دسته بندی ها

روف گاردن - بام باغ - بام سبز

فروشندگان و مجریان روف گاردن و بام باغ

 • گروه معماری و بازرگانی آژند ارائه دهنده خدمات طراحی و اجرای ویلا در تمام نقاط ایران فروش و نمایندگی متریال های ساختمانی اروپایی و وارداتی
  آدرس: شیخ بهایی
 • سرپرست دپارتمان مهندسی آراوند با بیش از ۲۰سال سابقه اجرایی در تهران و مشهد طراحی داخلی لوکس جهت پروژه های مسکونی و اداری طراحی نماو فضای سبز
  آدرس: مشهد.خیابان جانباز
 • فروش _اجرا و خدمات پس از فروش : ۱- جاروی مرکزی ۲-رادیاتور قرنیزی ۳-چوب نما و فضای بیرون (ترمووود) ۴-دیوار و سقف شیشه ای (متحرک) و پارچه ای (متحرک) ۵-سایه بان- پلی کربنات
  آدرس: بلوار حبیب زاده
 • مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، سازه های چوبی و محوطه سازی ( آلاچیق ، پرگولا ، سایه بان ، فلاورباکس ، کلبه) عرضه و فروش متریال روف گاردن و چوب های فضای باز ( چوب پلاست _ ترمو وود )
  آدرس: بلوار طالقانی
 • فروش و اجرای عایق پلی اورتان تک جزیی و دو جزیی که مخصوص اببندی پشت بام - بام سبز - استخرها - ابنماها - جکوزی و ... میباشد.
  آدرس: قم
 • آبراهه سازه آبراهه سازه
  آدرس: صیاد شیرازی32-پلاک61
 • انواع محوطه سازی، بام سبز، دیوار سبز، تراس سبز انواع باغچه کاری انواع آبنما، آلاچیق، مبلمان فضای باز، باربیکیو و آتش دان اجرای انواع سیستم های آبیاری قطره ای، بارانی و مه پاش
  آدرس: پردیسان

روف گاردن چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

تحقیقاتی که در سال های اخیر درباره گل ها و گیاهان صورت گرفته است نشان می دهد تاثیر این عناصر بر روحیه انسان ها تا اندازه زیادی می باشد. خیلی ها حضور گیاهان در خانه را راه خوبی برای مقابله با افسردگی می دانند و برخی دیگر به عمل تصفیه هوا که توسط گیاهان انجام می شود تاکید می کنند. به طور کلی گیاهان و گل ها و درختان زیبا هستند و باالطبع در هر جایی که باشند موجب زیبایی آن جا خواهند شد. همین توجه به حضور گیاهان در خانه موجب طراحی المان های زیبایی برای خانه ها شده است. یکی از نمونه کاربرد های گیاهان در خانه ها روف گاردن است. بام سبز این روز ها مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است و طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل مهم است که آن را بشناسیم و برخی نکات را درباره اش بدانیم. 

ادامه مطلب

روف گاردن چیست؟

منظور از روف گاردن (بام سبز) فضایی است که روی پشت بام خانه ایجاد می شود برای کاشتن گیاهان و چمن کاری. خیلی مهم است که بستر روف گاردن مناسب باشد و عملیات فنی با دقت بالایی در مورد آن اجرا شده باشد. عدم ساختن صحیح بام سبز موجب آسیب دیدن ساختمان خواهد شد. به معنای کلی روف گاردن ساختن باغ روی بام خانه است. بر اساس مساحتی که بام سبز دارد می توان در آن گیاهان سبز و یا محصولات کشاورزی پرورش داد. استفاده از آلاچیق و سایر المان های تزیینی نظیر آب نما و هم چنین مبل های مخصوص فضای سبز در ساختن بام سبز عمومیت دارد. هزینه اجرای بام سبز مشخص نمی باشد زیرا به امکاناتی که می خواهیم اجرا کنیم بستگی دارد و روف گاردن های مختلف با مساحت های متفاوت دارای طیف قیمت وسیعی می باشند که با بررسی کردن کارشناسی قیمت گذاری آن ها امکان پذیر است. بام سبز در معنای ساده و خیلی ابتدایی آن می توان به معنی قرار دادن چند گلدان مختلف روی بام خانه ها باشد. اما هرچه گیاهان بیش تر شوند و یا امکانات جانبی به آن اضافه شود، بام سبز وسیع تر خواهد شد.

استفاده از روف گاردن چه مزیت هایی دارد؟

اولین مزیتی که ساختن روف گاردن روی بام خانه ها دارد این است که تا اندازه زیادی باعث زیبا تر شدن فضای اطراف ساختمان و در حقیقت نمای داخلی شهر می شود. تصور کنید گیاهان و گل هایی که به جای پشت بام های کثیف و شلوغ قرار گرفته اند چقدر می تواند روی زیبایی تاثیر گذار باشد.

وظیفه اصلی گیاهان تمیز کردن هوا است. ساختن بام سبز موجب می شود که آلودگی موجود در هوا کم تر شود و در حقیقت گیاهان با تصفیه هوا به سلامتی افراد آن منطقه کمک خواهند کرد.

بام سبز یک باغ کوچک است روی پشت بام خانه. از این رو می توان از آن برای نگهداری حیوانات خانگی هم در فضای بهتر و دل انگیز تر از خانه های کوچک استفاده کرد.

معمولا پشت بام خانه ها بدون استفاده است. ساختن روف گاردن موجب می شود پشت بام به محلی کاربردی تبدیل شود و البته این گیاهان از نفوذ شدید نور خورشید به سقف خانه جلوگیری می کنند.

مزیت دیگر روف گاردن این است که با جذب کردن گرمای ساختمان ها دما را کنترل می کند و در نتیجه موجب استفاده بهینه از انرژی خواهد شد.

آب باران که در حالت معمولی در دراز مدت باعث آسیب دیدن سقف خانه خواهد شد، در صورت ساختن روف گاردن به طرز بهینه مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی که برای ساختن روف گاردن باید به آن ها توجه داشته باشیم

خاکی که برای روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرد خاک مخصوصی است و دارای ویژگی های مشخصی می باشد. این خاک، آب را با قدرت بیش تری جذب می کند و دانسیته آن هم پایین تر است و از آن جایی که تعویض کردن خاک بام سبز کار آسانی نیست، لذا باید از همان ابتدا با نظر کارشناسان خاک مناسب انتخاب کرد که بعد ها دچار دردسر نشویم.

وزن روف گاردن نکته مهمی است که باید با نظر کارشناسان سنجیده شود. زیرا در صورتی که در ساختن بام سبز از مصالح و متریال استاندارد استفاده نشود موجب آسیب رساندن به بام خانه خواهد شد. به طور مثال اگر بخواهیم در بام سبز هم آلاچیق قرار دهیم باید حتما از آلاچیق های مخصوص روف گاردن استفاده شود که دارای وزن مناسب می باشند نه آلاچیق های معمولی که روی زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

چه گیاهانی برای روف گاردن مناسب هستند

گیاهانی که در روف گاردن کاشته می شوند در معرض باد قرار دارند و یا نور خورشید به طور مستقیم به آن ها تابیده می شود. از طرف دیگر در فصل های سرد سال هم در معرض سرما قرار دارند. پس باید گیاهانی باشند که مقاومت بالایی در برابر این شرایط داشته باشند تا به سرعت آسیب نبینند. هرچه ماندگاری و طول عمر گیاهان بالا تر باشد برای استفاده در بام سبز مناسب تر هستند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره روف گاردن