دسته بندی ها

روف گاردن - بام باغ - بام سبز

فروشندگان و مجریان روف گاردن و بام باغ

 • فروش _اجرا و خدمات پس از فروش : ۱- جاروی مرکزی ۲-رادیاتور قرنیزی ۳-چوب نما و فضای بیرون (ترمووود) ۴-دیوار و سقف شیشه ای (متحرک) و پارچه ای (متحرک) ۵-سایه بان- پلی کربنات
  آدرس: بلوار حبیب زاده
 • انواع محوطه سازی، بام سبز، دیوار سبز، تراس سبز انواع باغچه کاری انواع آبنما، آلاچیق، مبلمان فضای باز، باربیکیو و آتش دان اجرای انواع سیستم های آبیاری قطره ای، بارانی و مه پاش
  آدرس: پردیسان
 • آبراهه سازه آبراهه سازه
  آدرس: صیاد شیرازی32-پلاک61
 • شرکت معماری منظر و طراحی و اجرای فضای سبز https://takbagh.com/ معماری منظر تک باغ تکباغ ساخت استخر طراحی و اجرای روف گاردن 02122200061 09126601254
  آدرس: قیطریه
 • فروش و اجرای عایق پلی اورتان تک جزیی و دو جزیی که مخصوص اببندی پشت بام - بام سبز - استخرها - ابنماها - جکوزی و ... میباشد.
  آدرس: قم
 • تیم ما متشکل از طراحان و کارشناسان آموزش دیده، با سابقه چندین ساله در زمینه طراحی ،نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی همچنین طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی و نوسازی و مشاوره در خصوص چیدمان است
  آدرس: شهرآرا

روف گاردن چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

تحقیقاتی که در سال های اخیر درباره گل ها و گیاهان صورت گرفته است نشان می دهد تاثیر این عناصر بر روحیه انسان ها تا اندازه زیادی می باشد. خیلی ها حضور گیاهان در خانه را راه خوبی برای مقابله با افسردگی می دانند و برخی دیگر به عمل تصفیه هوا که توسط گیاهان انجام می شود تاکید می کنند. به طور کلی گیاهان و گل ها و درختان زیبا هستند و باالطبع در هر جایی که باشند موجب زیبایی آن جا خواهند شد. همین توجه به حضور گیاهان در خانه موجب طراحی المان های زیبایی برای خانه ها شده است. یکی از نمونه کاربرد های گیاهان در خانه ها روف گاردن است. بام سبز این روز ها مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است و طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل مهم است که آن را بشناسیم و برخی نکات را درباره اش بدانیم. 

ادامه مطلب

روف گاردن چیست؟

منظور از روف گاردن (بام سبز) فضایی است که روی پشت بام خانه ایجاد می شود برای کاشتن گیاهان و چمن کاری. خیلی مهم است که بستر روف گاردن مناسب باشد و عملیات فنی با دقت بالایی در مورد آن اجرا شده باشد. عدم ساختن صحیح بام سبز موجب آسیب دیدن ساختمان خواهد شد. به معنای کلی روف گاردن ساختن باغ روی بام خانه است. بر اساس مساحتی که بام سبز دارد می توان در آن گیاهان سبز و یا محصولات کشاورزی پرورش داد. استفاده از آلاچیق و سایر المان های تزیینی نظیر آب نما و هم چنین مبل های مخصوص فضای سبز در ساختن بام سبز عمومیت دارد. هزینه اجرای بام سبز مشخص نمی باشد زیرا به امکاناتی که می خواهیم اجرا کنیم بستگی دارد و روف گاردن های مختلف با مساحت های متفاوت دارای طیف قیمت وسیعی می باشند که با بررسی کردن کارشناسی قیمت گذاری آن ها امکان پذیر است. بام سبز در معنای ساده و خیلی ابتدایی آن می توان به معنی قرار دادن چند گلدان مختلف روی بام خانه ها باشد. اما هرچه گیاهان بیش تر شوند و یا امکانات جانبی به آن اضافه شود، بام سبز وسیع تر خواهد شد.

استفاده از روف گاردن چه مزیت هایی دارد؟

اولین مزیتی که ساختن روف گاردن روی بام خانه ها دارد این است که تا اندازه زیادی باعث زیبا تر شدن فضای اطراف ساختمان و در حقیقت نمای داخلی شهر می شود. تصور کنید گیاهان و گل هایی که به جای پشت بام های کثیف و شلوغ قرار گرفته اند چقدر می تواند روی زیبایی تاثیر گذار باشد.

وظیفه اصلی گیاهان تمیز کردن هوا است. ساختن بام سبز موجب می شود که آلودگی موجود در هوا کم تر شود و در حقیقت گیاهان با تصفیه هوا به سلامتی افراد آن منطقه کمک خواهند کرد.

بام سبز یک باغ کوچک است روی پشت بام خانه. از این رو می توان از آن برای نگهداری حیوانات خانگی هم در فضای بهتر و دل انگیز تر از خانه های کوچک استفاده کرد.

معمولا پشت بام خانه ها بدون استفاده است. ساختن روف گاردن موجب می شود پشت بام به محلی کاربردی تبدیل شود و البته این گیاهان از نفوذ شدید نور خورشید به سقف خانه جلوگیری می کنند.

مزیت دیگر روف گاردن این است که با جذب کردن گرمای ساختمان ها دما را کنترل می کند و در نتیجه موجب استفاده بهینه از انرژی خواهد شد.

آب باران که در حالت معمولی در دراز مدت باعث آسیب دیدن سقف خانه خواهد شد، در صورت ساختن روف گاردن به طرز بهینه مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی که برای ساختن روف گاردن باید به آن ها توجه داشته باشیم

خاکی که برای روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرد خاک مخصوصی است و دارای ویژگی های مشخصی می باشد. این خاک، آب را با قدرت بیش تری جذب می کند و دانسیته آن هم پایین تر است و از آن جایی که تعویض کردن خاک بام سبز کار آسانی نیست، لذا باید از همان ابتدا با نظر کارشناسان خاک مناسب انتخاب کرد که بعد ها دچار دردسر نشویم.

وزن روف گاردن نکته مهمی است که باید با نظر کارشناسان سنجیده شود. زیرا در صورتی که در ساختن بام سبز از مصالح و متریال استاندارد استفاده نشود موجب آسیب رساندن به بام خانه خواهد شد. به طور مثال اگر بخواهیم در بام سبز هم آلاچیق قرار دهیم باید حتما از آلاچیق های مخصوص روف گاردن استفاده شود که دارای وزن مناسب می باشند نه آلاچیق های معمولی که روی زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

چه گیاهانی برای روف گاردن مناسب هستند

گیاهانی که در روف گاردن کاشته می شوند در معرض باد قرار دارند و یا نور خورشید به طور مستقیم به آن ها تابیده می شود. از طرف دیگر در فصل های سرد سال هم در معرض سرما قرار دارند. پس باید گیاهانی باشند که مقاومت بالایی در برابر این شرایط داشته باشند تا به سرعت آسیب نبینند. هرچه ماندگاری و طول عمر گیاهان بالا تر باشد برای استفاده در بام سبز مناسب تر هستند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره روف گاردن