دسته بندی ها

چراغ پارکی

فروشندگان و مجریان چراغ پارکی

 • نمایندگی شرکت بیتانور و تکشیدفام انواع چراغهای پارکی و باغی
  آدرس: قدس
 • اولین تولیدکننده چراغ های محوطه آلومینیوم به روش دایکست در ایران
  آدرس: خیابان شریعتی
 • الکتریکی روشنایی آریانور پخش کننده لوازم روشنایی چراغ پارکی لامپ سردری دیواری آویز و..
  آدرس: لاله زار
 • تولید و عرضه انواع تجهیزات ترافیکی، ایمنی و شهرسازی
  آدرس: سهروردی
 • سازنده پایه های فلزی روشنایی پایه چراغهای خیابانی وپارکی دکل های روشنایی وبرجهای نوری وغیره که کارخانه مجهزبه یکی از بزرگترین وان های گالوانیزه گرم میباشد
  آدرس: اراک
 • گروه صنعتی مهر نیرو تولید کننده چراغ های صنعتی مختص سوله و محوطه ها LED SMD COB ضمانت نامه کتبی دو ساله خدمات پس از فروش 10 ساله
  آدرس: خیابان کاوه، اشراق شمالی

راهنمای بررسی و انتخاب چراغ پارکی

استفاده از تجهیزات روشنایی و انواع چراغ‌ها برای تامین روشنایی و امنیت فضاهای مختلف امروزه متداول است. این محصولات علاوه بر این که برای محوطه سازی ساختمان‌های بزرگ، در فضاهای سبز شهری نیز کاربرد زیادی دارند. این محصولات شامل محصولات متنوع مانند چراغ پارکی پلاستیکی و انواع مدرن آن مانند چراغ پارکی سولار و ... هستند. در ادامه به معرفی چراغ دیواری، اجزای تشکیل دهنده آن، انواع محصولات موجود در بازار و نکاتی که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرند، خواهیم پرداخت.    

ادامه مطلب

چراغ پارکی چیست؟

چراغ پارکی از الزامات اولیه امروزی برای روشن کردن و زیبا سازی و تامین امنیت فضای باز در بناهای بزرگ و فضاهای سبز شهری از جمله پارک‌ها و بلوارها است.

اجزای مختلف چراغ دیواری کدام هستند؟

چراغ پارکی در انواع پایه دار آن دو جز ساختاری دارد، که بنا بر مدل‌های مختلف آن شکل و ساختار این دو جز با هم متفاوت است. این دو جز ساختاری شامل بدنه و حباب است. بدنه در اصل ساختار اساسی را تشکیل می‌دهد. متریال تشکیل دهنده بدنه این محصولات، از انواع مختلفی ساخته شده است. از میان بیشترین موادی که برای ساخت بدنه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به فولاد، آلومینیوم و پلی کربنات‌ها شامل انواع پلاستیک می‌توان اشاره کرد. البته در میان این محصولات، استفاده از پایه‌های آلومینیومی و فولادی متداول‌تر است. دلیل این رویکرد نیز واضح است، جنس آلومینیوم و فولاد از انواع پلی کربنات بادوام‌تر است. در صورتی که برتری پایه‌های پلی کربناتی و انواع پایه‌های پلاستیکی، قیمت ارزا‌نتر و مقرون به صرفه‌تر بودن آنها نسبت به انواع آلومینیومی و فولادی است. حباب که خود پوششی برای لامپی است که درون آن قرار می‌گیرد، به اشکال مختلف با توجه به سلیقه مشتری و هدف کاربردی آن، در بازار موجود است. لامپی که درون حباب چراغ پارکی قرار داده می‌شود، می‌تواند رنگی شامل رنگ‌های بنفش، سبز، آبی و ... یا غیر رنگی شامل انواع یخی، مهتابی، آفتابی و یا سفید باشد. حباب نیز ضمن این که باید دارای ظاهری مناسب از نظر ظرافت در طراحی و متریال تشکیل دهنده باشند، همچنین باید به گونه‌ای باشد که در برابر عوامل محیطی و در شرایط مختلف آب و هوایی در درازمدت دارای دوام قابل قبولی باشد. جنس حباب چراغ پارکی یا از شیشه ساخته شده است و یا از جنس پلی‌کربنات و پلاستیک. حباب‌های شیشه‌ای در برابر تغییرات آب و هوایی از انواع پلاستیکی مقاومتر هستند اما در برابر ضربات آسیب پذیرترند. اما از جمله معایب حباب‌های پلاستیکی ایجاد ترک خوردگی به مرور زمان در برابر تغییرات دمای محیط است، ولی بالعکس حباب‌های شیشه‌ای در برابر ضربات مقاوم‌تر می‌باشند. در انواع جدید محصولات عرضه شده به بازار، تمهیداتی برای به کارگیری لامپ‌های ال ای دی نیز در نظر گرفته شده است.

انواع چراغ پارکی کدامند؟

چراغ‌های پارکی دسته بندی های مختلفی دارند. انواع آنها بر حسب جنس پایه چراغ، تعداد شاخه‌های در نظر گرفته شده برای نصب روشنایی محلی که چراغ پارکی نصب می‌شود، متفاوت است.

انواع چراغ پارکی بر حسب جنس پایه این محصولات بر حسب نوع پایه به کار رفته در آنها، به سه گروه چراغ پارکی با پایه آلومینیومی، فولادی و پلاستیکی تقسیم می‌شوند.

انواع چراغ پارکی بر حسب ارتفاع پایه این محصولات فارغ از نوع متریال به کار رفته در ساخت پایه آنها، همگی در انواع پایه بلند و پایه کوتاه قابل تولید هستند. ارتفاع در نظر گرفته شده برای پایه‌ها از 2 تا 15 متر متغیر است.

انواع چراغ پارکی بر حسب تعداد شاخه‌ها برای نصب روشنایی بر این اساس چراغ پارکی به انواع سه شاخه، چهار شاخه و پنج شاخه تقسیم می‌شوند.

انواع چراغ پارکی بر حسب محل نصب آن بر حسب این که محل قرار گرفتن چراغ کجاست انواع چراغ پارکی چمنی، چراغ پارکی حیاطی و انواع دیگر تولید شده است.

نکات مهمی که در هنگام خرید چراغ پارکی باید به آن توجه کرد کدام است؟

برای تهیه یک محصول مناسب در میان انواع مختلف موجود در بازار لازم است تا نکاتی مورد توجه قرار گیرد. از جمله نکات مهم در انتخاب یک محصول ایده آل توجه به فاکتوری به نام درجه حفاظت است. این فاکتور با دو حرف IP معرفی می‌شود. این فاتور یک عدد دورقمی است که میزان حفاظت محصول در برابر عوامل مختلفی که توان آسیب رساندن به آن را دارند، را معرفی می‌کند. عدد سمت راست بیان‌گر مقدار حفاظت محصول در برابر عواملی مانند گرد و غبار و ضربات است. عدد سمت چپ نیز میزان حفاظت در برابر نفوذ آب را نشان می‌دهد. فاکتور مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد میزان روشنایی مورد نظر مشتری و سایت نصب چراغ است. هر چه میزان روشنایی مورد انتظار مشتری، بیشتر باشد، خرید انواع پر شاخه تر مانند انواع پنج شاخه توصیه می‌شود. علاوه بر همه این عوامل طراحی، ظرافت و ظاهر متناسب محصول نیز از عوامل مهم دیگری است که باید در هنگام خرید مورد توجه واقع شود.

چراغ پارکی سولار چیست؟

این محصول از مدرن‌ترین انواع چراغ پارکی است که برای تامین روشنایی آن از انرژی خورشیدی، به کمک پنل‌های خورشیدی نصب شده در محصول بهره می‌گیرند. استفاده از این تکنولوژی نقش قابل ملاحظه‌ای در صرفه‌جویی مصرف برق در مناطقی که با مشکل تامین آن روبرو هستند، دارد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون