دسته بندی ها

جدول بتنی (انواع جدول های بتنی)

فروشندگان و مجریان جدول و نرده بتنی

 • تولیدکننده انواع قطعات بتنی: موزاییک،واش بتن،جدول دور باغچه،کفپوش بتنی وجدول خیابان مطابق استاندارد ۷۵۵ ایران و تاییدیه شهرداری عضو اتحادیه،نظام مهندسی وانجمن مدیران کنترل کیفی تهران
  آدرس: باقرشهر
 • تولید انواع قطعات بتنی-مبلمان شهری-استاپر یا راه بند-ستون سراهی ونرده ۰۹۱۹۵۶۶۷۴۶۲
  آدرس: ماهدشت
 • تولید کننده انواع جدول بتنی پرسی ویبره ای در سایزهای مختلف .کفپوش های پلیمری و بلوک سبک(لیکا) و دیواری
  آدرس: اهواز برومی
 • جدول و نرده دورباغچه ای
  آدرس: اصغراباد
 • بزرگترین تولید کننده قطعات پیش ساخته بتنی در غرب کشور -دیوار پیش ساخته بتنی - فونداسیون پایه روشنایی - باکس بتنی - دال بتنی و......
  آدرس:
 • تولید انواع واش بتن وجدول دور باغچه ای بالاترین کیفیت و استاندارد ایران قیمت مناسب خرید مستقیم از تولید کننده بدون واسطه ارسال به تمام نقاط ایران
  آدرس: جاده قاسم اباد

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های جدول بتنی

این روزها محصولات بتنی در صنعت ساختمان سازی استفاده عمده ای دارند. جدول بتنی یکی از پرکاربردترین قطعات پیش ساخته بتنی است و همان طور که از نامش بر می آید محصولی ساخته شده از بتن است که کاربرد عمده آن برای زیبا سازی در فضاهای شهری و محوطه سازی است. البته در خانه های مسکونی هم از این محصول برای دور باغچه ها استفاده می شود. مهم ترین هدف در استفاده از این محصول مرزبندی کردن دو محیط متفاوت است. مانند همین جدا کردن باغچه از فضای حیاط که ذکر شد.

ادامه مطلب

جدول بتنی به چه صورتی ساخته می شود؟

برای ساختن جدول بتنی دو روش سنتی و پرسی وجود دارد که درادامه به معرفی هر کدام می پردازیم.

روش سنتی

عملیات ساخت در این روش بسیار ساده است، به این صورت که بتن را در قالب های آماده ریخته و پس از خشک شدن از قالب جدا می‌ کنند. اما رعایت نکاتی هم در همین عملیات ساده ضروری است. مثلا نباید آب بیش تر از اندازه استفاده شود که مقاومت پایین بیاید. برای همین از روان کننده استفاده می شود.

روش پرسی

روش ساخت همانند مدل قبلی است اما پس از ریختن بتن در قالب های مشخص فرایند جداسازی آب از پوسته توسط دستگاه پرس انجام می شود. در حقیقت با فشاری که دستگاه پرس روی بتن اعمال می کند آب از آن جدا می شود. جدول بتنی که با این روش تولید می شود کاربرد زیادی برای مناطق سردسیر و دارای یخبندان، دارد. چون هسته و پوسته آن ها خالی از آب است در نتیجه مقاومت بسیار بالایی در مقابل یخ زدگی از خود نشان می دهند. به طور کلی روش پرسی به دو صورت خشک و تر انجام می شود. روش پرسی خشک از آن جایی که به تعداد زیادی قالب جدول نیاز ندارد و از سوی دیگر سرعت انجام کار بالاتر است طرفداران بیش تری دارد و مورد توجه است. هم چنین برای این که در این روش مخلوط یکنواختی داشته باشیم بهتر است که متریال سنگی دارای اندازه کوچک و درصد شکستگی بیش تر باشند.

این جداول باید طول عمر بالایی داشته باشند و دوام از جمله عوامل موثر در انتخاب آن ها است. جدول بتنی که با روش پرسی خشک انجام می شود چون نسبت آب به سیمان در آن ها پایین است دوام شان از سایر موارد بالاتر خواهد بود.

در فرآیند ساخت جدول بتنی که قرار است در مناطق سردسیر استفاده شود از مواد حباب زا هم برای بالا بردن مقاومت در دوره های یخ زدگی می گردد. نکته ی قابل توجه این است که حداکثر میزان مجاز استفاده از این مواد ۷ درصد است و به ازای هر درصد آن بایستی از مقاومت فشاری نهایی میزان حدودا ۴ مگا پاسکال کم شود.

جدول بتنی چه کاربردی دارد؟

همان طور که گفتیم یکی از مهم ترین کاربردهای این محصول برای مرز بندی کردن است. اما استفاده آن به دو بخش عمده تقسیم می شود. مرزبندی کردن فضاهای شهر و مرزبندی کردن در منازل مسکونی و داخل ساختمان ها.

مثلا در فضاها و معابر شهری از این محصول برای جدا کردن قسمت پیاده رو از خیابان استفاده می شود.

جدا کردن فضای سبز از خیابان یا پارک و باغ از دیگر از کاربردهای این محصول است.

از این محصول برای ساختن سکوهای پمپ بنزین استفاده می شود و حتما نمونه هایی از آن را در سطح شهر دیده اید.

آلاچیق ها و کانکس ها و به طور کلی سکوهایی که در فضاهای سبز و تفرجگاه ها ساخته می شوند.

کانال سازی حاشیه ای و هم چنین سنگفرش های بتنی نمونه دیگری از کاربردهای این محصول می باشد.

انواع مدل های جدول بتنی

جدول بتنی نرده ای

طرح این جدول ها نرده ای شکل است و قابلیت استفاده در مکان های مختلف را به عنوان جدا کننده دارند. سیمان مصرف شده برای این محصولات عیار بالایی دارد. استاندارد است و می توان از آن برای محیط های سرد و یخبندان و مرطوب استفاده کرد.

جدول بتنی مدادی

این محصول عملکردی مانند پرچین دارد و به همین دلیل در فضاهای سبز و باغ ها ‌کاربرد زیادی دارد. باغ ها در برخی مناطق جغرافیایی فراوانی زیادی دارد و در نتیجه ساختن پرچین ها همواره مورد توجه است. از این نوع جدول بتن می توان در این مناطق استفاده های مفیدی کرد.

جدول بتنی هلالی خاکستری

مقاومت خمشی و عیار سیمان این محصول بسیار بالا است. تنوع بالایی دارد و درنتیجه این ویژگی ها موجب شده دامنه کاربرد آن هم بسیار وسیع باشد.

قیمت جدول بتنی

این محصول از بتن ساخته شده و بر همین اساس قیمت گذاری می شود. خواص فیزیکی و کیفیت محصول و هم چنین شکل و طرح آن از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت می باشند. مثلا امروزه جدول های بتنی موجود در بازار طراحی های متنوعی دارند و بر اساس این عوامل قیمت آن ها تعیین می شود. اما مهم ترین عامل در انتخاب آن ها باید استاندارد بودن ابعاد و متریال باشد نه شکل ظاهری شان.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره جدول بتنی

 • روش های ساخت جدول بتنی

  روش های ساخت جدول بتنی

  جداول بتنی یکی از پرکاربردترین قطعات بتنی در امر شهرسازی می باشند. از جداول بتنی معمولا به عنوان جداکننده ب...