دسته بندی ها

سطل زباله شهری

فروشندگان و مجریان سطل زباله شهری

  • تولید کننده سطل زباله فلزی شهری و سطل زباله پلی اتیلن در ابعاد مختلف
    آدرس: جمهوری
  • تولید و عرضه انواع تجهیزات ترافیکی، ایمنی و شهرسازی
    آدرس: سهروردی

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های سطل زباله شهری

زباله ها موادی زائد هستند که توسط انسان ها تولید می‌شوند. یکی از مهمترین انواع زباله، زباله شهری می‌باشد. سطل زباله شهری معمولا در تمام نقاط شهر قرار گرفته است و وظیفه جمع آوری زباله های شهری را دارد. جمع شدن آشغال و ایجاد بوی نامطبوع و آزار دهنده و آسیبی که به محیط زیست میزند، اهمیت سطل زباله را برای ما روشن می‌کند. سطل زباله شهری در سطح شهر، اماکن و پارک ها تعبیه شده است و نقش بسزایی در پاکیزگی سطح شهر دارد و می‌تواند تا حد زیادی از شیوع بیماری ها جلوگیری کند. سطل زباله شهری انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی انواع و ویژگی های آن می پردازیم.

ادامه مطلب

انواع سطل زباله شهری

سطل زباله شهری بر اساس جنس یا مکانی که در آن قرار می گیرد، نام‌گذاری می‌شود. سطل زباله شهری انواع مختلفی دارد که شامل سطل زباله چوبی، پلاستیکی، لوله ای، پلی اتیلنی، بتنی، چدنی، مکانیزه، فلزی و پیشرفته ترین آن‌ها سطل زباله هوشمند می‌باشد.

سطل زباله شهری چوبی

سطل زباله چوبی علاوه بر ظاهری زیبا و جذابیت خاصی که دارد، برای محیط زیست نیز بی خطر است. این نوع سطل زباله در سراسر شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس آن از چوب MDF روکش دار است بنابراین بسیار محکم است و در برابر تغییرات محیط رنگ خود را حفظ می‌کند. از معایب آن می‌توان گفت که: این نوع سطل زباله، رطوبت را به خود جذب می‌کند و قابل شست وشو نمی‌باشد.

سطل زباله شهری پلاستیکی

سطل زباله پلاستیکی در سه نوع چرخ دار، درب دار و پدالی موجود است. این سطل زباله در خانه، اداره و حتی بیمارستان نیز کاربرد دارد و در اندازه ها و رنگ های متنوعی تولید می‌شود. یکی از نقاط ضعف آن تجزیه ناپذیر بودن وآسیب به محیط زیست است اما نسبت به سطل زباله چوبی کاربرد کمتری دارد.

سطل زباله شهری لوله ای

سطل زباله لوله ای نیز یکی از انواع سطل زباله شهری می‌باشد که نسبت به سایر سطل زباله ها مقرون به صرفه تر است. جنس آن از فولاد است یعنی بدنه اسکلت آن از لوله های خم کاری شده تشکیل می‌شود، به همین دلیل بسیار مقاوم است.

سطل زباله شهری پلی اتیلنی

سطل زباله پلی اتیلنی، قیمت پایین و تنوع بالایی دارد و برای مصارف خانگی کاربردی است. این سطل زباله به علت مقاومتش در برابر نور خورشید، در فضای باز نیز استفاده می‌گردد.

سطل زباله شهری بتنی

سطل زباله بتنی وزن بسیار بالایی دارد پس مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات محیطی و شرایط آب و هوایی دارد.

سطل زباله شهری چدنی

سطل زباله چدنی شهری گران ترین و باکیفیت ترین مخازن زباله شهری هستند که برای تولید آن‌ها از ریخته گری چدن استفاده می کنند. این نوع سطل زباله ها دوام و  طول عمر بالایی دارند.

سطل زباله شهری مکانیزه

سطل زباله های مکانیزه نیز توسط ماشین مکانیزه تخلیه می‌شوند و در دو جنس پلی اتیلن و فلزی وجود دارند.

سطل زباله شهری هوشمند

سطل زباله هوشمند، نوعی از سطل زباله شهری است که در شهرها و کشورهای صنعتی و پیشرفته استفاده می‌شود. این سطل ها در مکان‌هایی که آشغال زیاد تولید می‌شود، مانند فروشگاه ها و اماکن عمومی، کاربرد دارد. هزینه این سطل زباله، نسبت به سایرین بالاتر است. تعدادی از آنها مجهز به اینترنت هستند و به شهروندان این امکان را می دهند در سطح شهر از اینترنت رایگان استفاده کنند.

سطل زباله شهری فلزی

یکی دیگر از انواع سطل زباله های شهری نوع فلزی است که در پارک‌ها و سطح شهر قرار می‌گیرند و بسیار کاربردی هستند .در ادامه به بررسی این نوع سطل زباله می‌پردازیم.

سطل زباله فلزی پارکی

سطل زباله فلزی دارای ویژگی‌های مثبت اعم از بدنه محکم و ضد زنگ و ضد ضربه است. سطل زباله هایی که در فضای باز مانند پارک قرار می‌گیرند باید دارای استحکام و طول عمر بیشتری باشند.

شاید اینطور به نظر بیاید که سطل زباله فلزی در پارک فقط، وسیله ای برای انداختن پاکت خوراکی هاست اما این وسیله می‌تواند بازتاب فرهنگ باشد و به کاهش آلودگی در پارک کمک کند. سطل زباله در پارک باید به تعداد کافی نصب شود نصب آن باید در مناطقی باشد که توسط عابرین دیده شود و نقطه کور نباشد، همچنین توسط مامورین شهرداری به آسانی تخلیه گردد. بهتر است سطل زباله در پارک درب یا سایه بان داشته باشد، تا از تجمع حشرات جلوگیری کند. علاوه بر کاربردی بودن باید به زیباسازی نیز کمک کند که این مورد باتوجه به تنوع رنگ و مدل، در دنیای امروز امکان پذیر است.

سطل زباله در پارک، باید به خوبی نصب و ایمن گردد تا از خطر سرقت و وزش باد در امان باشد معمولاً این نوع از سطل زباله شهری دارای دو یا چهار پایه است.

سطل زباله فلزی خیابانی

یکی از انواع سطل زباله شهری است که از آن برای جمع آوری زباله از سطح خانه و محل زندگی افراد استفاده می‌شود. سطل استیل زیر مجموعه ای از سطل فلزی است که از ورق های استیل ساخته می‌شود و به علت استحکام و زیبایی و جلایی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند و بسیار پر کاربرد محسوب می‌شوند. سطل زباله گالوانیزه، همان سطل های زباله فلزی خیابانی است. سطل زباله گالوانیزه دارای دو چرخ ترمز دار و دو چرخ بدون ترمز است که سبب امکان کنترل و نگهداری آن بخصوص در سطح های شیب دار می‌شود. در این محصول از جوشکاری سراسری برای مقاومت بیشتر استفاده می‌شود. برای جلوگیری از پاک شدن رنگ این سطل زباله ها و ماندگاری بالا، با رنگ الکترواستاتیک آن را پوشش دهی می‌کنند.

قیمت سطل زباله شهری

همانطور که گفته شد سطل زباله شهری انواع مختلفی داشت به همین دلیل قیمت نیز با توجه به جنس آن و سایز آن می‌تواند متفاوت باشد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون