دسته بندی ها

فروشندگان و قیمت خرید انواع درب ورودی ساختمان

فروشندگان و مجریان درب ورودی ساختمان

راهنمای خرید درب ورودی چوبی ساختمان

 درب ورودی : از مهمترین المان های هر ساختمان است. تاثیر بصری و راحتی باز و بسته شدن درب ورودی، اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به این دو ویژگی توجه کافی نشان داده نشود، در اولین مشاهده درب، این نقص و ناکارآمدی احساس می شود و تاثیر منفی بر ذهن فرد می گذارد. استفاده مداوم افراد مقیم یک ساختمان، از درب ورودی غیر قابل انکار است. از این رو، کارایی و کیفیت درب اهمیت زیادی پیدا می کند. تاثیر نما و فرم ظاهری بر روی بیننده نیز کاملا مشخص است. درب ورودی، اولین چیزی است که در ساختمان، در ذهن بیننده ثبت می شود. در کنار ویژگی های مختلف برای درب های ورودی، چند ویژگی کلیدی و مهم وجود دارد که باید حتما آن ها را در نظر داشت. این ویژگی ها شامل موارد ذیل است:

- حرکت آسان و بدون صدا بر روی لولاها

- عایق حرارتی و صوتی بودن

- وزن مناسب درب و تناسب وزن درب با قاب و چارچوب مورد استفاده

- شکل، طرح و رنگ متناسب با سبک معماری و نمای بیرونی

- استحکام کافی در برابر شرایط محیطی، اقلیمی، ضربه و خراش خوردن

- تامین امنیت کافی برای داخل ساختمان

- ویژگی های محیط اجرایی (کاربرد عمده درب، شرایط اقلیمی)

- طول عمرمفید بالا

- اتصالات و لولاهای متناسب با وزن و ابعاد درب

- توجه به ویژگی های فردی افرادی که از درب ورودی استفاده می کنند (نیروی بدنی، سن افراد و ..)


مورد آخر بیشتر در خانه های شخصی حائز اهمیت است.

جنس درب ورودی:

جنس درب ورودی، جدای مسائل کیفیتی و امنیتی، نمونه های مختلفی را در بر می گیرد. منظور از جنس درب در اصل جنس بدنه آن است. درب های ورودی می توانند چوبی، فلزی، شیشه ای، پانلی یا هیبریدی (دارای ساختار تخته سه لایه و روکش چوبی) یا فلایبرگلاس باشند. درب چوبی از پرطرفدارترین نوع درب ها است و قیمت آن نیز، با توجه به نوع چوب به کار رفته برای بدنه درب، متفاوت است. این درب ها قیمت بالاتری نسبت به نمونه های مشابه دارند. درب های شیشه ای معمولا دارای قطر قابل توجهی هستند و معمولا از شیشه سکوریت، برای این نوع درب استفاده میشود. بافت و طرح شیشه، علاوه بر امکان عبور نور، به حفظ محرمیت فضای داخلی کمک زیادی می کند. تنوع مدل درب ورودی بسیار زیاد است. درب های روکش دار می توانند با تنوع بالای بافت و رنگ روکش به کار رفته بر روی ساختارشان، پاسخگوی سلیقه های مختلفی باشند. در انتخاب طرح آن باید به معماری کلی ساختمان و رنگ متناسب با آن و همچنین تم فضای اطراف توجه کرد. به علاوه رنگ استفاده شده بر روی درب مورد نظر، باید دارای خاصیت محافظتی بالا و طول عمر کافی باشد. درب ها می توانند تماما از یک جنس باشند و یا می توانند به صورت ترکیبی از موارد ذکر شده طراحی شده باشند. درب های ورودی می توانند متشکل از قطعات شیشه ای باشند. در انتخاب این نوع درب ها و درب های شیشه ای یکپارچه، باید توجه داشت که شیشه چه میزان از فضای داخلی را نشان می دهد، چه میزان از نور طبیعی در چه ساعتی از روز می تواند از شیشه عبور کند و در نهایت اینکه چه طرح و بافتی از شیشه برای درب ورودی موردنظر مناسب تر است. همچنین باید به نوع معماری محل نصب درب توجه کرد، برای مثال این فضا (دیواری که در روی آن درب اجرا می شود) می تواند کاملا صاف باشد و یا دارای انحنا باشد که در این صورت، مدل های متفاوتی باید مورد استفاده قرار گیرد. درب ها به دو صورت آماده و سفارشی ارائه می شوند.

درب های سفارشی به هزینه و بررسی بیشتری نیاز دارند، ولی نتیجه نهایی کاملا متناسب و مختص محل مورد نظر است. برای اجرای درب سفارشی، باید طراح و تهیه کننده حرفه ای در این زمینه را پیدا کرد که بتوانند به خوبی طرح مورد نظر را طراحی و اجرا کنند. در انتخاب اندازه کلی درب ورودی دو حالت وجود دارد، یا اندازه قاب درب استاندارد است و یا نیاز به تعریض قاب درب برای سهولت تردد، وجود دارد. اگر نیاز به تغییر اندازه قاب درب باشد، باید به جنس دیوار اطراف قاب درب، الزامات و نکات معماری و ساختمانی توجه کرد. همچنین باید هزینه مازاد مربوط به اجرای درب ورودی را نیز در نظر گرفت. البته افزایش اندازه قاب درب، برای داشتن مسیر عبور عریض تر و راحت تر صورت میگیرد و ممکن است حتی توسط مجریان امر، پیشنهاد شود.

در صورتی که اندازه قاب برای درب، اندازه استاندارد و یا مطلوب باشد، می توان انتخاب های متنوع و زیادی را از بین نمونه های آماده، اتخاذ کرد. اگر اندازه قاب غیر استاندارد باشد، یا باید در اندازه قاب و چارچوب تجدید نظر کرد و یا اینکه درب را با توجه به ابعاد موجود، به صورت سفارشی ساخت و اجرا کرد.

درب ورودی تنها محدود به خود درب، لولاها و اتصالات نمی شود. انتخاب و اجرای چارچوب مناسب، به اندازه انتخاب نوع بدنه درب ورودی اهمیت دارد. قاب درب ورودی باید بتواند وزن آن را به خوبی تحمل کند و تناسب بین ضخامت درب و ضخامت چارچوب آن، اهمیت بالایی دارد. یک درب ورودی با کیفیت، شامل قاب و چارچوب، لولاها و در نهایت دستگیره های مناسب، کاربردی و با کیفیت است. کیفیت بالای این اجزا، در کنار هم، طول عمر مفید درب ورودی و کارایی آن را افزایش می دهند. امروزه درب های ورودی ضد حریق و ضد سرقت نیز در بازار ارائه می شوند و با توجه به الزامات امنیتی و ایمنی محل مورد نظر، انتخاب میشوند. دربهای ورودی ضد حریق و ضد سرقت معمولا عایق نیز هستند.

 
اولین چیزی که با یک آپارتمان رو به رو میشویم درب ورودی آن میباشد هر چه جنس آن بهتر و زیبایی آن بیشتر باشد تاثیر بیشتری بر روی علاقه مندی ما به ساختمان دارد.
درب های ورودی آپارتمان دارای تنوع بسیار زیادی هستند و که هر سلیقه، موقعیت و هزینه ایی را میتواند پوشش دهد. درب ورودی به علت رفت و آمد زیاد، اسباب کشی، حمل اشیاء و برخورد در معرض آسیب است. در هنگام خرید باید دنبال دربی ضدخش باشیم تا کمترین آسیب را در گذر زمان ببیند. معمولا درب های ضد خش با رنگ های ضد خش پوشیده میشوند.  یکی از مهمترین ویژگی های درب ورودی امنیت آن است که با قفل و حفاظ، امنیت درب ها بیشتر میشود و یا استفاده از درب ضد سرقت میباشد.

انواع درب ورودی

درب ورودی چوبی:

درب چوبی از سه متریال دیگر پر طرفدار تر و گران تر است. درب های چوبی با چوب بلوط، گردو و ماهون هندوراس ساخته میشود که ماهون هندوراس انتخاب بهتری است زیرا هم بسیار سخت است و هم در برابر عوامل خارجی دوام بیشتری دارد.


درب ورودی هیبریدی:

در ظاهر شیبه درب چوبی است. از ساختار ساندیوچی فوم و تخته سه لایه تشکیل شده است و روی آن را با روکش چوب میپوشانند. درب های هیبریدی باید هر دو سال ترمیم شوند.
درب ورودی فایبرگلاس: درب ورودی فایبرگلاس نسبت به متریال دیگر نیاز به نگهداری کمتری دارد. ارزان تر از درب چوبی است و امکان سفارشی شدن آنها خیلی کم است.


درب ورودی ضد سرقت:


همانطور که از نامش مشخص است درب امنی است البته صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی بسیار متفاوت است. استحکام بیشتری دارند و از نظر امنیتی نیز از امنیت بیشتری نسبت به درهای دیگر برخوردار است. در مقابل فشار ، برش، دستگاری قفل امنیت بیشتری دارد و در مقابل تخریب، دستکاری و اهرم نمودن از ایمنی قابل اطمینانی برخوردار است.

مطالب مفید درباره درب ورودی