دسته بندی ها

درب شیشه ای (درب شیشه ای کشویی، لولایی، اتوماتیک، سکوریت و ...)

فروشندگان و مجریان درب شیشه ای

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های درب شیشه ای

همان طور که می دانید اکثر اجزای ساختمان ها پیوسته و با گذشت زمان مدرن شده اند. از مصالح معمولی بگیرید تا اجزای دکوراتیو همگی روندی رو به بهبود را طی کرده و بسیار پرکاربردتر از قبل شده اند. درب های ساختمان ها هم از این قاعده جدا نیستند و امروزه درب ها دیگر لزوما چوبی یا آلومینیومی ساخته نمی شوند. متریال دیگری هم برای طراحی و ساخت آن ها استفاده می شود. یکی از متریال مورد استفاده برای ساختن درب های مدرن و جدید شیشه است که در ادامه به بررسی و درب شیشه ای خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

درب شیشه ای چیست؟

این درب ها از جنس شیشه هایی با مقاومت بسیار بالا ساخته می شوند تا امنیت قابل قبول را داشته باشند. عموما برای ادارات، شرکت ها، ‌مغازه ها، بیمارستان و دیگر مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. از این درب ها در دکوراسیون داخلی هم برای بعضی از قسمت های خانه می توان استفاده کرد که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت. درب های شیشه ای علاوه بر زیبایی خاصی که دارند عایق خیلی خوبی هم برای صدا می باشند.

درب شیشه ای چه ویژگی هایی دارد

تولید و نصب کردن درب شیشه ای امری آسان است.

برای فضاهایی که حتی متراژهای پایین هم دارند می توان از این درب ها استفاده کرد.

از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می کنند و عایق خوبی هم در برابر رطوبت می باشند.

امکان انتقال نور را به فضا می دهند و در نتیجه استفاده از آن ها مانعی برای ورود نور نخواهد بود.

درب شیشه ای سکوریت

شیشه سکوریت برای ساختن درب ها متریال بسیار خوبی می باشد. میزان ایمنی که این نوع شیشه ها دارند بین ۵ تا ۱۰ برابر بیش تر از شیشه های معمولی است و همان طور که می دانید ایمنی در طراحی درب های شیشه ای موضوع مهمی به حساب می آید. سکوریت مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارد. می توان به آسانی آن ها را تمیز و در نتیجه ظاهرشان را مانند روز اول زیبا کرد. شیشه سکوریت مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد.

درب شیشه ای ریلی یا کشویی

این نوع درب ها حرکت خطی دارند. مهم ترین ویژگی شان این است که به فضای کمی برای باز و بسته شدن نیاز دارند در نتیجه می توان از آن ها برای بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها با متراژ کم استفاده کرد. این درب ها می توانند به صورت تک لنگه و یا دو لنگه طراحی شوند. باز و بسته کردن این درب ها بسیار آسان و راحت است.

درب شیشه ای اتوماتیک

در ورودی بسیاری از ساختمان های اداری و بیمارستان ها و البته مراکز تجاری از این درب ها استفاده می شود. فرایند باز و بسته شدن درب ها به صورت اتوماتیک است. چشمی و موتوری که در طراحی این درب ها وجود دارد به هنگام نزدیک شدن افراد به صورت خودکار موجب باز شدن درب شده و پس از چند ثانیه هم درب بسته می شود. این درب ها از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و برای مکان هایی که افراد ناتوان، سالمندان و یا کودکان رفت و آمد دارند بسیار مناسب می باشند. در نمای ورودی برخی از ساختمان های مدرن مسکونی هم از این نوع درب ها استفاده می شود.

درب شیشه ای لولایی

این درب ها از نظر عملکرد و باز و بسته شدن مانند درب های معمولی هستند فقط با این تفاوت که جنس شان از شیشه است. به صورت پروانه ای باز و بسته می شوند و هزینه مقرون به صرفه تری در مقایسه با نمونه های دیگر دارند. از این درب ها برای ورودی مغازه ها، پاگردهای جلوی درب واحدهای مسکونی در آپارتمان و... استفاده های زیادی می شود.

درب شیشه ای مغازه

همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم درب های شیشه ای کاربرد عمده ای برای مغازه ها دارند. از انواع مختلف این درب ها چه اتوماتیک، ریلی، لولایی و... می توان برای مغازه ها استفاده کرد و انتخاب مورد مناسب بستگی به بودجه ای که برای این کار اختصاص داده می شود و البته فضای مغازه دارد.

درب شیشه ای سرویس بهداشتی

درب های شیشه ای لولایی و ریلی برای این منظور استفاده می شوند. استفاده از درب های شیشه ای در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به زیباتر شدن آن ها کمک زیادی می کند و جلوه ای خاص به فضا می بخشد. در حالی که این درب ها در برابر رطوبت هم مقاومت خوبی دارند و می توان به آسانی آن ها را شست که این ویژگی مزیت مهمی برای استفاده در چنین مکان های مرطوبی می باشد.

قیمت درب شیشه ای

درب های شیشه ای دارای قیمت های متنوعی می باشند چون در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند. به طور مثال درب های اتوماتیک به دلیل مکانیزمی که دارند و راحتی که فراهم می کنند دارای قیمت بالاتری به نسبت درب های لولایی هستند. کیفیت شیشه و هم چنین ابزار و یراق و لولاهای مورد استفاده در ساخت درب ها از دیگر مواردی است که موجب تفاوت قیمت خواهد شد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره درب شیشه ای