر
 • وجود مقاومت بالا در برابر انواع نیروهای حاصله از کشش، خمش و اعمال هر گونه فشار جانبی بر سازه
 • مقاومت زیاد در برابر تغییرات جوی و تغییرات دمایی
 • غیر قابل نفوذ بودن در برابر حشرات و قارچ‌ها
 • کارایی گسترده در فضای داخلی و خارجی ساختمان
 • قابلیت نصب در بخش‌های قوس‌دار سازه
 • سرعت عمل بالا و سهولت کار با این محصولات در هنگام نصب
 • معایب فایبر سمنت بورد
 • عدم تنوع زیاد در طرح محصولات مورد استفاده برای نمای خارجی
 • جذب آلودگی محیط به دلیل سطح ناصاف محصولات
 • افزایش بار مرده ساختمان به دلیل وزن زیاد، به مقدار 10 کیلوگرم به ازای هر متر مربع

عوامل موثر بر قیمت فایبر سمنت بورد کدامند؟

فایبر سمنت بورد بر حسب متر مربع، بر اساس ضخامت محصول بر حسب میلی‌متر و اندازه طول و عرض قطعات قیمت گذاری می‌شود. نوع ماده افزوده شده به فرمول شیمیایی مانند اکسید منیزیم، سیلیکات و خواص حاصل از افزودن این گونه مواد، طرح‌دار و ساده بودن سمنت برد، سطح کیفیت محصول تولید شده، از جمله عوامل دیگری هستند که در تعیین قیمت آن موثر است. البته باید هزینه‌های در نظر گرفته شده برای تهیه ملزومات جانبی مانند تهیه نبشی، چسب پلی یورتان، ورق گالوانیزه با انواع مقاطع و پیچ فایبر سمنت بورد و هزینه نصب و اجرای آنها را نیز به این مقادیر افزود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون