دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل لوردراپه

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل لوردراپه

پرده از اجزای اصلی هر دکوراسیون داخلی است که در عین حال که باعث زیبایی دو چندان فضا می شود برای حفظ حریم شخصی افراد و نیز کنترل نور در فضای داخلی بسیار مفید است. از میان انواع پرده ها، یکی از مهم ترین آن ها که در سال های اخیر استفاده از آن ها بسیار رایج شده است، پرده کرکره است. پرده های کرکره ای نیز خود انواع مختلفی دارند. اما یکی از پرکاربردترین آن ها پرده لوردراپه است.
 

پرده لوردراپه


پرده کرکره ای عمودی که به آن پرده لوردراپه می گویند، از نوارهای عمودی تشکیل شده است که بر روی یک ریل بطور منظم چیده شده اند. در حالتی که پرده بسته باشد، نوارها یکدیگر را همپوشانی می کنند و لبه هر نوار روی نوار مجاور آن قرار می گیرد. در ساختار این پرده ها از دو ریسه استفاده می شود که یکی برای حرکت دادن نوارها در طول ریل به کار می رود و دیگری برای تغییر زاویه قرارگیری نوارها. در واقع با استفاده از این ریسه، به راحتی می توان نوری که وارد فضای داخلی می شود را کنترل نمود. 
با توجه به کمتر بودن قیمت پرده های لوردراپه ساده نسبت به سایر انواع پرده های کرکره ای، و نیز نصب آسان و دوام این پرده ها، استفاده از آن ها در کاربری های مختلف بخصوص کاربری های تجاری، ادارات، رستوران ها و بیمارستان ها بسیار رایج است.
در ایران انواع مختلفی از پرده های لوردراپه با جنس ها و کیفیت های مختلف تولید و یا وارد می شود.این پرده ها از جنس های متنوعی همچون پارچه، pvc، تفلون یا مواد ضد حریق ساخته می شوند و با توجه به جنس و کیفیت آن ها، مقاومت خوبی در برابر نور آفتاب، پارگی و رطوبت دارند. عرض نوارهای لوردراپه معمولا 9 یا 13 سانتی متر است.
پرده های لوردراپه نه تنها از جنس های متنوع، بلکه در طرح های متنوعی مانند طرح ترمه، گلدار، طرح چوب و ... نیز تولید می شوند. در سال های اخیر، استفاده از پرده های لوردراپه چاپی یا تصویری که به آن فتودراپه نیز می گویند، رایج شده است. از مزایای پرده های چاپی این است کهطرح دلخواه مشتری را می توان روی آن در ابعاد دلخواه چاپ نمود و از این طریق هارمونی مورد پسند را میان پرده و مبلمان منزل ایجاد کرد.
پرده های فتودراپه بصورت دو رو نیز تولید می شوند. این پرده ها در هر دو سمت خود دارای تصویر هستند. در این حالت، پرده های منزلتان از بیرون نیز نمای زیبایی خواهند داشت. البته کاربرد اصلی پرده های دو رو برای ویترین مغازه ها، اپن آشپزخانه، جداکننده فضای داخلی منازل، چاپ لوگو بر روی پرده شرکت ها و ... می باشد.
خاک این پرده ها را می توان با استفاده از دستمال یا جاروبرقی تمیز کرد؛ همچنین بسته به جنس آن می توان با استفاده از ماشین لباسشویی نیز، آنها را شست.
 
 

در مجموع، مزایای پرده های لوردراپه را می توان بدین صورت جمع بندی نمود:


قیمت مناسب پرده های لوردراپه ساده
تنوع رنگ و طرح
قابلیت شستشوی آسان
قابلیت تنظیم نور به میزان دلخواه
قابلیت نصب در کوتاه ترین زمان
مقاومت در برابر نور آفتاب
امکان چاپ تصاویر (تصاویر عروس و داماد، کودکان، مناظر طبیعی، لوگو و آرم شرکت ها و ... ) در هر دو سمت پرده​
 
 
تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره لوردراپه