دسته بندی ها

جاروی مرکزی

فروشندگان و مجریان جاروی مرکزی

 • فروش _اجرا و خدمات پس از فروش : ۱- جاروی مرکزی ۲-رادیاتور قرنیزی ۳-چوب نما و فضای بیرون (ترمووود) ۴-دیوار و سقف شیشه ای (متحرک) و پارچه ای (متحرک) ۵-سایه بان- پلی کربنات
  آدرس: بلوار حبیب زاده
 • طراحی و اجرای سیستم های حفاظتی ، امنیتی و اتوماسیون ساختمانی
  آدرس: هشت بهشت
 • جاروی مرکزی هوشمند نسل جدیدی از سیستم ها ی جارو برقی میباشد که امروزه جایگزینی مناسب وکار آمد باخصوصیات منحصر ب فرد و دارای کاربری درتمامی ساختمان ها با هر نوع کار بردی می باشد.
  آدرس: شهر زیبا
 • مشاوره,فروش,نصب و اجرای سیستم های جاروی مرکزی با آخرین استانداردهای روز دنیا
  آدرس: قم
 • فروش و اجرای جارو مرکزی کسری
  آدرس: جیرفت

جاروی مرکزی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

استفاده از جارو برقی ها در خانه اگرچه مزایای خیلی زیادی دارد و خیلی بهتر از آن جاروهای دستی قدیمی است اما خب از جمله دردسرهای آن می توان به تعویض کردن مرتب کیسه جارو برقی و یا حمل آن به قسمت های مختلف خانه اشاره کرد. در خانه های کوچک امروزی که وسایل با فاصله خیلی کمی از یکدیگر چیده شده اند،‌ حرکت دادن دستگاه بین وسایل کار آسانی نخواهد بود. گرما و سر و صدایی هم که در زمان استفاده از جارو برقی به وجود می آید قابل صرف نظر کردن نیست. برای برطرف کردن این مشکلات امروزه از جاروی مرکزی در برخی ساختمان ها استفاده می شود که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

ادامه مطلب

جاروی مرکزی چیست؟

جاروی مرکزی نمونه ای بسیار جدید و مدرن از همان جارو برقی های قدیمی هستند که به طور کلی در یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت اصلی این است که جارو برقی را در خانه داشتیم و فقط خودمان از آن استفاده می کردیم اما جارو مرکزی در ساختمان نصب می شود و همه می توانند از آن استفاده کنند. در حقیقت یک سیستم مکنده داریم که دارای یک موتور مرکزی است. در خانه ها تنها پریزهایی با فاصله دست کم نیم متری زمین، دور از وسایل گرمایشی نصب شده اند. یک خرطومی و سری های مختلف هم هست که به آن پریزها وصل می شود و عملیات پاکسازی و مکیدن زباله ها انجام می گیرد. دستگاه اصلی را در موتورخانه، پارکینگ یا جای دیگری شبیه به این ها قرار می دهند و لوله های اتصال هم در داخل ساختمان قرار دارند. این لوله ها وظیفه جا به جایی ذرات مکیده شده و گرد و غبار را به آن مخزن مرکزی بر عهده دارند.

نحوه روشن شدن جاروی مرکزی

شاید فکر کنید حالا که دستگاه جارو برقی در اختیار ما نیست پس روشن و خاموش شدن آن به چه صورت است. برخی مدل ها دارای دکمه ای روی دسته خرطومی شان می باشند که با آن دکمه عملیات روشن و خاموش انجام می شود. برخی دیگر با اتصال خرطومی به پریز راه می افتند و مدل هایی هم هست که دارای سیستم ریموت کنترل می باشند.

استفاده از جاروی مرکزی چه مزایایی دارد؟

چند آپارتمان به طور هم زمان می توانند از این جاروی مرکزی استفاده کنند.

چون دستگاه اصلی در فضای دیگری قرار دارد در نتیجه جارو کردن خانه دیگر با آن سر و صداهای وحشتناک همراه نخواهد بود.

چون نیازی به جا به جایی دستگاه جارو برقی نیست در نتیجه استفاده کردن از آن ها کار آسانی است.

در مقابل پایین بودن میزان مصرف انرژی، جاروی مرکزی راندمان بالایی دارد.

جاروی مرکزی طول عمر و دوام بالایی دارد.

قدرت مکش جاروی مرکزی بسیار بیش تر از جارو برقی های معمولی می باشد.

می توان مدت زمان طولانی از آن ها بدون خاموش کردن برای خنک نمودن دستگاه، استفاده کرد.

در زمان استفاده از جارو برقی های معمولی امکان پخش شدن هوای آلوده خارج شده از دستگاه به فضا وجود دارد در حالی که با استفاده از جاروی مرکزی چنین مشکلاتی وجود نخواهد داشت.

مخزن این جاروها را معمولا بزرگ می سازند به طوری که در فاصله های زمانی دراز مدتی به تخلیه کردن شان نیاز باشد.

دسته این جاروها سبک است و به آسانی حمل می شود.

امکان تمیز کاری کردن همه قسمت های خانه از جمله پله ها نیز به خوبی وجود دارد.

ارگونومی و البته زیبایی درطراحی دسته ها مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این افراد می توانند مطابق با نظر و سلیقه خودشان دسته را انتخاب کنند.

قیمت جاروی مرکزی

نمونه های مختلفی از این محصول ساخت کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، ایران و ... در بازار وجود دارد که بستگی به بودجه ای که دارید می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. مدل های ساخت کشورهای دیگری هم با قیمت ارزان تر و البته کیفیتی هم به مراتب پایین تر وجود دارد. ولی باید به این توجه داشته باشید که هرچه جنس مرغوب تری را انتخاب کنید مسلما دوام بالاتر و طول عمر بیش تری خواهد داشت. وگرنه باید مدام هزینه های زیادی را صرف نگهداری و تعمیرات کنید. از جمله عواملی که بر قیمت نصب و راه اندازی سیستم جارو مرکزی برای ساختمان ها اهمیت دارد می توان به متراژ و تعداد طبقاتی که قرار است برای آن ها جاروی مرکزی نصب شود اشاره کرد. هر چه طبقات بیش تر باشد در نتیجه تعداد واحدها هم بیش تر و قیمت بالاتر خواهد بود. هم چنین متراژ بیش تر هم مستلزم نصب پریزها و در نتیجه کانال های بیش تر است. مزیت مهمی که در مورد نصب این جاروها وجود دارد این است که تا اندازه زیادی می توانید در محل نصب پریزها نظر دهید و مطابق با نیازتان جای آن ها را مشخص کنید. برای خریدن این محصول بایستی حتما نمونه های مختلف موجود در بازار را بررسی کرده و سپس با کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره جاروی مرکزی