دسته بندی ها

گرمایش از کف | گرمایش کفی

فروشندگان و مجریان گرمایش از کف

 • گروه فنی آذرسان انجام کلیه امور مربوط به تاسیسات گرمایشی و سرمایشی گرمایش از کف گرمایش استخر موتور خانه لوله کشی ساختمان
  آدرس: پردیس/دماوند
 • فروش انواع لوله و اتصالات پنج لایه فروش انواع لوله و اتصالات پلیمری نمایندگی محصولات ایزو پایپ فروش و پخش محصولات شرکت های ایزی پایپ ، بیست بسپار ، لوله آسیا ، وینو پلاستیک
  آدرس: مهرویلا ، بلوار دانش آموز

راهنمای انتخاب انواع مدل گرمایش از کف

گرمایش کف یکی از روش‌های گرمایشی خانه است، این روش گرمایشی یکی از ویژگی‌های لوکس خانه محسوب می‌شود. امروزه در بیشتر ساختمان‌های جدید از روش گرمایش کف استفاده می‌کنند تا خانه‌ای تمیزتر و راحت‌تری داشته باشند. با استفاده از روش گرمایش کف، گرمای یکنواخت‌تر و کلی‌تری را تجربه خواهید کرد، که در آن تمامی سطوح اتاق حتی مبلمان‌ها نیز گرم می‌شود.

ادامه مطلب

انواع گرمایش از کف

 • گرمایش کف با استفاده از جریان الکتریسیته: این سیستم با استفاده از کابل‌های برقی زیر کفپوش اتاق نصب می‌شوند. برای سطح آن می‌توان از هر نوع کفپوشی، حتی کفپوش‌های سخت نیز استفاده کرد. این روش معمولا تنها منبع گرمایشی خانه نیست و مکمل دیگر روش‌های گرمایشی هستند.
 • گرمایش از کف با استفاده از آب گرم: این روش معمولا برای گرم کردن کل خانه طراحی می‌شود. آب به کمک یک دیگ بخار بین 100 تا 120 درجه فارنهایت گرم ‌می‌شود و از طریق لوله‌های زیر کفپوش خانه گردش می‌کند. لوله‌های آب در این روش گرمایشی در یک صفحه بتنی یا سیمانی نصب می‌شوند و روی آن می‌توان از هر نوع کفپوشی استفاده کرد. این روش گرمایشی راحت‌تر از سایر سیستم‌های گرمایشی است و گرمای بیشتری را به خانه اضافه می‌کند. لوله‌های آب مرتبا در آب گرم را در خانه جریان می‌بخشند از این رو این سیستم مرتب روشن است و خاموش نمی‌شود به زبان ساده‌تر می‌توان گفت گرمای اتاق به گونه‌ای نیست که یک دقیقه بیش از حد گرمای شدیدی را تجربه کنید و بعد خنک شوید. بلکه گرمای یکنواخت و متناسبی را برای شما فراهم می‌آورد.

مزایای گرمایش از کف

 • گرمایشی کارآمد در برابر مصرف انرژی کم: هر دو سیستم گرمایش کف کمک می‌کنند تا گرمای یکنواختی از کف تا سقف اتاق یا خانه داشته باشید در نتیجه تمامی سطوح خانه به صورت یکسان گرم خواهند شد. سایر سیستم‌های گرمایشی مانند رادیاتورها برای گرم شدن به دمای بالایی نیاز دارند و فقط هوای نزدیک رادیاتور گرم می‌شود در حالی با استفاده از گرمایش کف نیاز به دمای بالایی نیست و کل خانه نیز گرم می‌شود. بسته به نوع کفپوش استفاده شده این دما می تواند تغییر کند اما در حالت کلی نسبت به سایر روش‌های گرمایشی دمای کمتری نیاز دارد در نتیجه انرژی کمتری نیز مصرف می کند. از این رو در کاهش هزینه گاز یا برق نیز تاثیر خواهد داشت.
 • گرمای یکنواخت: با استفاده از بخاری یا رادیاتور شاهد گرم شدن قسمتی از خانه خواهیم بود و این تغییر دما در داخل فضای خانه خوش آیند نیست و حتی ممکن است منجر به مریضی افراد خانه نیز شود چون از فضایی گرم وارد قسمتی سرد از خانه می‌شوند. از طرفی با استفاده از روش‌های سنتی ممکن است هوای اطراف بخاری یا رادیاتور بسیار گرم شود و لازم باشد تا پنجره‌ای را برای وارد شدن هوای تازه به خانه باز کنید. این به معنی هدر دادن انرژی است و اصلا مقرون به صرفه نیست. به کمک گرمایش کف گرمایی یکنواخت در تمامی سطوح خانه را تجربه خواهید و می‌توانید دمای مطلوبتان را تنظیم کنید.
 • نگهداری آسان: سیستم گرمایش کف زیر زمین نصب می‌شود و تقریبا می‌توان گفت که نیاز به نگهداری ندارد و تنظیمات آن‌ را با کنترلرهای گرمایشی می‌توانید انجام دهید. اگر به دنبال روشی بی دردسر هستید این سیستم بهترین گزینه برای شماست.
 • داشتن فضای بیشتر و طراحی آزاد: با استفاده از گرمایش از کف می‌توانید از دیوارهای بدون بخاری یا رادیاتور لذت ببرید. حتی مدرن‌ترین رادیاتورها نیز بر روی دیوار نصب می‌شوند از این رو در طراحی دکوراسیون داخلی خانه باید فضایی را به آن اختصاص داد در نتیجه طراحی محدود خواهد شد. از طرفی شما به کمک گرمایش کف می‌توانید مبلمان و سایر لوازم خانه را به دلخواه بچینید و نگران نزدیکی به بخاری یا رادیاتور نباشید.
 • سازگاری با تمامی کفپوش‌ها: سیستم گرمایش از کف به شما این امکان را می‌دهد تا خانه را به دلخواه طراحی کنید و از فضای دیوار و کف بیشتری استفاده را ببرید. این سیستم با تمامی کفپوش‌ها سازگاری دارد، از این رو شما می‌توانید برای کف خانه از چوب، کاشی و سنگ استفاده کنید و بر روی کفپوش نیز می‌توانید از فرش استفاده کنید.
 • امنیت و راحتی: احتمالا برای همه ما پیش آمده است که دستمان در اثر برخورد با بخاری یا رادیاتورهای داغ دچار سوختگی شده است. هنگامی که شما گرمایش کف داشته باشید لازم نیست نگران سوختن کودکان و اعضای خانواده باشید چون سطح زمین خیلی داغ نخواهد شد تا منجر به سوختگی شود. علاوه بر این با استفاده از این نوع سیستم گرمایشی کیفیت هوای اتاق بهتر خواهد بود چون هوا را تازه و غنی از اکسیژن نگه می‌دارد.
 • سهولت نصب: گرمایش از کف هنگام ساخت یا بازسازی خانه نصب می‌شود. طبق نقشه از قبل طراحی شده لوله‌ها یا کابل‌های برقی بر روی کف نصب می‌شوند.

هزینه نصب و راه اندازی گرمایش کف

هزینه راه اندازی این سیستم به ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود که این هزینه بسته به نوع سیستم انتخابی متفاوت است. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، گرمایش از کف به دو دسته تقسیم می‌شود. از این رو بسته به استفاده از لوله‌های آبی یا کابل‌های برقی هزینه کلی متفاوت خواهد بود. علاوه بر هزینه متریال، هزینه نصب و راه اندازی توسط افراد متخصص را نیز باید در نظر داشته باشید. سعی کنید حتما از افراد متخصص جهت برقراری ارتباط سیستم با منبع تغذیه بهره بگیرید تا در آینده سیستم دچار مشکل یا خرابی نشود. اگر بخواهیم به صورت کلی هزینه نهایی نصب این دو روش گرمایش کف را با هم مقایسه کنیم، می‌توان گفت که هزینه گرمایش از کف با استفاده از لوله‌های آبی بیشتر از سیستم‌های برقی است و هزینه‌ای آن تقریبا 2 تا 3 برابر بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر از نظر هزینه محدودیت‌هایی دارید باید مزایا و معایب هر دو روش را به خوبی بررسی کنید و سپس اقدام به نصب کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون