دسته بندی ها

درب استیل و فلزی

فروشندگان و مجریان درب استیل و فلزی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل درب استیل

درب استیل یکی از انواع درب‌های متداول در صنعت ساختمان است که در ساخت آن از آلیاژ استیل استفاده می‌شود. این محصول با نام‌های دیگری شامل استنلس، استیل و فولاد ضد زنگ نیز شناخته می‌شود. در تعریف استیل باید گفت که این آلیاژ از ترکیب عناصر آهن و کربن کمتر از 2 درصد تشکیل شده است.

ادامه مطلب

در انواع ضد زنگ این محصول، همچنین از مقدار 5 تا 10 درصد کروم نیز استفاده می‌شود، کروم پس از ترکیب با اکسیژن، ماده اکسید کروم را تشکیل می‌دهد. این ماده روی استیل را پوشانده و از ترکیب آن با اکسیژن بیشتر ممانعت به عمل می‌آورد. حضور مولیبدن و نیکل به این خاصیت ضد زنگ می‌افزایند. به دلیل استفاده از آلیاژ استیل، این نوع درب‌ها، علاوه بر استحکام قابل قبول در برابر رطوبت نیز مقاوم هستند. این محصولات امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در ساختار درب استیل اجزای مختلفی شامل لوله استیل، پروفیل استیل، قفل استیل، دستگیره، میلگرد براق و خش‌دار استیل به کار می‌رود. در تولید این درب‌ها، علاوه بر آلیاژ استیل مواد دیگری نیز در ترکیب با استیل مانند شیشه و چوب به کار گرفته می‌شود. استیلی که در تولید درب به کار می‌رود در رنگ‌های مختلفی تولید شده و در بازار موجود است این رنگ‌ها شامل طلایی، نقره‌ای، مشکی، فیروزه‌ای، دودی، مسی و رزگلد هستند. در این بین رنگ طلایی و نقره‌ای بیشتر از سایر رنگ‌ها طرفدار دارند.

درب استیل بر حسب محل قرار گرفتن در قسمت‌های مختلف ساختمان و نوع کاربری آن و اینکه از چه نوع استیلی در ساخت آن استفاده شده باشد، با یکدیگر فرق دارند. برخی از انواع درب استیل بر اساس این تقسیم بندی شامل انواع لوکس، پارکینگ، ضد سرقت، ورودی ساختمان، طلایی، شیشه‌ای، چوب و شیشه، مات، لابی، چینی، در ادامه به بررسی برخی از انواع این محصولات می‌پردازیم:

درب استیل لوکس: در این نوع محصول باکیفیت‌ترین متریال استیل از نوع 304 و 316 به کار می‌رود. طراحی این نوع درب نیز بهترین و زیباترین طرح ممکن است. به علاوه این شرایط در تولید این محصول از ترکیب چشم نواز استیل و شیشه نیز بهره می‌گیرند.

درب استیل پارکینگ: در این نوع از محصول از ترکیب استیل و شیشه و یا استیل برای درب پارکینگ استفاده می‌شود. این محصولات اغلب به صورت درب‌های دو لنگه طراحی می‌شوند.

درب استیل ضد سرقت: در طراحی این درب‌ها از متریال استیل یا ترکیب استیل و شیشه همراه با به کارگیری انواع قفل‌های ضد سرقت کمک گرفته می‌شود. این درب‌ها جز امن‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای مراکز مهم مانند بانک‌ها هستند. برای منازل و سایر اماکن تجاری نیز به صورت سفارشی قابل طراحی هستند.

درب استیل ورودی ساختمان: بهترین گزینه‌ها برای این نوع از محصول ترکیب استیل و شیشه و یا استیل براق است. دلیل انتخاب این گزینه‌ها از بین انواع استیل این است تا علاوه بر فراهم آوردن امنیت برای سازه، درب ورودی شیک و زیبا باشد.

درب استیل طلایی: این درب بیشتر در ورودی منازل و فضاهای تجاری و ... به کار می‌رود، معمولا در ترکیب با شیشه دیده می‌شود. همانطور که از نامش پیداست از استیلی به رنگ طلایی که جز رنگ‌های پرطرفدار استیل است استفاده می‌شود.

درب استیل شیشه‌ای: این نوع محصول برای ورودی مغازه‌ها و بیمارستان‌ها مناسب است. ترکیب استیل و شیشه است که البته متریال شیشه درصد بیشتری از ساختار درب را تشکیل می‌دهد. شیشه به کار رفته در این نوع از درب استیل از جنس شیشه سکوریت و لمینت است. دلیل این انتخاب مقاومت این مواد است.

درب استیل چوب و شیشه: از گزینه‌هایی است که هم به عنوان درب و هم پنجره سراسری در ساختمان قابل کاربرد است. منظره‌ای طبیعی و زیبا را برای فضای اجرا شده فراهم می‌‌‌آورد.  

درب استیل مات: این نوع درب استیل بر خلاف درب‌های استیل و براق از استیل مات یا خش‌دار تولید می‌شوند برای درب ورودی ساختمان، بیمارستان و پارکینگ قابل اجرا هستند.

درب استیل لابی: از استیل 304 و 316 در تولید این نوع درب استفاده می‌شود. محل نصب آن لابی ساختمان‌ها است. برای همین به منظور ارتقا امنیت فضای ساختمان از قفل‌های ضد سرقت نیز در تولید این درب می‌توان استفاده کرد.

درب استیل چینی: جنس آلیاژ به کار رفته در این محصول از استیل 304 است. قیمت ارزانتر و کیفیت پایینتری نسبت به انواع دیگر استیل دارد. استیل چینی محصول وارداتی از کشور چین است.

تفاوت بین استیل 304 و 316: تفاوت این دو نوع استیل در میزان مقاومت در برابر خوردگی آن‌ها است. استیل 316 حاوی 5/2 درصد مولیبدن است. برای همین هم در برابر خوردگی مقاومت بیشتری نسبت به نوع 304 دارد. 

مزایای درب استیل

  • مقاومت درب و کیفیت مطلوب متریال به کار رفته در آن
  • زیبایی قابل قبول با توجه به قابلیت اجرای طرح دلخواه مشتری
  • تنوع در طراحی و رنگ محصولات
  • عدم پوسیدگی در آب و هوای مرطوب
  • شستشو و نظافت راحت محصول
  • ضد حریق بودن 
  • ضریب امنیتی بالای در به دلیل آلیاژ محکم و غیر قابل نفوذ

معایب درب استیل

  • وزن زیاد محصول
  • قیمت بالای آن نسبت به انواع دیگر درب
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون