دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل پنجره

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل پنجره

پنجره مکانی برای ورود نور طبیعی در طول روز به داخل ساختمان است، هم‌چنین عاملی برای جریان هوای تازه به داخل خانه است. به علاوه پنجره یکی از المان‌هایی است که سبک خانه شما را تعریف می‌کند، مدرن یا سنتی! انواع بسیار مختلفی در بازار موجود است که شما می‌توانید متناسب با سلیقه و نیاز خود نوع آن را انتخاب کنید.

ادامه مطلب

در صنعت نوین پنجره‌سازی استفاده از  اتصال دهنده‌های امروزی منجر به مونتاژ آسان می‌شود، نصب آن را آسان تر می‌کند و در عین حال ایمن تر است. معمولا در بازسازی و به روز رسانی ساختمان‌های قدیمی از همان چارچوب قدیمی استفاده می‌شود.

معمولا پنجره به دو صورت قابل اجراست. مدل‌هایی که قابلیت باز و بسته شدن دارند و مدل‌هایی که ثابت هستند و نمی‌توان آن‌ها را باز کرد. معمولا هر پنجره حداقل یک حائل، یک صفحه شیشه‌ای و یک چارچوب استیل با ریل‌های عمودی و افقی دارد. صفحه شیشه‌ای در درون چارچوب قاب‌بندی می‌شود. شیشه لعاب داده شده به تضمین کیفیت شیشه در چارچوب اشاره دارد. هر نوع از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. علاوه بر ظاهر در هنگام انتخاب باید عملکرد آن نیز در نظر گرفته شود. میزان نور وارد شونده، نحوه تهویه هوا، نحوه تمیز کردن و نگهداری از آن مسائلی است که باید به هنگام خرید به آن دقت شود.

پنجره دابل هانگ: این نوع پنجره معمولا در آشپزخانه با منظره رو به بیرون استفاده می‌شود و معمولا روی سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد. این نوع مدل ظاهری کاملا کلاسیک دارد. معمولا دارای برش‌های فوقانی و تحتانی است. این مدل به صورت کشویی از بالا به پایین باز و بسته می‌شوند و هوای گرم نزدیک به سقف را به بیرون منتقل می‌کند و از پایین هوای خنک را وارد محیط می‌کند. بسیاری از پنجره‌های دابل هانگ دارای حائل‌های شیب‌دار به سمت داخل هستند و به شما این امکان را می‌دهند که سطح بیرونی را از سمت داخل خانه به خوبی تمیز کنید.

پنجره سینگل هانگ: این نوع برای استفاده در سرویس بهداشتی و حمام مناسب است. این محصول مشابه با مدل‌های دابل هانگ هستند اما فقط قسمت پایین آن قابلیت حرکت دارد و قسمت بالای آن ثابت است. این مدل به شما این امکان را می دهد که از سمت داخلی کاملا قسمت خارجی را تمیز کنید.

پنجره کشویی: معمولا از مدل‌ کشویی در اتاق کار استفاده می‌شود. این مدل دارای یک یا چند پانل است که به صورت افقی در امتدا مسیرهای بالا و پایین حرکت می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی نیمی از آن را برای تهویه هوا باز کنید.

پنجره چند ضعلی: این مدل برای اتاق مطالعه مناسب است و معمولا در جایی نصب می‌شود که بتوان در زیر آن میز مطالعه قرار داد. این نوع در فرم استاندارد مستطیلی شکل طراحی شده است که به منظور ایجاد تنوع بصری بیشتر به صورت هشت ضلعی از آن استفاده می‌شود. این محصول ثابت است و امکان تهویه هوا ندارد.

پنجره با بلوک شیشه‌ای: این مدل بیشتر برای حمام مناسب است. بلوک شیشه‌ای از بلوک‌های منفرد ساخته شده است. معمولا شیشه‌های این مدل ضخامت زیادی دارد به همین دلیل برای حفظ حریم خصوصی بهتر است تا از بیرون دید نداشته باشد و در عین حال نور را وارد محیط کند. این مدل ثابت است و برخی از آن ها دارای دریچه‌های کوچک شیب‌دار هستند که می‌توان برای تهویه هوا از آن استفاده کرد. هم‌چنین از این محصول برای اتاق رخت شویی و رخت کن نیز استفاده می‌شود.

پنجره قیفی: معمولا از مدل قیفی برای زیر زمین استفاده می‌شود و از بالا باز می‌گردد. به این ترتیب باعث می‌شود جریان هوا در زیر زمین تهویه شود و معمولا بر روی پایین ترین قسمت دیوار خارجی نصب می‌شود.

مواد به کار برده شده در ساخت پنجره و چارچوب آن بر روی عواملی مانند انتقال حرارت، دوام و نگهداری آن تاثیر خواهد گذاشت. وینل متریال مشترک برای پنجره‌های قابل تعویض است. پنجره‌های وینیلی از PVC ساخته شده اند و اغلب در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و دارای محفظه‌های توخالی هستند که باعث می‌شود در برابر انتقال حرارت بسیار مقاوم باشند. این نوع نیازی به رنگ‌ کردن ندارند و رنگ اصلی آن ها به هیچ وجه محو یا پوسیده نمی‌شود.

پنجره‌ آلومینیومی از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه می‌باشد، در عین حال با دوام، سبک و کار کردن با آن بسیار راحت است. مدل‌های آلومینیومی در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و نیاز به نگهداری و تعمیر کمی دارند.

پنجره‌های چوبی یکی از محبوب‌ترین پنجره‌ها برای قسمت‌های داخلی خانه است که در اغلب ساختمان‌های جدید موجود است. چوب به اندازه سایر متریال گرما یا سرما را منتقل نمی‌کند. مدل‌های چوبی را می‌توان با رنگ استاندارد یا رنگ دلخواه تهیه کرد.

پنجره‌های چوبی فلزی همان مزایای اصلی استفاده از چوب در قسمت داخلی ساختمان را دارند اما قسمت بیرونی آن با مقدار کمی آلومینیوم پوشانده شده است. روکش فلزی باعث دوام بیشتر آن می‌شود و از پوسیدگی جلوگیری می‌کند. امروزی این نوع در ساختمان سازی جدید رونق پیدا کرده است.

کارآمدی انرژی

برخی از پنجره‌ها دو جداره یا سه جداره هستند. گاز یا هوای آرگون بین لایه‌ها باعث عایق بندی بهتر پنجره می‌شود، که به آن عایق بین صفحات بسته گفته می‌شود. در صورتی که این کار به درستی انجام شود، نباید بین صفحات آن چگالش صورت بگیرد، برای این منظور از یک ماده خشک کننده به نام خشک کن استفاده می‌شود تا تراکم اضافی بین صفحات را از بین ببرد.

شیشه‌های کم انتشار دارای یک روکش هستند که اجازه می‌دهد نور به داخل ساختمان وارد شود، در عین حال مانع انتقال گرما به بیرون می‌شود. این نوع از شیشه‌ها میزان نور ماورا بنفش به داخل خانه را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد و به این ترتیب از اثاث داخل خانه نیز محافظت می‌شود. ضریب افزایش گرمای خورشید نشان می‌دهد که چقدر انرژی از پنجره عبور کرده است. هر چقدر این مقدار بالاتر باشد، درصد بیشتری گرما وارد خانه می‌شود برای مناطق گرم بهتر است شیشه با ضریب افزایش پایین و برای مناطق آب و هوایی سرد با ضریب بالا خریداری شود تا بالاترین کارایی را برای فضای خانه شما داشته باشد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره پنجره