دسته بندی ها

شینگل

فروشندگان و مجریان شینگل

 • مجری انواع سازه سبک و سقف شیبدار سبک : LSF ال اس اف درای وال CFS کناف سمنت بورد سفال شیرکوه ترک مدیترانه طبرستان شادولاین روف تایل آندولین
  آدرس: سعادت آباد
 • PFP

  بازرگانی پارسیان فن آور ارائه دهنده انحصاری بهترین محصولات سقفهای شیبدار آمریکائی، نیوزلندی و کره ای
  آدرس: میدان فاطمی
 • تهیه کننده و مجری سقفها ( شینگل و تایل) و ساختمانهای ویلایی
  آدرس: گیشا
 • فروش و اجرای سقف شیبدار شینگل
  آدرس: ایران

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل شینگل

شینگل عبارت است از نوعی پوشش سبک وزن که برای سطوح شیب دار سقف استفاده می‌شود. این پوشش انواع مختلف شینگل چوبی، سنگی ،آسفالتی، سفالی، متالی را شامل می‌شود. 

ادامه مطلب

اجرای سقف شینگل

برای اجرای این نوع سقف ابتدا باید مراحل مقدماتی اجرا شوند. در این مرحله از کار ابتدا لازم است تا با استفاده از مصالحی مانند آهن، اسکلت سقف ایجاد شود. این اسکلت به منزله چهارچوب و قاب اجرایی برای مراحل بعدی به حساب می‌آید. اجرای قدم بعدی به نوع شینگل در نظر گرفته شده بستگی دارد. به عنوان مثال برای اجرای شینگل چوبی، انواع چوب نراد روسی و OSB در نظر گرفته می‌شود. البته اگر اسکلت فلزی در سازه اجرا شود، چوب نراد با زاویه 90 درجه نسبت به اسکلت کار گذاشته می‌شود. اما در مورد سازه چوبی دیگر نیازی نیست تا از چوب نراد روسی استفاده شود. برای قرار گرفتن صحیح این اجزا و اجرای استاندارد این نوع سقف نیاز به زیرسازی کار است. زیرسازی حساس‌ترین و مهمترین مرحله در اجرای کار است. اجرای زیرسازی خود نیز نیازمند تمهیداتی مانند اجرای شبکه تخلیه آب در سقف در هنگام بارش‌های احتمالی و ایجاد سیستم تهویه هوا می‌باشد. اجرای دقیق و استاندارد مراحل ساخت و ساز در سقف به دوام و ایمن بودن آن کمک می‌کند. از مزایای این سقف وزن کمی است، که بر سازه وارد می‌کند.

شینگل چوبی

این محصول عمدتا از چوب درخت‌های سایپرس، کاج و سدر قرمز ساخته می‌شود. از محاسن نوع چوبی می‌توان به استحکام، طول عمر قابل قبول، ممانعت از اتلاف انرژی در سطح قابل قبول، سازگاری با محیط زیست به دلیل طبیعی بودن متریال و امکان بازگشت به چرخه طبیعت و زیبایی آن اشاره کرد. از معایب این محصول هم به گران بودن هزینه آن، آسیب‌پذیری سقف در برابر حشرات و احتمال ترک خوردگی در برابر تاثیرات منفی عوامل طبیعی می‌توان نام برد.

شینگل سنگی

همان طور که از نامش پیداست این نوع از شینگل از متریال سنگ طبیعی تهیه شده است. این سنگ‌ها از انواع موجود در طبیعت و از ذخایر متعدد مانند معادن تهیه شده و در مراحل بعدی در ابعاد در نظر گرفته شده برش داده می‌شوند. سپس به شکل تایل سنگی برای پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از دلایل عمده انتخاب سنگ استحکام حداکثری و طول عمر و دوام طولانی مدت آن است. از جمله مزایای نوع سنگی علاوه بر مطالب ذکر شده، خاصیت غیرقابل نفوذ بودن این محصول در برابر آب، مقاومت در برابر وزش باد و قابلیت تحمل تغییرات دما در آب و هوای مختلف است. معایب این محصول شامل مواردی مانند وزن بالای سنگ و سنگین شدن سقف و وارد کردن بار اضافی بر سازه، هزینه زیاد تهیه سنگ و قیمت گران آن و عدم قابلیت تعمیر و تعویض در صورت لزوم هستند.

شینگل آسفالتی

این محصول بین انواع شینگل، پرطرفدارترین گزینه بین مشتریان است. شینگل آسفالتی خود به دو دسته شینگل آسفالتی ارگانیک و شینگل آسفالتی فایبر گلاس تقسیم می‌شود. تفاوت این دو نوع متریال در لایه زیرین آن‌هاست. نوع ارگانیک این محصول شامل یک رویه از جنس آسفالت و لایه زیری معمولی است. در حالی که در نوع فایبر گلاس، لایه زیری از جنس فایبر گلاس ساخته شده و لایه رویی از متریال آسفالت تشکیل شده است. وجود لایه فایبرگلاس به این محصول خاصیت عایق حرارتی و رطوبتی می‌بخشد. از مزایای شینگل آسفالتی به مواردی از جمله  قیمت ارزان، تهیه آسان، جلوگیری از اتلاف انرژی، دوام، استحکام، نصب سریع و آسان و تنوع در طرح و رنگ محصول می‌توان اشاره کرد. از معایب این محصول عدم تحمل تغییرات دمایی به میزان زیاد و آسیب پذیری در برابر عوامل طبیعی مانند باد، طوفان و ... را می‌توان نام برد.

شینگل سفالی

این نوع از پوشش سقف در معماری خانه‌های ساحلی در مناطق مدیترانه متداول است. انتخاب شینگل سفالی به دلیل وزن سبکی که دارد، از تحمیل بار اضافی بر ساختمان جلوگیری می‌کند. این پوشش به سهولت و سرعت قابل تعمیر و تعویض است. تنوع در طرح‌ها و رنگ‌های آن نیز دلیل دیگری در انتخاب آن است. اما از معایب این محصول نیز مواردی مانند وجود سوراخ و ترک به دلیل ساختار سفال، هزینه بر بودن و نیاز به اجرای دقیق آن توسط نیروی کار ماهر هستند.

شینگل متالی

مصالح کاربردی برای اجرای این نوع پوشش، تایل متالی نامیده می‌شوند. تایل‌های متالی از انواع فلزاتی مانند مس، آلومینیوم، روی و قلع می‌توانند تولید شده باشند. کاربرد شینگل متالی فقط در مواردی که الزام به صاف بودن سطح سقف وجود دارد، اجرا می‌شود. عیب این سقف این است که انعکاس دهنده صداهای بیرونی و ضربات وارد شده بر سقف شامل صدای باد و باران است.

انتخاب هر یک از این نوع پوشش‌ها، به عوامل مختلفی مانند نوع اقلیم و آب و هوایی که سازه در آن بنا شده، نوع معماری منطقه، دوام و طول عمر متریال به کار گرفته شده، میزان انرژی ذخیره شده از طریق ممانعت از اتلاف آن و کاربری ساختمان مورد نظر و سقف اجرا شده آن بستگی دارد.  

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره شینگل

جشنواره