دسته بندی ها

دیوارپوش PVC پی وی سی

فروشندگان و مجریان دیوارپوش PVC پی وی سی

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل دیوارپوش pvc

دیوار پوش PVC  متریالی است که می توان از آن برای پوشش دادن دیوار ها استفاده کرد. این دیوار پوش از نوعی پلمیر به اسم Poly vinyl chloride  ساخته می شوند که اصطلاحا آن را دیوارپوش PVC می نامند. برای نصب این دیوارپوش نیازی به انجام هیچ گونه زیر سازی نیست به همین علت سرعت نصب بالایی در مقایسه با سایر دیوارپوش ها دارد. دیوارپوش های PVC دارای طرح های متنوع و طیف رنگی گسترده ای می باشند. به علاوه این محصول نمای زیبا و چشم نوازی دارد. دیوارپوش های PVC مستحکم بوده و درمقابل ضربه و خراش مقاومت خوبی دارند. از دیوارپوش های PVC می توان در فضاهای مختلفی مثل سالن پذیرایی، لابی هتل ها، اداره ها، استخر، سالن کنفرانس، رستوران ها، بانک ها و مکان های دیگر استفاده کرد. نصب این دیوار پوش به راحتی صورت می پذیرد و بسیار بادوام بوده و عمر مفید طولانی دارد. دیوار پوش های PVC در هر سال نیازی به رنگ کردن و تعویض شدن ندارند و این خود مزیت این دیوارپوش ها در مقایسه با رنگ و کاغذ دیواری محسوب می شود. این محصول قابل شستشو می باشد، همچنین اگر قسمتی از این دیوارپوش ها آسیبی ببیند نیازی به تعویض کامل دیوارپوش نیست. این دیوارپوش ها می توانند اجزای به کار رفته در ساختمان  مثل سیم برق، سیم تلفن، لوله سیستم های گرمایشی و ... را پوشش دهند و زیبایی فضای ساختمان را دو چندان کنند. دیوار پوش پی وی سی عایق صدا و عایق حرارتی می باشد و به همین دلیل از هدر رفتن انرژی در فصل های سرد و گرم جلوگیری می کنند. به علاوه دیوار پوش های PVC در برابر رطوبت نیز مقاوم می باشند و از این دیوارپوش ها می توان در هر نوع شرایط اقلیمی استفاده کرد. وزن این محصول سبک بوده و بار زیادی به ساختمان وارد نمی کند و در عین حال در زلزله مقاوم می باشند. دیوارپوش های PVC دارای مدل ها دیوار پوش ساده، دیوار پوش روکش دار و دیوار پوش چاپی می باشند. از دیوارپوش پی وی سی می توان به عنوان یک عامل دکوراتیو نام برد زیرا دارای طرح و رنگ های متنوع بوده و می توان با ست کردن آن با وسایل درون ساختمان یک دکور شیک و دلنشین داشت. یکی از نکات بسیار مهم در ارتباط با این دیوارپوش این است که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند، زیرا هزینه های مازاد زیادی را حذف می کند.  به طور مثال می توان به عدم اتلاف انرژی، عدم نیاز به رنگ آمیزی و عمر بالای آن اشاره کرد. دیوار پوش های پی وی سی  آنتی باکتریال بوده  ودر برابر نور خورشید، خش افتادن، مواد شیمیایی، مواد اسیدی و قلیایی مقاومت خوبی دارد. 


انواع دیوارپوش PVC


دیوارپوش های پی وی سی دارای انواع چاپی، روکش دار و چوبی هستند.


- دیوارپوش PVC چاپی


 در مدل دیوارپوش های پی وی سی چاپی، طرح که به عنوان نمای بصری دیوار پوش میبینم بر روی دیوارپوش PVC چاپ شده است. این نوع از دیوارپوش های PVC را نمی توان به راحتی شست، زیرا شستن این دیوار پوش ها طرح چاپ شده بر روی آن ها را کمرنگ می کند و به مرور از بین می برد. این نوع دیوارپوش از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به دیوارپوش های چوبی دارند که همین موضوع یک مزیت برای این نوع دیوارپوش محسوب می شود. همچنین این مدل دارای طرح و رنگ های مختلف می باشد.


- دیوار پوش PVC روکش دار


در مدل دیوار پوش پی وی سی روکش دار بر روی دیوار پوش یک لایه روکش PVC اضافه می شود. قیمت مدل دیوار پوش روکش دار نسب به نوع چاپی بیشتر می باشد. مدل روکش مانند مدل چاپی نیز دارای طرح و رنگ های متنوع است.


- دیوار پوش PVC ساده


این نوع دیوار پوش بر خلاف مدل های روکش دار و چاپی هیچ گونه فرایند اضافه ای روی آن ها انجام نشده است. 
دیوار پوش های PVC را می توان به صورت افقی و یا عمودی نصب کرد. این دیوارپوش ها در برابر ترک هایی که احتمال دارد در دیوار ساختمان به وجود بیاید مقاوم است. همچنین در هنگام آتش سوزی شعله ور نمی شود. دیوارپوش PVC با داشتن مزیت های فراوان می تواند یک جایگزین ایده ال و مناسب برای متریال هایی مثل گچ، بتن، چوب و سایر مواد باشد. 

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره دیوارپوش PVC