دسته بندی ها

پنجره آلومینیومی و پنجره ترمال بریک

فروشندگان و مجریان پنجره آلومینیومی و ترمال بریک

راهنمای خرید و بررسی انواع مدل های پنجره آلومینیومی و پنجره ترمال بریک

آلومینیوم یکی از محبوب ترین فلزات رایج در صنعت ساخت و ساز است، به نظر می رسد در ساختمان سازی در استفاده از آلومینیوم با هیچ گونه محدودیت و مشکلی رو به رو نخواهیم بود. هزینه ساخت و نصب پنجره الومینیوم در مقایسه با سایر انواع پنجره مانند پنجره های چوبی به مراتب کمتر است و هم چنین نگه داری از آن به تلاش کمی نیاز دارد. این محصول نیاز چندانی به تعمیر و نگه داری ندارد. در برابر انواع تغییرات آب و هوایی از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار است. 

ادامه مطلب

ویژگی های پنجره الومینیومی

پنجره الومینیوم به دلیل خاصیت شکل پذیری بسیار بالای این فلز در انواع طرح و رنگ قابل تولید است. به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در ساختمان سازی است. از جمله اصلی ترین ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تاثیر فوق العاده در کاهش سر و صدا
  • مقاومت بالا
  • سختی
  • قابلیت پاک شوندگی آسان
  • نیاز کم به تعمیر و نگه داری
  • طول عمر نسبتا بالا
  • سازگاری با محیط زیست
  • ایمنی بالا
  • مقرون به صرفه
  • کنترل گرما یا عایق خوب در برابر حرارت

معمولا پنجره آلومینیوم در مقایسه با پنجره UPVC از قیمت بیشتری برخوردار است، اما در مقایسه با پنجره های چوبی هزینه آن کمتر است، شما بسته به بودجه، سلیقه و کاربری محیط می توانید بهترین گزینه را برای خانه یا محل کار خودتان انتخاب کنید.

قابلیت سفارشی سازی و در دسترس پذیری بسیاری از گزینه های مواد مصرفی در ساخت این محصول به شما امکان انعطاف پذیری و ساده ترین کاربرد برای انواع کاربری را می دهد. پنجره های ساده و در عین حال محبوب به گونه ای طراحی می شود که کاربر پسند باشند و در عین حال کارایی آسان داشته باشد، هم چنین با گذشت زمان و استفاده از آن کوچکترین مشکلی ایجاد نشود. طراحی مدرن این محصول، امکان کنترل دما محیط و تهویه صحیح هوا این نوع از پنجره ها را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است.

انواع پنجره الومینیوم

از آلومینیوم برای ساخت چارچوب، فریم یا قسمت بازشونده پنجره استفاده می شود. با توجه به نوع پروفیل به کار برده شده در فرآیند ساخت می توان انواع این محصول را به صورت زیر دسته بندی کرد.

پنجره آلومینومی نرمال یا ساده

این محصول از دو نوع پروفیل آلومینیوم ساده به نام های پروفیل ST و کرونت تشکیل شده است. که اصلی ترین تفاوت آن ها در هندسه سطح مقطع است. این محصول یکی از رایج ترین پنجره های موجود است. پنجره کرونت بعد از مدتی استفاده دچار خرابی می شود، به همین دلیل استفاده از آن زیاد توصیه نمی شود. معمولا پنجره ST نسبت به کرونت از استحکام بیشتری برخوردار است و طول عمر بیشتری دارد.

پنجره الومینیوم ترمال بریک

از نظر لغوی ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است. در هنگام ساخت پنجره الومینیومی ترمال بریک از یک لایه خاص در میان پروفیل آلومینیوم استفاده می شود تا مانع از اتلاف انرژی گردد به همین دلیل به آن ترمال بریک گفته می شود. معمولا پنجره آلومینیوم ساده در برابر حرارت عایق نیست و باعث اتلاف انرژی تا حد قابل توجهی می شود. به منظور رفع این مشکل از یک قطعه سخت در میان پروفیل آلومینیوم استفاده می شود که به آن نوار پلی آمید گفته می شود. این قطعه باعث می شود که تحمل حرارت تا 220 درجه سانتی گراد افزایش یابد. هم چنین باعث افزایش مقاومت پنجره الومینیومی در برابر رطوبت و برودت هوا تا 50 درجه سانتی گراد می شود. انواع مختلفی از پنجره های آلومینیومی ترمال وجود دارد از جمله ترمال بریک لولایی، ترمال بریک کشویی، ترمال بریک لیفت، ترمال بریک فولکس واگنی، ترمال بریک آکاردئونی که هر کدام ویژگی و کاربری خاص خود را دارند.

پنجره الومینیومی دو جداره

بدون شک آلومینیوم یکی از قوی ترین فلزات دوست دار طبیعت در زمین است. پنجره الومینیوم ساخته شده از این فلز در برابر خوردگی مقاوم است و به ندرت نیاز به تعمیر خواهد داشت. قابلیت شکل پذیری بالا، وزن سبک و عدم زنگ زدگی این فلز با رنگ نقره ای باعث شده است که در بسیاری از ساختمان ها از آن استفاده شود. یکی از رایج ترین انواع این محصول، پنجره های آلومینیومی کشویی بوده است که مهم ترین مزیت آن عایق بودن و درز بندی قوی بود. به منظور رفع مشکلاتی مانند عایق نبودن در برابر حرارت پنجره های ساده خاصیت دو جداره شدن به این محصول اضافه گردید تا معایب آن بر طرف شود. همان طور که گفته شد در پنجره های ترمال بریک از قطعه های پلی امید بین دو لایه استفاده می شود که باعث دو جداره شدن آن می شود و در عین حال ضریب انتقال حرارت از طریق آلومینیوم را کاهش می دهد. نوع دیگر پنجره دو جداره چوب آلومینیوم است که در هنگام ساخت آن از فلز آلومینیوم به عنوان لایه بیرونی و از  چوب به عنوان درونی استفاده می شود.

پنجره الومینیوم اختصاصی

نوع دیگری از پنجره های آلومینیوم وجود دارد که بر حسب نیاز مشتری ساخته می شود به این محصول پنجره الومینیوم اختصاصی گفته می شود. معمولا در ساخت این مدل از یراق آلات با کیفیت بالا، شیشه های دو جداره یا سه جداره، آلومینیوم مرغوب استفاده می شود. پنجره الومینیومی اختصاصی به راحتی و با سرعت بالا نصب می شود. درز بندی و هوابندی این محصول نیز به صورت تمام و کمال صورت می گیرد. معمولا دوام بسیار بالایی دارند و قابل بازیافت هستند. این مدل در برابر حرارت، گرما، گرد و غبار و صدا به عنوان یک عایق عالی عمل می کنند.

پنجره الومینیوم دست دوم یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی در ساختمان سازی یا نوسازی ساختمان های قدیمی است.

قیمت پنجره الومینیومی

در قیمت گذاری انواع مختلف پنجره های آلومینیومی عوامل بسیار مختلفی نقش دارند که از جمله آن ها می توان به اندازه و ابعاد پنجره بر حسب متر، نوع پروفیل آلومینیوم مصرفی و هزینه نصب و ساخت آن اشاره کرد. هم چنین قیمت شیشه به کار برده شده بر حسب شیشه ساده یا دو جداره باید در قیمت نهایی پنجره لحاظ گردد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پنجره الومینیوم