دسته بندی ها

گروت بتن (گروت اپوکسی - گروت سیمانی)

فروشندگان و مجریان گروت بتن

  • شرکت بتن شیمی زرین تولید و توزیع کننده افزودنی های بتن از قبیل ضدیخ بتن و ضدیخ ملات.ابر و فوق روان کننده.گروت واتراستاپ.واترپروف.ماده بندکشی.چسب کاشی .عایق استخر و دیگرمحصولات می باشد.
    آدرس: ابوطالب

راهنمای خرید و انتخاب مدل های گروت بتن

گروت از ترکیب آب و سیمان و ماسه با مواد دیگر ساخته می شود که از آن به عنوان ملات چسبنده در ساخت و سازها استفاده می گردد و در واقع کاربردی مشابه به همان ملات دارد. زمانی که مقاوم سازی و یا از بین بردن ترک ها مد نظر باشد از این محصول استفاده می شود. عملکرد گروت به این صورت است که بار وارد شده را به سطوح پایینی منتقل کرده و در نتیجه مقاومت را بالا می برد. در ادامه به بررسی گروت بتنی، مزایا و کاربردی که دارد و البته نحوه استفاده آن می پردازیم. گروت بتنی به صورت خشک در کسیه هایی با وزن مشخص به فروش می رسد که مصرف آن ها آسان است و باید این مصولات را با آب مخلوط کرد. 

ادامه مطلب

گروت منبسط شونده بر پایه سیمان

مقاومت اولیه و نهایی بالایی دارد و شرایط آب و هوا و زمانی که مورد مصرف قرار می گیرد روی عملکرد آن تاثیر خواهد داشت. این محصول از نوع گروت ضد سولفات است و سیمان پرتلند ضد سولفات مطابق نوع و پودر میکرو سیلیکا دارد.

گروت سیمانی با مواد پلیمری

این نوع گروت را به مقاومت بالای کششی و خمشی آن می شناسند. ویژگی مهم دیگر آن خاصیت آب بند کنندگی است. برای جایی که هدف مان ممانعت از نفوذ آب باشد می توانیم از این نوع گروت استفاده کنیم. مقاومت سایشی این گروت هم در مقابل سایر محصولات بسیار قابل قبول و بالا است و پیوند بسیار محکمی با زیر سازی های معدنی دارد. نکته مهم و قابل توجهی که برای شرایط اقلیمی خاص بسیار مورد توجه می باشد این است که این گروت مقاومت خیلی بالایی در مقابل اثرات آب های شور دارد.

گروت بتنی چه کاربرد هایی دارد؟

  • به منظور پر کردن حفره ها و درزها و زیر سازی پایه های دکل برق
  • از گروت بتنی برای زیر صفحه ستون ها و ریل ها استفاده می شود
  • هنگام نصب کردن ریل تجهیزات سنگین کاربرد دارد
  • نصب کردن برینگ پل ها، ریل ها، حایل ها و بولت ها
  • نگه داشتن انکر بولت های بزرگ صنعتی

به طور کلی می توان گفت در عمومی ترین حالت مصرف به عنوان ملات بدون جمع شدگی که روان است و خلل کم تری ایجاد می کند مورد استفاده قرار می گیرد.

گروت بتنی چه مزایایی دارد؟

نسبت آب به سیمان بسیار پایین است و در نتیجه این محصول دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد که دامنه کاربرد آن را نیز وسیع کرده است.

حداکثر زمان استفاده از این محصول ۳۰ دقیقه است و برای مصرف تنها نیاز است که با آب مخلوط شود. در حقیقت در مدت زمان کوتاهی سخت شده و به مقاومت مورد نظر می رسد.

انبساط آن کنترل شده است و منقبض نمی شود.

حداکثر زمان عمل آوری آن سه روز می باشد.

مقاومت خمشی و کششی گروت بتنی بسیار بالا است که موجب بالا رفتن کاربرد آن هم می شود.

عملکرد و نحوه مصرف گروت بتنی

گروت بتنی به صورت خشک و در بسته های عموما ۲۰ کیلویی در بازار وجود دارد که زمان مصرف باید آن را با مقدار کمی آب مخلوط کرد. نکته مهمی که در اختلاط وجود دارد این است که ترکیب آماده شده باید همگن باشد و دیگر این که همان طور که پیش تر هم ذکر شد میزان مصرف زیاد آب باعث کم کردن مقاومت فشاری آن خواهد شد. این محصول خاکستری رنگ، ۱ تا ۳ درصد قابلیت انبساط دارد. که این انبساط حجمی دو مرحله ای است. انبساط اول زمان ترکیب آب و گروت است که مدتی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

انبساط دوم که به سبب واکنش شیمیایی گیرش محصول است زمانش یک یا دو روز پس از مخلوط کردن با آب است. باید توجه داشت که حتما سطح مورد نظر برای اجرای گروت تمیز و عاری از گرد و غبار و آلودگی باشد. سطح باید غرقاب زده و البته زمان اجرای گروت کاملا خشک شده باشد.

گروت ریزی باید یک جا انجام شود و برای انجام گروت ریزی حجیم حتما باید از پمپ های مخصوص استفاده کرد.

پس از این که گروت ریزی انجام شد باید عملیات آب پاشی تا سه روز برای رسیدن به عملکرد بهتر انجام شود.

قالب بندی کردن مکانی که گروت ریزی روی آن انجام می شود بسیار با اهمیت است و نباید هیچ گونه نشتی وجود داشته باشد. وجود نشتی باعث پایین آمدن کارایی خواهد شد.

قیمت گروت بتنی

گروت بتنی دارای انواع مختلفی می باشد که عباتند از: گروت پایه سیمانی الیاف دارد، گروت سیمانی اصلاح شده با متریال پلیمری و گروت آماده منبسط شده، تنوع محصولات قیمت‌ های مختلف را هم در پی خواهد داشت. اما به طور کلی گروت ها بر اساس وزنی که دارند قیمت گذاری شده و به فروش می رسند. ولی آن چه مسلم است قیمت آن ها در مقابل خواص و ویژگی های شان و کاربرد عمده ای که دارند بسیار مقرون به صرفه است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون