سنگ های ساختمانی

فروشندگان و مجریان سنگ های ساختمانی

 • هلدینگ پرگاس: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی-طراحی و اجرای نما-بازسازی نوسازی-تهیه انواع سنگ مرمریت و تراورتن -سرامیک و کاشی جزیی و انبوه-نورپردازی معمولی-نورپردازی مجازی-پارتیشن-اسانسور
  آدرس: میدان ونک
 • تولید و فروش انواع سنگهای ساختمانی نظیر تراورتن مرمریت گرانیت آنتیک بوش هامر گندمک
  آدرس: میدان امام حسین
 • توزیع انواع کاشی، سرامیک، گرانیت طرح های روز اروپا
  آدرس: اتوبان حکیم
 • سنگ استون تولید و پخش: موزاییک اتوماتیک پرسی(ساده ،گرانیتی،حیاطی،فرنگی)واش بتن،واش بتن آنتیک،کفپوش بتنی پیاده رو،سنگ مصنوعی کف می باشد
  آدرس: فرمانیه
 • گالری دکونایس تولید و عرضه انواع سنگ های انتیک و روشویی و آینه دکوراتیو فروش ویژه انواع اینه های تزیینی و دکوراتیو با بهترین کیفیت جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر در تلگرام پیام بدید
  آدرس: بلوار فلسطین
 • ساختمان و تزئینات ساختمان
  آدرس: خیابان فلسطین
 • فروش کوپ و سنگ آماده مرمریت
  آدرس: طاقانک
 • شرکت عرفان رافع پارسیان اولین و بزرگترین واردکننده سنگ مرمر افغانستان سنگ مرمر افغانستان در چهار رنگ سفید , سبز , صورتی و قرمز به صورت کوپ و اسلب آماده هرگونه همکاری با شما عزیزان میباشد.
  آدرس: شاندیز
 • تولیدکننده انواع سنگ مصنوعی سالید سرفیس
  آدرس: سهروردی شمالی
 • تولید آجر و سنگ های دکوراتیو برای کار در نماو داخل ساختمان
  آدرس: شهریار اندیشه
 • تامین سنگ های ساختمانی داخلی و خارجی با بهترین کیفیت به قیمت کارخانه. تجربه ما تضمین کیفیت خدمات ما است.
  آدرس: شهرک المپیک
 • صفحــات کورین ( سنگ های مصنوعی ) شرکت Poli Akril ترکیه ویژگی های کاربردی صفحات کورین: ۱- ظاهر زیبا و بادوام ۲- تنوع رنگ بالا ۳- مقاومت
  آدرس: میدان ونک
 • تولید انواع قاب های خط نوشته چاپ شده روی سنگ طبیعی برای استفاده در نمای داخلی و بیرونی
  آدرس: خ جمالزاده شمالی-پ 346
 • گروه پیمانکاری نوری نژاد ، با بهره گیری از مهندسین با اختیار داشتن نیروی کار مجرب به همراه کلیه ماشین آلات و لازم ساختمانی ، توانایی انجام و اجرای کلیه پروژه های ساختمانی و پیمانی را داراست.
  آدرس: تهران

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ ساختمانی

سنگ های ساختمانی

سنگ های ساختمانی در ایران از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. در بین این سنگ ها سنگ تراورتن و مرمریت و گرانیت نسبت به سایر سنگ ها بیشترین خواهان را دارند.
از سنگ ها در عملیات ساختمانی به صورت سنگ قواره ، سنگ در پوش، سنگ ستون، سنگ لاشه، سنگ پلاک، سنگ باربر و حتی به صورت ظروف و وسائل سنگی استفاده کرد.
مهمترین نکته ایی که برای انتخاب سنگ های ساختمانی باید در نظر گرفت سازگاری این سنگ ها با آب و هوا و شرایط محیطی است با یک انتخاب درست میتوان ماندگاری، زیبایی و دوام ساختمان را افزایش داد.
برخی از فضاهایی که در ساختمان می توان از سنگ ها استفاده کرد عبارتند از نمای داخلی و خارجی ساختمان، کف پله و پاگرد، کف فضا های داخلی مسکونی و تجاری و اداری، کف بام ها و پیاده رو ها، سرویس بهداشتی، سنگ روی کابینت و اپن.
بعد از استخراج سنگ ها از معدن مراحل ساخت سنگ های ساختمانی با توجه به جنس و کاربردی که دارند با عملیات مکانیکی خاصی آماده استفاده می شوند. سنگ هایی که کاربرد آنها خشن و یا باربر است با تیشه و چکش آماده می شوند و سنگ هایی که جنبه تزئینی دارند اول برش داده می شوند و بعد آن را جلا می دهند.

سنگ های مورد استفاده در کارهای ساختمانی باید دارای مشخصات زیر باشند:
بافت سنگ باید سالم باشد، یعنی بدون شیار، ترک و رگه .
بدون هرگونه خلل و فرج باشد.
پوسیدگی نداشته باشد و یکدست، یکنواخت و همگن باشد.
سنگ ساختمانی نباید آب زیاد جذب کند، نباید در آب متلاشی یا حل شود.
سنگ باید شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل کند، لذا باید در برابر باد، یخبندان، تغییرات دما، عوامل فرسایش، محیط های شیمیایی اسیدی و قلیایی مقاومت کند.
مقاومت فشاری برای قطعات باربر نباید کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد.
در مقابل سایش مقاوم باشد.

نوع دیگری از سنگ های ساختمانی که امروزه از آن استفاده می شود سنگ های مصنوعی هستند. با وجود تمام مزایای سنگ طبیعی، سنگ های مصنوعی نیز طرفداران زیادی برخوردار است. سنگ مصنوعی از بقایا و خرده سنگ های طبیعی توسط ملات و چسب تهیه می شوند. این سنگ ها کاربرد زیادی در نمای خارجی و دیوار های دکوراتیو دارند. از ویژگی ها سنگ مصنوعی تنوع بیشتر آن نسبت به سنگ طبیعی است، همچنین سبک بودن آن مزیتی است که اثرات زلزله را بر ساختمان کاهش می دهد، قابلیت جذب آب در سنگ های مصنوعی صفر است و کشش و فشار بالاتری از سنگ طبیعی را می تواند تحمل کند.
0 (0 votes)

مطالب مفید درباره سنگ های ساختمانی