دسته بندی ها

باکس بتنی (انواع مدل های باکس بتنی)

فروشندگان و مجریان باکس بتنی

  • تولید انواع منهول بتنی، هندهول بتنی، باکس و حوضچه های مخابراتی پیش ساخته بتنی
    آدرس: آزادی
  • تولید و فروش قطعات پیش ساخته بتنی
    آدرس: جاده خاوران
  • بزرگترین تولید کننده قطعات پیش ساخته بتنی در غرب کشور -دیوار پیش ساخته بتنی - فونداسیون پایه روشنایی - باکس بتنی - دال بتنی و......
    آدرس:

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های باکس بتنی

منظور از باکس بتنی که آن را به نام کالورت بتنی هم می شناسند قطعاتی پیش ساخته و مکعب شکل از بتن مسلح است. یعنی بتنی که با فولاد تقویت شده باشد. این محصول هم به دلیل جنس بتنی اش مقاومت فشاری بالایی دارد که آن را مناسب برای استفاده در بسیاری از پروژه های ساخت و ساز کرده است و در نتیجه کاربردهای فراوانی دارد. از باکس بتنی برای پروژه هایی که در مورد انتقال آب هستند و یا پروژه های پل ها استفاده می گردد. اگر لوله های بتنی نتوانند ظرفیت هدایت جریان مطلوب را تحملل کنند در این صورت باید از باکس های بتنی استفاده کرد. 

ادامه مطلب

انواع باکس بتنی پیش ساخته

باکس های بتنی را در اندازه های متفاوتی می سازند و در دو نوع ترافیکی و غیر ترافیکی به بازار عرضه می شوند. مدل ترافیکی را در زیر جاده ها استفاده می کنند که قرار است ماشین های سنگین از روی آن ها عبور کند اما نمونه های غیرترافیکی بر اساس سفارشی که وجود داشته باشد ساخته می شوند.

اما یک تقسیم بندی دیگر هم برای باکس بتنی وجود دارد و آن هم مربوط به کاربردی است که این محصول دارد. بر این اساس،‌ باکس های بتنی عبارتند از: باکس های تاسیساتی که در صنایع مختلف استفاده می شوند. باکس های مخصوص عبور آدم، اتومبیل و ماشین های سنگین و باکس های آب رو.

باکس بتنی چه ویژگی هایی دارد؟

سرعت ساختن این محصولات بالا است. علاوه بر این برای نصب شان هم زمان زیادی لازم نخواهد بود و در مجموع فرآیند استفاده از این محصولات سرعت قابل قبولی دارد.

این محصولات استحکام بدنه و کف بسیار بالایی دارند. همین ویژگی موجب می شود که دوام بسیار بالایی هم داشته باشند و طول عمرشان بیش تر باشد. در نتیجه هزینه ای که صرف ساخت شان می شود مقرون به صرفه خواهد بود.

باکس های بتنی را در کارگاه های مجهز می سازند. به همین دلیل کیفیت بالایی دارند که آن ها را در رده محصولات کاربردی قرار می دهد.

باکس های بتنی را می توان بنا بر نیاز در اندازه ها و سایزهای مختلف ساخت تا دامنه کاربرد وسیعی داشته باشند.

استفاده از این محصول موجب کم تر شدن نیروی کار و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها می شود.

این محصولات به محیط زیست آسیب نمی زنند و دوست دار آن هستند.

باکس های بتنی مقاومت خیلی بالایی در مقابل گرما و حرارت دارند.

باعث کاهش آلودگی صوتی در محل اجرای پروژه می شوند.

برای استفاده در پروژه های بزرگ صنعت، می توان تعداد زیادی از این محصولات را ساخت و در محلی مخصوص انبار کرد.

چون باکس های بتنی فرایند اجرای پروژه ها را سرعت می بخشند در نتیجه موجب برگشت سرمایه بالاتر خواهند شد.

باکس بتنی چه کاربردهایی دارد؟

برای احداث تونل ها عوما از این محصولات استفاده می شود.

باکس های بتنی برای ساخت روگذرها و زیرگذرها کاربرد زیادی دارند.

در ساخت تجهیزات انتقال آب زیاد از این محصولات کاربردی استفاده زیادی می شود.

برای ساختن سازه های مربوط به انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

در ساخت و ساز پل ها و سازه های مربوط به زهکشی هم از باکس بتنی استفاده می شود.

فرآیند نصب کردن و اجرای باکس بتنی چگونه است؟

هر عملیاتی به مقدمه خاص خود احتیاج دارد. برای این کار هم لازم است که اول از هر چیزی بستر را مناسب کنیم. برای رسیدن به ترازی که پیش از شروع کار مشخص شده است باید عملیات خاک برداری انجام شود، باید سنگ های پل قدیم برداشته شوند و محلی انعطاف پذیر داشته باشیم. زمانی که محل نصب کردن از لحاظ استانداردها آماده شد و مناسب بود نوبت به نصب کردن باکس ها می رسد. عملیات نصب توسط جرثقیل انجام می شود به این صورت که حمل می شوند و در جای مخصوص به خودشان قرار می گیرند. نکته مهمی که در زمان نصب قطعات وجود دارد عدم وجود درز و فاصله بین قطعاتی است که نصب شده اند. باید توجه داشت که اگر با وجود دقت فراوان باز هم درزهایی وجود داشت حتما در زمان انجام عملیات بعدی و تکمیلی پر شوند.

در مرحله بعدی باید عملیات تکمیلی را انجام داد. قدم بعدی این است که باید عملیات جوشکاری روی صفحه های باکس بتنی انجام شود. حالا باید اگر درزی از مرحله قبلی باقی مانده پر شود. عملیات ایزوگام و قرار دادن ملات روی ایزوگام مراحل بعدی کار است. ایزوگام کردن سطح رویی باکس بتنی به این دلیل است که آب نفوذ نکند.

قیمت باکس بتنی

باکس بتنی کاربردهای زیادی دارد و گاهی نیاز است که به صورت سفارشی ساخته شود. در نمونه هایی که سفارشی ساخته می شوند قیمت گذاری بر اساس متریال و هدف و البته اندازه محصول نعیین می شود. اما قیمت نمونه های پیش ساخته دامنه تغییرات کم تری دارد و بیش تر بر اساس ابعاد و اندازه تعیین می شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون