دسته بندی ها

اسپیلیت (کولر گازی)

فروشندگان و مجریان اسپیلیت و کولر گازی

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های اسپیلیت

شواهد و دلیل های علمی نشان می دهند کره زمین روز به روز در حال گرم تر شدن است. خیلی از ما در خاطرات قدیمی مان دم از پنکه هایی می زنیم که صدای حرکت پره های شان موسیقی ظهرهای گرم تابستان بود، اما حالا دیگر دوره و زمانه ی استفاده از پنکه ها سر آمده چون هم هوا به نسبت گذشته گرم تر شده و هم این که امکاناتی چون خوابیدن در حیاط خانه های بزرگ زیر پشه بندهای قدیمی وجود ندارد. خب زندگی آپارتمانی هم به وسایل و الزامات خاص خودش نیاز دارد. وسایلی که در فصول مختلف پاسخگوی نیاز انسان ها باشند. کولرهای آبی وسایلی بودند که پس از پنکه ها برای خنک کردن خانه ها در فصل تابستان مورد استفاده قرار گرفتند اما این روزها در بسیاری از خانه ها و منازل مسکونی و ادارات و شرکت ها، کولرهای گازی هستند که جای آن کولرهای آبی را هم گرفته اند. اسپیلیت ها یک نمونه مدرن و به روز کولرهای گازی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.شواهد و دلیل های علمی نشان می دهند کره زمین روز به روز در حال گرم تر شدن است. خیلی از ما در خاطرات قدیمی مان دم از پنکه هایی می زنیم که صدای حرکت پره های شان موسیقی ظهرهای گرم تابستان بود، اما حالا دیگر دوره و زمانه ی استفاده از پنکه ها سر آمده چون هم هوا به نسبت گذشته گرم تر شده و هم این که امکاناتی چون خوابیدن در حیاط خانه های بزرگ زیر پشه بندهای قدیمی وجود ندارد. خب زندگی آپارتمانی هم به وسایل و الزامات خاص خودش نیاز دارد. وسایلی که در فصول مختلف پاسخگوی نیاز انسان ها باشند. کولرهای آبی وسایلی بودند که پس از پنکه ها برای خنک کردن خانه ها در فصل تابستان مورد استفاده قرار گرفتند اما این روزها در بسیاری از خانه ها و منازل مسکونی و ادارات و شرکت ها، کولرهای گازی هستند که جای آن کولرهای آبی را هم گرفته اند. اسپیلیت ها یک نمونه مدرن و به روز کولرهای گازی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.شواهد و دلیل های علمی نشان می دهند کره زمین روز به روز در حال گرم تر شدن است. خیلی از ما در خاطرات قدیمی مان دم از پنکه هایی می زنیم که صدای حرکت پره های شان موسیقی ظهرهای گرم تابستان بود، اما حالا دیگر دوره و زمانه ی استفاده از پنکه ها سر آمده چون هم هوا به نسبت گذشته گرم تر شده و هم این که امکاناتی چون خوابیدن در حیاط خانه های بزرگ زیر پشه بندهای قدیمی وجود ندارد. خب زندگی آپارتمانی هم به وسایل و الزامات خاص خودش نیاز دارد. وسایلی که در فصول مختلف پاسخگوی نیاز انسان ها باشند. کولرهای آبی وسایلی بودند که پس از پنکه ها برای خنک کردن خانه ها در فصل تابستان مورد استفاده قرار گرفتند اما این روزها در بسیاری از خانه ها و منازل مسکونی و ادارات و شرکت ها، کولرهای گازی هستند که جای آن کولرهای آبی را هم گرفته اند. اسپیلیت ها یک نمونه مدرن و به روز کولرهای گازی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ادامه مطلب

اسپیلیت چیست؟

این کولرها نسل پیشرفته و جدید کولرهای گازی هستند که از دو بخش داخلی و خارجی ساخته شده اند. به بخش داخلی اپراتور و به بخشی خارجی کندانسور گفته می شود. امروزه در جهان این کولرها طرفداران زیادی دارند و در ساختمان های مسکونی و تجاری و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. فراهم کردن فضایی خنک و مطلوب اصلی ترین هدف استفاده از این محصولات می باشد.

انواع اسپپلیت هایی که مورد استفاده قرار می گیرند کدامند؟

اسپیلیت دیواری

در ظرفیت های گوناگونی ساخته می شوند و بخش داخلی آن ها بر روی دیوار نصب می شود به همین دلیل آن ها را با نام دیواری می شناسیم.

اسپیلیت ایستاده

این محصولات هم مانند نمونه های ساده دو قسمت بیرونی و داخلی دارند اما یونیت داخلی شان ظرفیت خیلی بالایی دارد و در نتیجه باد بیش تری را جا به جا و پرتاب می کند. از این وسیله بیش تر برای مکان های عمومی مانند رستوران ها یا مکان هایی که رفت و آمدها در آن جا زیاد است استفاده می شود. البته باید توجه داشت که میزان مصرف برق این محصولات هم بسیار زیاد است.

اسپیلیت کانالی یا داکت اسپیلیت

یونیت داخلی این محصولات را داخل سقف کاذب قرار می دهند. به کانال کشی خاص خودش احتیاج دارد تا هوای خنک از طریق همان کانال ها وارد فضا شود. مزیت مهم استفاده از این وسایل این است که فضایی در داخل ساختمان اشغال نمی شود.

اسپیلیت چه فرقی با کولر آبی دارد؟

میزان مصرف آب در کولرهای آبی بسیار بالا است که این موضوع در مورد اسپیلیت ها وجود ندارد. اما به جای آن مصرف برق بالایی دارند.

از کولرهای گازی می توان در بیش تر مناطق جغرافیایی با آب و هوای مختلف استفاده کرد در حالی که نمونه های آبی بیش تر برای آب و هوای گرم و خشک مناسب بودند.

این محصولات جدید می توانند برای تولید گرما هم مورد استفاده قرار گیرند در حالی که کولر آبی تنها قادر به خنک کردن هوا است.

اسپیلیت ها قابلیت کنترل از راه دور را دارند و حتی نمونه های خیلی پیشرفته آن ها را می توان در خارج از خانه هم کنترل کرد در حالی که کولر آبی این قابلیت را ندارد.

اسپیلیت چه مزایایی دارد؟

با استفاده از این محصولات گرما و سرما به صورت یکنواختی به محیط هدایت می شود.

می توانند آلودگی محیط را هم تا اندازه ای کاهش دهند.

موجب صرفه جویی در هزینه های اضافی می شوند.

این کولرها به فضای کمی احتیاج دارند در نتیجه در فضاهای کوچک هم قابلیت استفاده دارند.

مجهز به فیلترهای هوا برای ضدعفونی کردن هوا می باشند.

برای هر خانه ای به طور مجزا در آن جا نصب می شوند.

این کولرها را در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید می کنند تا در مکان های مختلف استفاده شوند.

هوایی که در محیط استفاده از این کولرها وجود دارد هوای سالمی است.

اسپیلیت چه معایبی دارد؟

یکی از اصلی ترین معایب استفاده از این دستگاه ها هزینه ی زیاد آن می باشد. چون که میزان مصرف برق در آن ها بسیار زیاد است.

نحوه خرید و نگهداری از اسپیلیت

حتما برای خریدن اسپیلیت مناسب به بررسی مدل ها و برندهای مختلف بپردازید و یک نمونه محصول باکیفیت و برند معتبر را انتخاب کنید. به برچسب انرژی و میزان مصرف ان هم حتما دقت کنید. نگهداری کردن از این محصول کار آسانی خواهد بود ولی باید به نکاتی توجه داشته باشید. مثلا زمانی که خانه نیستید کولر را روشن نگه ندارید، بیش از حد  توان و ظرفیتش از آن استفاده نکنید و مدام آن را روی دماهای پایین قرار ندهید. فیلترهای هوا را به صورت مستمر تمیز کاری کنید.

قیمت اسپیلیت

اسپیلیت ها در برندهای مختلفی تولید می شوند و همین عامل تعیین کننده ای در قیمت آن ها می باشد. علاوه بر این مدل های مختلف ایستاده، دیواری و ظرفیت شان از عوامل تاثیر گذار بر قیمت است که باید به آن ها توجه کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون