دسته بندی ها

یراق آلات نرده

فروشندگان و مجریان یراق آلات نرده و پله

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های یراق آلات نرده

نرده ها استفاده زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند. چرا که معمولا در هر ساختمانی تعدادی پله وجود دارد و بر همین اساس آن جا که پله هست نرده های محافظ هم نیاز خواهد بود. در قدیم نرده ها را که از جنس هایی با تنوع کم و پایین ساخته  می شدند با استفاده از فرایند جوشکاری بر روی هم سوار می کردند و طرح های دلخواه شان را می ساختند. اما امروزه به جای جوشکاری عموما از محصولات دیگری استفاده می شود که با کمک آن ها نرده های محافظ را به هم متصل می کنند. یراق آلات نرده محصولاتی هستند که برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می گیرند. 

ادامه مطلب

انواع یراق آلات نرده

از جمله یراق آلات نرده پر استفاده می توان به انواع بولت ها، زانویی ها، گل نرده گوشه ای، کف کوب و هلال اشاره کرد.

یراق آلات نرده استیل

لوله و دیگر یراق آلاتی که برای ساختن نرده های استیل مورد استفاده قرار می گیرند تنوع بسیار زیادی دارند. لوله ها ضخامت و گریدهای متفاوتی دارند که باید حتما برای انتخاب مورد مناسب از کارشناسان نظرخواهی شود. اتصالاتی که بین لوله ها برای کنار هم قرار دادن آن ها استفاده می شود طرح ها و مدل های گوناگونی دارند و از برخی از آن ها بین اجزای مختلف لوله هم استفاده می شود. چون ضخامت و قطر ورق که لوله ها از آن ساخته شده اند با هم متفاوت است پس نیاز است که این تنوع در بین یراق آلات هم وجود داشته باشد. یراق نرده استیل استحکام و مقاومت بالایی دارد مزیت مهم آن استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف است که این محصولات دوام بالایی دارند. علاوه بر این ها به دلیل براقیتی که دارند موجب ایجاد ظاهری زیبا بر روی نرده ها می گردند. مهره ماسوره ها که خودشان دو جزیی هستند، زانویی، نعلبکی یا کف کوب ها که برای ثابت نگه داشتن پایه نرده ها کاربرد دارند نمونه ای از یراق آلات استیل می باشند که امروزه استفاده زیادی دارند.

یراق آلات نرده شیشه ای

وظیفه یراق آلات نرده شیشه ای متصل کردن شیشه ها به یکدیگر است برای ایجاد حفاظ شیشه ای. به علاوه این که این محصولات نما و زیبایی شیشه را هم چند برابر می کنند و آن را جلوه ای خاص می بخشند. برای انتخاب یراق آلات مناسب برای نرده های شیشه ای باید به کاربری آن ها و جنس و کیفیت شیشه هم توجه داشت. یراق آلاتی که برای نرده شیشه ای استفاده می شوند باید بتوانند به آسانی وزن شیشه را تحمل نموده و آن را به بدنه ساختمان منتقل کنند. اتصال هندریل به شیشه، بست فیکس، بست نرده یراق و پایه اسپیگوت نمونه هایی از یراق آلات مورد نیاز می باشند. اما همین یراق آلات هم خودشان تنوع زیادی دارند به همین دلیل ضروری است که حتما پیش از انتخاب و خرید محصول با کارشناسان و کسانی که در این زمینه اطلاعات و تجربه دارند مشورت شود.

یراق آلات نرده آلومینیوم

از آن جایی که این روزها نرده های آلومینیومی هم کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند پس نیاز است که ابزار و یراق آلات مورد استفاده برای این محصولات را هم بشناسیم تا در صورت نیاز از بین نمونه های با کیفیت انتخاب کنیم. خوشبختانه در بین یراق آلات نرده های آلومینیومی هم تنوع زیادی وجود دارد و در رنگ های طلایی، نقره ای و برنزی در بازار عرضه می شوند که می توان مطابق با دکوراسیون های مختلف از بین آن ها انتخاب کرد. بشقاب پایه، النگوی لوله، هلال ها، زانویی و سری های دکوراتیو نمونه هایی از این یراق آلات مورد استفاده می باشند. اما تنوع محصولات بیش تر از این ها می باشد. این محصولات باید از متریال با کیفیت و با فرایند استاندارد تولید شوند تا مقاومت بالایی در برابر خوردگی و تغییر رنگ داشته باشند.

یراق آلات نرده کابلی

نرده های کابلی هم نمونه ای مدرن از نرده ها می باشند که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. از این نوع نرده ها هم برای دکوراسیون داخلی و هم در بیرون ساختمان استفاده می شود. این نرده ها هم مسلما به یراق آلات مخصوص به خود احتیاج دارند. اتصال دهنده کابل ها به پله و اتصال دهنده کابل ها به دیواره برای ساختن این نوع نرده ها نیاز است. این یراق آلات باید از متریال باکیفیت ساخته شوند و مقاومت و استقامت خوبی داشته باشند. مهارکش در ساختن این نرده ها نقش موثری دارد به همین دلیل باید حتما از محصولات درجه یک استفاده کرد.

قیمت یراق آلات نرده

همان طور که پیش از این اشاره شد نرده ها از جنس ها و متریال مختلفی ساخته می شوند که هر کدام طبیعتا یراق آلات مورد نیاز و کاربردی خودشان را دارند. به همین دلیل برای این محصولات تنوع قیمت زیادی وجود دارد. اما در مجموع هرچه متریالی که یراق آلات از آن ساخته می شوند باکیفیت تر باشن قیمت این محصولات هم گران تر است. نمونه های وارداتی هم معمولا قیمت بالاتر دارند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون