دسته بندی ها

دستگاه حضور و غیاب (دستگاه حضور و غیاب کارتی - دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی)

فروشندگان و مجریان دستگاه حضور و غیاب

 • فروش دوربین های مداربسته -دوربین های مداربسته برندهای آپتینا و داهوا -دوربین های وای فای IMOU داهوا-دزد گیر هوشمند مکسرون(نمایندگی فراگستر الکترونیک در استان البرز)-کابل و اتصالات-هارد وسترن
  آدرس: ۴۵ متری گلشهر
 • تولید کننده نسل جدید گیت های کنترل تردد ، دستگاه های حضوروغیاب و کنترل دسترسی در کنار قفل های هوشمند الکترونیکی و نرم افزار های جامع می باشد.
  آدرس: اشرفی اصفهانی
 • فروش نسل جدید دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره ، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت ، دستگاه حضور و غیاب کارتی در اصفهان
  آدرس: احمد ابد
 • طراح و تولید کننده سیستم های امنیتی و مدیریتی مجتمع های مسکونی
  آدرس: فردوس
 • کنترل دسترسی، حضور و غیاب، تشخیص هویت، گشت و نگهبانی، گیت و راهبند، مدیریت پارکینگ، دوربین پلاک خوان، درب های اتوماتیک، نظارت تصویری و دوربین مداربسته و ...
  آدرس: سعادت آباد
 • فروش سیستم های حفاظتی
  آدرس: بیست متری سینما سعدی
 • فروش ، نصب و راه اندازی انواع ساعت حضور و غیاب کارتی ، اثرانگشتی ، تشخیش چهره ،‌تشخیص چهره با ماسک
  آدرس: ارشاد

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب امروزه از وزارتخانه‌ها و مراکز مهم گرفته تا شرکت‌های کوچک خصوصی همه جا مورد استفاده قرار می‌گیرند. هدف از به کار گرفتن این دستگاه امکان بررسی دقیق آمد و شد مجموعه شاغلین این اماکن است. این کار اصولا توسط یک نرم افزار که روی دستگاه نصب شده، با انواع روش‌های مختلف از طریق کارت، اثر انگشت، تشخیص چهره و ... انجام می‌شود. در ادامه مطلب به معرفی دستگاه حضور و غیاب، معرفی انواع آن، مزایا و معایب هر کدام و فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب خواهیم پرداخت. همچنین در مورد عوامل موثر در تعیین قیمت این محصولات صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

این دستگاه شامل یک ورودی برای اسکن اطلاعات است. کار اسکن اطلاعات توسط ورودی‌هایی با عملکرد مختلف مانند یک اسکنر اثر انگشت، یک صفحه کلید برای ورود رمز تعریف شده اختصاصی هر فرد یا یک دوربین تشخیص چهره برای تشخیص چهره افراد، انجام می‌شود. نرم افزار دستگاه از میان حجم زیاد داده‌ها، در ابتدا اطلاعات اختصاصی هر فرد را تحلیل و آنالیز کرده و در مرحله بعدی با تشخیص داده اختصاصی با مشخصات وارد شده، و انجام تشخیص هویت افراد، اطلاعات آنها را در دستگاه ثبت می‌کند. تمام اطلاعات ورودی در ابتدا و در مراحل ثبت و نگهداری روزانه در حافظه دستگاه انجام می‌شود. برای اینکه از حجم اطلاعات ثبت شده کاسته شود، داده‌ها در حافظه دستگاه به صورت رمزگزاری شده نگهداری می‌شوند.

انواع دستگاه حضور و غیاب کدامند؟

همان طور که در مطالب قبلی اشاره شد، دستگاه‌های حضور و غیاب بر حسب نوع ابزار به کار رفته برای ورود اطلاعات لازم، انواع مختلفی دارند.

دستگاه حضور و غیاب با تشخیص چهره در این نوع از محصولات، اطلاعات و مشخصات چهره افراد را در حافظه دستگاه ثبت کرده و توسط اسکنر، روزانه مورد تشخیص، خوانش و در مرحله بعدی در صورت تایید هویت افراد شناسایی شده را در قسمت حافظه ضبط می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب چشمی در این محصولات مشخصات شبکیه چشم افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. مانند همه انواع دیگر اطلاعات وارد شده با اطلاعات اسکن شده مورد مقایسه و ارزیابی واقع می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی نحوه شناسایی پرسنل سازمان مربوطه در این نوع از دستگاه‌ها توسط کارت‌های الکترونیکی انجام می‌شود. دستگاه اطلاعات کارت مربوط به هر شخص را مورد برررسی قرار داده و اطلاعات اختصاصی را ثبت می‌کند. اشکال این نوع از محصولات این است که افراد می‌توانند کارت‌های مربوط به خود را در اختیار سایرین قرار داده و صحت اطلاعات ضبط شده خدشه دار شود. در حالی که این امکان در مورد دستگاه‌هایی که بر اساس تشخیص چهره و یا تطبیق اطلاعات شبکیه چشم افراد کار می‌کنند وجود ندارد.

دستگاه حضور و غیاب رمزی این نوع از دستگاه‌ها بر اساس تعریف یک رمز اختصاصی برای هر فرد کار می‌کنند. هر فرد در هنگام ورود و خروج رمز مربوطه را وارد کرده و اطلاعات در حافظه دستگاه ثبت می‌شود. ایراد این محصولات این است که ممکن است پرسنل رمز مربوط به خود را فراموش کنند. در این صورت در روند ورود و ثبت و ضبط داده‌های مربوط به افراد اختلال ایجاد شود.

مزایای و معایب دستگاه حضور و غیاب چیست؟

دستگاه حضور و غیاب در همه مراحل به جز ورود داده‌ها به سیستم برای ثبت و اضافه کردن اطلاعات مربوط به افراد جدید، به صورت هوشمند عمل می‌کند. استفاده از این تکنولوژی نوین مزایای متعددی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 • ثبت ورود و خروج افراد با حداکثر دقت و گزارش به مدیر و رییس سازمان مورد نظر
 • عدم امکان دستکاری صحت اطلاعات وارد شده به دستگاه، به دلیل عدم دخالت عامل انسانی
 • معتبر و مستند بودن اطلاعات وارد شده برای استفاده توسط پلیس در مواقع لزوم
 • حداقل وجود خطای انسانی در سیستم
 • سرعت و سهولت نصب دستگاه و کارایی ساده آن متناسب با توانایی افراد مختلف

از جمله معایب مربوط به عملکرد دستگاه حضور و غیاب عملکرد آن با انرژی برق است. در صورت قطع برق در ساعات کاری و نبود تجهیزاتی مانند موتور برق و ژنراتور برای تامین نیروی الکتریکی، امکان ثبت اطلاعات پرسنل وجود ندارد.

چه فاکتورهایی در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب مهم است؟

در ابتدا لازم است یادآوری شود تا تعریف بهترین دستگاه حضور و غیاب، تا حدودی به تعریف و انتظارات مشتری بستگی دارد. اما فاکتورهای کلی شامل موارد زیر است.

 • حافظه با ظرفیت بالا برای ورود حجم زیاد داده‌ها
 • امکان استفاده از سیستم‌های چندگانه به طور همزمان در یک دستگاه
 • وجود نرم افزار ساده و در عین حال کارآمد برای استفاده کاربران دستگاه
 • امکان وجود بررسی و آنالیز اطلاعات موجود در دستگاه

عوامل موثر در تعیین قیمت دستگاه حضور و غیاب کدامند؟

قیمت این محصولات به عوامل متفاوتی مثل نوع دستگاه انتخاب شده توسط مشتری، شرکت تولید کننده آن مدت زمان گارانتی دستگاه و کیفیت اجزای به کار رفته در آن بستگی دارد. امروز برای انتخاب ساده‌ترین انواع این دستگاه حداقل باید مبلغی بیش از 1000000 تومان در نظر گرفت. این مبلغ برای سایر انواع دستگاه حضور و غیاب بیش از این مقدار است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون