دسته بندی ها

دستگاه حضور و غیاب

فروشندگان و مجریان دستگاه حضور و غیاب

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب
در حال حاضر انواع متنوعی از دستگاه های حضور و غیاب توسط شرکت های مختلف در بازار ایران عرضه می گردد که تکنولوژی ها و فنآوری های مختلفی را در بر می گیرند.

انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب
دستگاه های حضور و غیاب در مدل های مختلفی دارند که از جمله آن میتوان به :
- دستگاه های حضور و غیاب کارت خوان
- دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی
- دستگاه های حضور و غیاب با دوربین هوشمند
- دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره

- دستگاه حضور و غیاب با کارت خوان
این دستگاه ها دارای یک کارت خوان می باشد که اکثرا با کارت های "میفار و کنترل لس" Contact Less و Mifare را شامل می شود. از دستگاه های حضور و غیاب کارت خوان اکثراً برای کنترل عبور خودروهای پارکینگ و تردد و حضور و غیاب افراد استفاده می شود .

- دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
انواع بسیار زیادی از دستگاه های حضور و غیاب دارای حسگر اثر انگشتی در بازار وجود دارد که اکثراً سنسورهای نوری را شامل می شوند. این سنسورها نور را به اثر انگشت می تاباند و نور برگشت شده را پویش (Escan) می کنند. البته از جمله معایب این حسگرهای نوری میتوان به عدم شناسایی اثر انگشت های کثیف و شناسایی نکردن اثر انگشت های تقلبی اشاره کرد .
نسل جدید حسگرهای اثر انگشت حسگرهای پلیمری یا سنسور های LE می باشند. این سنسورها بر اساس بار الکتریکی بدن فعال بوده و بر خلاف حسگرهای نوری قابلیت شناسایی اثر انگشت های معیوب، آلوده و شناسایی اثر انگشت های تقلبی را دارد .

- دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با دارا بودن دوربین های هوشمند و دوربین های تشخیص چهره افراد از دقیق ترین دستگاه های حضور و غیاب می باشند. طراحی دوربین ها به نوعی بوده که پس از ثبت اثر انگشت تنها در صورتی که فرد در جلوی دوربین بوده و چهره او ثبت شود دستگاه مجوز ورود را به کاربر می دهد. این دستگاه در شرکت ها، موسسات و مراکز با تعدد پرسنل بالا استفاده شده و در جهت تعریف نشدن اثر انگشت مدیران سیستم به جای افراد دیگر بر روی دستگاه ها قرار داده شده اند .
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون