بالابر و کلایمر

فروشندگان و مجریان بالابر

راهنمای انتخاب بالابر و کلایمر

بالابر - کلایمر

وسیله ای است مکانیکی برای فراهم کردن دسترسی های موقتی و امن برای تجهیزات و افراد در مکان های غیر قابل دسترس و مرتفع مورد استفاده قرار می گید. این دستگاه و تجهیزات فقط جهت کارهای موقتی و کوتاه مدت مثل تعمیرات جزئی، کارهای نظارتی، همه جاهای مرتفع یا مکان های که دسترسی آسان و ایمن وجود ندارد.

دسته بندی بالابرها:
- بالابر سیار: جهت کار در ارتفاع و انتقال بار و نفر و انجام امور خدماتی، ساخت سازه ها رنگ آمیزی، و ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بالابر های سیار دو دسته هستند:
1. بالابرهای سیار با دسترسی عمودی: فقط به صورت عمودی قادر به حمل بار و نفر است متداول ترین بالابر سیار عمودی، بالابر های هیدرولیکی آکاردوئونی می باشد.
2. بالابر های سیار با دسترسی عمودی و افقی: این نوع بالابر ها در نوع های هیدرولیکی مفصلی، هیدورلیکی تلسکوپی و یا ترکیبی در بازار موجود است. این مدل ها به منظور کار در ارتفاعات زیاد و دسترسی به نقاط جانبی کاربرد دارند. به دلیل داشتن مکانیزم هیدرولیک دارای ایمنی مناسبی است. هر یک از این نوع بالابرها می تواند به صورت قابل یدک یا نصب شده بر روی کامیون یا خود محور باشند.
- بالابرهای ثابت: در خط تولید، انبارها جهت جابه جایی بارها، تخلیه و بارگیری از خودرو و همسطح سازی کاربرد دارند. این نوع بالابرها با مکانیزم های مختلف هیدورلیکی، زنجیری، کابلی و ترکیبی می باشند. که بالابرهای هیدورلیکی ثابت با مکانیزم قیچی ایمن ترین نوع آن می باشد و بالابر های کابلی به دلیل احتمال قطع کابل، خارج شدن قرقره و یا گیر کردن اشیا و افراد میان کابل و وینج از ایمنی کمتری برخوردار است.

مطالب مفید درباره بالابر و کلایمر

ارسال دیدگاه یا سوال, درباره بالابر و کلایمر