دسته بندی ها

دیوارپوش چوبی و دیوارکوب

فروشندگان و مجریان دیوارپوش چوبی و دیوارکوب

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دیوارپوش چوبی

دیوارپوش چوبی همواره یکی از محبوب ترین گزینه ها در دکوراسیون داخلی اند. این محصول به عنوان پوششی برای دیوارها به کار می رود و نمای زیبا و منحصر به فردی ایجاد می کند. دیوارپوش ها از لحاظ جنس و نوع مواد تشکیل دهنده دامنه گسترده ای را در بر می گیرند و می توانند از جنس آجر، گچ، سیمان، سنگ های طبیعی یا مصنوعی، کاغذ، الیاف پارچه، شیشه، چرم، چوب ، کامپوزیت های چوبی روکش دار و یا هر متریال دیگری  باشند.


دیوار پوش چوبی

یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین دیوارپوش ها در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. بافت طبیعی، طرح های زیبا و طیف رنگی متنوع این محصول، دیوارپوش چوبی را به گزینه ای مناسب برای اکثر فضاها با دکوراسیون های داخلی مختلف و متفاوت تبدیل می کند.
دیوارپوش چوبی می تواند از چوب طبیعی باشد  که در این صورت هزینه آن بالاتر از نمونه های دیگر است، و یا از جنس کامپوزیت های روکش دار مانند ورقه های ام دی اف با روکش های طرح چوب و یا طرح های دیگر باشد. دیوارپوش های طرح چوب از لحاظ هزینه نسبت به دیوارپوش چوب طبیعی قیمت کمتری دارند و به علت ماهیت بازیافتی شان، آسیب کمتری به طبیعت وارد می کنند. روکش این نوع دیوارپوش ها می تواند از چوب طبیعی و یا روکش های مصنوعی باشد. چوب و کامپوزیت های چوبی به کار رفته در دیوارپوش های چوبی مانند عایق صوتی و حرارتی عمل می کنند و استفاده از آن ها به عنوان دیوارپوش، علاوه بر نمای زیبا و جلوه منحصر به فرد، از لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش نفوذ و انعکاس صداهای آزاردهنده محیطی،  تاثیر گذار خواهد بود.


اجرای دیوارپوش چوبی زمان کمی می برد و در تمام مراحل اجرا و پیاده سازی، تنها زیرسازی آن ممکن است به نسبت سایر مراحل زمانبر باشد. دیوارپوش چوبی را می توان مستقیما بر روی دیوار با رویه گچ و یا خاک به کاراجرا کرد و یا اینکه بر روی پنل فلزی که در روی دیوار نصب شده، آن را اجرا کرد.زیرسازی دیوارپوش چوبی برای حالت دوم مزایای زیادی از جمله پنهان کردن تاسیسات برقی و مکانیکی در زیر زیرساخت فلزی، زمینه ای صاف و بدون ایراد برای اجرا و ایجاد قابلیت جابجایی دیوارپوش چوبی اجرا شده را در بر می گیرد. در صورت اجرای دیوارپوش چوبی به صورت مستقیم  بر روی دیوار، سطح کار باید کاملا صاف، خشک و عاری از ترک و هر گونه ایراد دیگری باشد.


انتخاب نمونه و نوع دیوارپوش چوبی علاوه بر نکات مرتبط به طراحی و دکوراسیون داخلی، نیازمند درنظر داشتن نکات فنی است. در هنگام انتخاب دیوارپوش چوبی باید به تناسب بین طرح انتخاب شده و سبک دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر و ترکیب رنگی حاصل توجه کرد. در نظر داشتن شرایط محیطی مانند رطوبت محیط، میزانعوامل فرسایشی و مخرب محیطی، میزان احتمال ضربه خوردن و ... نیز در انتخاب مدل مناسب دیوارپوش چوبی از بین نمونه های موجود کمک زیادی می کند.


می توان دیوارپوش چوبی را به صورت محدود و در کنار دیوارپوش هایی از جنس دیگربه کار برد و یا از دیوارپوش هایی با همان جنس ولی با طرح و رنگ دیگر استفاده کرد. این امر تنوع انتخاب ها را بیشتر و گزینه های قابل اجرا را گسترده تر و متنوع تر می کند.


در صورتی که از دیوارپوش چوبی در تمام سطوح دیوار فضای مورد نظر استفاده می شود، باید به این امر توجه داشت که فضای مورد نظر بیش از حد شلوغ به نظر نرسد و تمامی المان ها و عناصر موجود در فضا در کنار هم جلوه مناسبی داشته باشند. مدل هایی که طرح های شلوغ و خاص دارند،  بهتر است در ابعاد محدود به کار برده شوند. این سبک دبوارپوش هابه عنوان نقطه کانونی دکوراسیون داخلی عمل می کنند و بهتر است در محیط شلوغ به کار برده نشوند. نورپردازی مناسب در مورد دیوارپوش هایی به این سبک می تواند زیبایی فضای موجود را چند برابر کند.

دیوارپوش چوبی را می توان در تمامی فضاهای داخلی اعم از ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی، اداره ها، سالن های اجتماعات، لابی و هر فضایی که امکاناجرای دیوارپوش در آن وجود داشته باشد، به کار برد. خاصیت عایق بودن در کنار مزایای دیگر آن، امتیاز بسیار مهمی برای این دیوارپوش به حساب می آید و کاربرد آن را گسترده تر می کند.
قیمت دیوارپوش چوبی بنا بر نوع و کیفیت چوب در نمونه های طبیعی و یا کیفیت کامپوزیت و روکش چوبی به کار رفته در نمونه های طرح چوب متفاوت است، اما با توجه به جلوه منحصربه فرد و طول عمر نسبتا بالای آن، انتخاب دیوارپوش چوبی را می توان به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت در زمینه دکوراسیون داخلی در نظر گرفت. 


نگه داری نمونه های طبیعی با دیوارپوش های روکش دار تفاوت دارد. در مورد دیوارپوش هایی که از جنس چوب طبیعی اند الزامات و نکات نگه داری بیشتری نسبت به نمونه های روکش دار برای جلوگیری از پوسیدگی و ترک خوردگی دیوارپوش وجود دارد، ولی در نمونه های روکش دار و مصنوعی این محدودیت ها نیست و همین امر طول عمر مفید نمونه های روکش دار را بیشتر از دیوارپوش هایی از جنس چوب طبیعی می کند.


مزایای دیوارپوش چوبی و طرح چوب


• مناسب برای هر سبک دکوراسیون و طراحی داخلی از کلاسیک و سنتی تا مدرن 
• قابل اجرا به صورت سراسری و یا به صورت محدود بر روی دیوارهای مورد نظر
• قابل اجرا در تمامی فضاهای داخلی با کاربرد مسکونی و یا غیر مسکونی
• سرعت بالای اجرا
• امکان استفاده از محیط مورد نظر بلافاصله پس از اجرای دیوارپوش
• تنوع بالای طرح، بافت و رنگ
• عایق مناسب صوتی و حرارتی
• خاصیت ضد آب و خش بودن نمونه های روکش دار
• طول عمر بالا
• مقاومت بالا،ضرخش، ضد ضربه وضد آب بودن در نمونه های روکش دار
• کاهش وزن وارده به کل ساختمان نسبت به دیوارپوش های سیمانی و آجری
• امکان ایجاد طرح های متنوع با چیدمان متفاوت و به کار گیری نمونه های متنوع دیوارپوش های چوبی در کنار هم
• امکان جداسازی و نصب آن در محل دیگر در صورتی که بر روی صفحات فلزی اجرا شده باشد

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره دیوارپوش چوبی