دسته بندی ها

ویلا ، خانه و ساختمان پی ساخته

فروشندگان و مجریان ویلا ، خانه و ساختمان پی ساخته

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل ویلای پیش ساخته

ویلای پیش ساخته
امروزه ویلا ها و شکل ظاهری آن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته و دارای مدل های مختلف هستند. در این میان ویلای پیش ساخته نوعی ویلاست که به تازگی جای خود را در بازار ساخت و ساز ویلا پیدا کرده است. در این نوع ویلا اجزا و قطعات از پیش ساخته شده هستند و در محیط مورد نظر قطعات آن به همدیگر متصل می گردند. در زمان تولید برخی از مدل های ویلای پیش ساخته، قطعات و اجزای آن سر هم می شوند. مراحل ساخت تا نصب ویلاهای پیش ساخته  بسیار سریع  است. ویلاهای پیش ساخته مثل مدل های متداول ویلاها دارای امکاناتی از قبیل آشپزخانه، بالکن، راه رو، حمام، سالن پذیرایی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و موارد دیگر می باشند. ویلا های پیش ساخته به دلیل سازه سبک و در عین حال مقاومشان در برابر رویداد های مثل سیل، زلزله و آتش سوزی مقاوم هستند. همچنین به طور معمول این ویلاها در برابر صدا، گرما و سرما عایق می باشند. به علاوه این ویلاها به گونه ای ساخته می شوند که در برابر نور آفتاب، رطوبت و نم نیز مقاومت بالایی داشته باشند. این محصول دارای دو نوع ویلای ثابت و ویلا با قابلیت جا به جایی می باشد. اجزای ویلای پیش ساخته وزن چندانی ندارند و به همین دلیل جا به جا کردن آن ها راحت است و می توان این محصول را به مکان های صعب العبور (که انتقال مصالح و ساخت ویلاهای متداول غیر ممکن است)، انتقال داد. از این محصول می توان در اکثر شرایط آب و هوایی مرطوب و سرد استفاده کرد. همچنین می توان در هر محیط و مکانی این محصول را نصب کرده و مورد استفاده قرار داد. قیمت تمام شده ویلاهای پیش ساخته نصبت به سایر ویلاهایی که با متریال های مختلفی ساخته می شوند، بسیار کمتر می باشد. ویلاهای پیش ساخته دارای ظاهری زیبا و متنوع می باشند.


انواع ویلاهای پیش ساخته 


همانگونه که قبلا هم بیان کردیم، ویلای پیش ساخته به دو صورت ویلای ثابت و ویلا با قابلیت جابه جایی طراحی می شوند.


- ویلای ثابت


این ویلاها در محیط مورد نظر به شکل ثابت نصب می گردند و این نوع از محصول قابلیت جابه جاشدن را ندارد و برای هنگامی که نیازی به انتقال ویلا به مکانی دیگر نیست مورد استفاده قرار می گیرند. 


- ویلا با قابلیت جا به جایی


این ویلاها به سادگی جا به جا می شوند. در شرایطی که لازم باشد ویلا از مکانی به مکانی دیگر انتقال یابد استفاده از این نوع ویلا توصیه می شود. اجزای این ویلا ها جدا شده و پس از رسیدن به مکان مورد نظر دوباره متصل می شوند و از ویلا دوباره استفاده می شود. در این روش جا به جایی  احتمال وارد شدن آسیب به اجزا ویلا بسیار پایین است.


انواع ظاهر ویلای پیش ساخته


برای ظاهر ویلاهای پیش ساخته میتوان از انواع متریال های موجود در بازار از جمله چوب، پی وی سی و بتن استفاده کرد.


- ویلای پیش ساخته چوبی


در ویلای پیش ساخته چوبی قاب بیرونی این ویلاها از چوب ساخته می شوند و به دلیل ظاهر نوستالژیکی که دارند بسیار پر طرفدار می باشند. نوع دیگر ویلای پیش ساخته چوبی به صورت کانکس های چوبی  هستند که در محل مورد نظر با الوار ساخته می شوند. برای این نوع ویلا، اجزایی که با رطوبت و نم در ارتباط هستند از نوع ضد زنگ استفاده می کنند.


- ویلای پیش ساخته پی وی سی 


در ساخت این نوع ویلای پیش ساخته از پی وی سی استفاده می شود که دارای طرح و رنگ های متنوع می باشد. قطعات این نوع ویلای پیش ساخته مانند سایر انواع ویلا، در محل مورد نظر متصل می شود.  


- ویلای پیش ساخته بتنی


این نوع از ویلا در گذشته و بیشتر برای مواردی که به تعداد زیادی ویلا نیاز بوده مورد استفاده قرار می گرفته است. 
ویلاهای پیش ساخته به خاطر عایق بودن از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند و نسبت به سایر ویلاها میزان هدر رفتن انرژیشان بسیار کمتر است. ویلاهای پیش ساخته می توانند مانند سایر سازه ها بر اساس نیاز و سلیقه خریدار طراحی و ارائه شوند. فرد خریدار ویلای پیش ساخته می تواند بر اساس نیاز و خواسته اش سایز و ظاهر ویلا را انتخاب نماید و ویلای خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشد. شایان ذکر است که در ساخت ویلاهای پیش ساخته از متریال هایی با کیفیت بالا استفاده می شود. همچنین توجه داشته باشید که این محصول زیر نظر کارشناسان تولید شده و دارای استاندارد لازم و ایمن می باشند.

3.4 (15 votes)