سنگ مرمریت و مرمر

فروشندگان و مجریان سنگ مرمریت و مرمر

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ مرمریت

سنگ مرمر

سنگ های مرمر، نوعی سنگ آهک، حاصل از دگرگونی می باشد. در رنگ های مختلف یافت می شود، رنگ مرمر خالص کاملا سفید است و این تنوع رنگ به علت وجود املاح آلومینیوم و منیزیم میباشد. به رنگ های قرمز، سفید، سبز، زرد، لیمویی و ... یافت می شوند. این سنگ در برابر گرما، سرما و باران مقاوم است برای همین از این سنگ در فضای بیرونی هم می شود استفاده کرد. خصوصیات اصلی سنگ مرمر رنگ زیبا، جلا پذیری و صیقل پذیری بالای آن می باشد.
از سنگ های مرمر در نمای داخلی و خارجی ساختمان، کف فرش داخلی و خارجی، پله ها، ستون ها، تزئین ساختمان و مجسمه سازی استفاده می شود.


سنگ مرمریت

نوعی سنگ آهک رسوبی است. مقاومت این سنگ ها در برابر هوا زدگی، گازها و باران های اسیدی کم است، بهترین و به جا ترین استفاده از این سنگ ها در فضای داخلی است. استفاده از سنگهای مرمریت برای فضای خارجی مناسب نیست، مگر به دو شرط سنگ بسیار ضخیم باشد بیش از چهار سانتی متر باشد، این ضخامت باعث عدم نفوذ آب و خوردگی سنگ می شود و باعث تأخیر در بوجود آمدن ترکهای میشود، دوم اینکه سطح سنگ ساب خورده نباشد، غیر براق باشد تا وقتی سطح سنگ دچار هوازدگی شد به علت غیر صاف و غیر براق بودن سنگ چندان به چشم نیاید. زیبایی، استحکام و مقاومت در برابر آتش و فرسایش باعث شده سنگ مرمریت، سنگی با ارزش به شمار روند. دارای سختی بیشتر و تخلخل کمتر است. دارای رنگ های متنوعی از جمله سبز، سفید، خاکستری، قرمز و ... می باشند و نقش های زیبایی روی این سنگ ها وجود دارد.
از سنگ های مرمری در فضای داخلی، بدنه لابی، مجسمه ها، پله ها، کف سالن ها، نمای داخل ،سنگ فرش داخلی ساختمان استفاده می شود.
0 (0 votes)

مطالب مفید درباره سنگ مرمریت و مرمر