دسته بندی ها

سینک ظرفشویی

فروشندگان و مجریان سینک ظرفشویی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی
با توجه به مدرن شدن خانه ها و تغییر شکل و شمایل آشپزخانه ها از نمای مطبخ گونه به مدل های امروزی، اهمیت طراحی آن بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بدیهی است انتخاب ابزار و لوازم مورد استفاده در آشپزخانه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از ابزار کاربردی و مورد استفاده در آشپزخانه سینک ظرفشویی است. بنابراین رعایت نکات ضروری در انتخاب و نصب این محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. که در ادامه به بررسی برخی از این نکات پرداخته شده است.


توجه داشته باشید که علاوه بر رعایت الزامات فنی مانند دوام و خراب نشدن جنس، زیبایی سینک های ظرفشویی نیز نباید فراموش شود. چرا که با توجه به اپن بودن آشپزخانه های امروزی چشمگیر بودن اجزای آن تأثیر زیادی در زیبایی و نمای داخلی خانه ها خواهد داشت. 


انواع سینک های ظرفشویی موجود در بازار


سینک های ظرفشویی دارای انواع تک لگنه، دو لگنه و سه لگنه یا به اصطلاح دو قلو و سه قلو هستند. هر سه نوع دارای تنوع رنگی سفید، سیاه و نقره ای می‌باشند. هرچه عمق لگن ها بیشتر باشد برای سینک مزیت به حساب می آید. در هر صورت، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ظرف شستن با دست را به شستشوی آن ها توسط ماشین ظرفشویی ترجیح می دهید، توصیه می کنیم به سراغ سینک های تک لگنه نروید. این سینک ها آزادی عمل شما را محدود می کنند. در مقابل سینک های دو لگنه و سه لگنه دارای این مزیت هستند که می توانید ظرف های کثیف و آماده آبکشی را از هم تفکیک کنید. به علاوه در صورت شستشوی دو نفره ظرف ها این مدل سینک در مقایسه با نوع تک لگنه مناسب تر است.


طرح های ظاهری سینک ظرفشویی


علاوه بر سینک های ظرفشویی مربعی که بسیار کاربرد دارند به تازگی طرح دایره ای آن نیز به بازار عرضه شده است. که شما می توانید بسته به دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان این طرح را انتخاب کنید. انتخاب شکل سینک تا حد زیادی سلیقه ای است، با این حال سینک های گرد بیشتر مناسب آشپزخانه هایی است که دکوراسیون مدرن دارند.


جنس سینک های ظرفشویی


از آن جایی که تمیزی سینک در زیبایی آن تأثیر زیادی دارد، سعی کنید جنسی انتخاب کنید که تمیز کردن آن موجب ایجاد خراش نشود و یا اثر لکه روی آن ها ماندگار نباشد. به عنوان مثال سینک هایی با روکش آیینه ای با اینکه زیبایی زیادی دارند، معمولا دارای مشکل ایجاد خراش بر روی سطحشان هستند. سینک های ظرفشویی از حیث جنس به سه دسته کلی، سینک های استیل، سینک های شیشه ای و سینک های گرانیتی تقسیم می شوند. 


- سینک ظرفشویی استیل


این نوع سینک ها بر اساس جنسی که دارند دارای قیمتهای مختلف می باشند. مسلما جنس های نازک و انعطاف پذیر آن ها که با قیمت پایین تری در بازار عرضه می شود، کیفیت قابل قبولی ندارند. درست است که قیمت، گزینه مهمی در انتخاب می باشد اما باید به خاطر داشته باشید که انتخاب یک سینک ظرفشویی ارزان قیمت و با کیفیت پایین در صورت خراب شدن شما را به دردسر خواهد انداخت و در نهایت مجبور به تعویض آن خواهید شد.


- سینک ظرفشویی شیشه ای


این سینک ها از جنس شیشه سکوریت نشکن می باشند. البته تنها سینی سینک از جنس شیشه است به این معنی که لگن ها از همان جنس استیل اند که ایمنی و دوام لازم برای قرار دادن ظروف را داشته باشند. با وجود نشکن بودن شیشه به کار رفته در این نوع سینک، بازهم باید مراقب ایجاد خش بر روی سطوح آن باشید. با وجود مزایای سینک شیشه ای از جمله تمیزی آسان آن، به هر حال این نوع سینک در مقایسه با جنس استیل نیاز به مراقبت بیشتری دارد.


- سینک ظرفشویی گرانیتی


این سینک ها یا از مواد پلیمری ساخته شده اند یا ترکیبی از مواد پلیمری با سنگ هستند. که نوع دوم، دارای دوام بالاتری است. ویژگی مهم این سینک ها تنوع رنگی بالای آن هاست. اگر ظاهر سینک به نظرتان اهمیت زیادی دارد می توانید بسته به سلیقه تان انتخاب خوبی در بین سینک های گرانیتی داشته باشید.


 بعد از انتخاب شکل ظاهری، رنگ و جنس سینک، نوبت به نصب آن می رسد. مانند نصب هریک از اجزای کاربردی آشپزخانه، نصب سینک را نیز به  افراد کاردان بسپارید. با این حال بهتر است بدانید برای نصب سینک دو روش توکار و روکار وجود دارد. سینک تو کار به سینکی گفته می شود که پس از نصب، کاملا با صفحه کابینت هم تراز است ولی سینک روکار بالاتر از صفحه کابیت قرار می‌گیرد. اگر چه از نظر زیبایی سینک های توکار نمای بهتری دارند، اما به دلیل نشت آب از صفحه سینک به سطح کابینت، ممکن است مشکل بادکردن سطح کابینت و خراب شدن آن را به همراه داشته باشند. در نهایت پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن مطالب مطرح شده و البته بودجه مدنظر خود، بهترین انتخاب را بین سینک های موجود در بازار و عرضه کنندگان معتبر داشته باشید.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره سینک ظرفشویی