پله و رمپ برقی

فروشندگان و مجریان پله برقی

راهنمای انتخاب پله و رمپ برقی

پله برقی

استفاده اصلی از این دستگاه در مرکز خرید، مراکز حمل و نقل، هتل ها، فرودگاه ها، ساختمان های عمومی و مراکز تجاری است. پله برقی ها ظرفیت بالایی برای جابه جایی افراد دارند و در فضاهای فیزیکی راه پله نصب می شوند. نیروی محرکه پله برقی ها با استفاده از موتور های جریان متناوبی هستند که سرعت ثابت دارند که بین 0.3 تا 0.6 متر بر ثانیه است.

اجراء تشکیل دهنده پله برقی:
پلتفرم ها: پلتفرم های بالا و پایین قسمت های منحنی حفاظ، گیربکس و پله ها را در خود جای می دهند. پلتفرم بالا شامل موتور حرکت، تجهیزات و گیربکس اصلی مربوط است و پلتفرم پایین چرخ ها و تجهیزات لازم جهت بازگشت پله به مبداء را در خود جای داده است. این پلتفرم ها دارای یک سینی و یک شانه هستند که سینی برای ایستادن مسافر قبل از سوار شدن به پله های متحرک است که همتراز با کف بوده و این سینی قابل جابه جایی بوده تا متخصصین نصب و نگهداری دسترسی به تجهیزات را داشته باشند. صفحات شانه ای قسمتی است که بین پلتفرم ها و پله های متحرک قرار میگیرد لبه های شانه ای آن بین لبه های پله ها قرار می گیرد.
خرپا: سازه ایی است فلزی و تو خالی که قسمت پائینی و بالایی پله برقی را به هم وصل می کند و انتهای خرپا به پلتفرم های پائینی و بالایی وصل می شود. پلتفرم ها به وسیله بتن ریزی و یا بست فولادی به ساختمان وصل می شوند.
هدایت کننده ها: هدایت کننده در داخل خرپا قرار دارد تا زنجیره پله ها که باعث حرکت دائم پله ها در یک مسیر حلقوی می شود را در خود قرار دهد و یک مکانیزم در چرخ هدایت کننده وجود دارد.
پله ها: از جنس آلومینیوم می باشند، کف پله ها به صورت عاجدار تعبیه شده این عاجها به گونه قرار می گیرد تا با صفحات شانه ای در بالا و پایین پلتفرم ها جفت شوند. پله ها در یک مسیر بسته قرار دارد و به یکدیگر متصل می باشند.

طراحی پله برقی:
عوامل تاثیر گذار در طراحی پله برقی عبارتند از نیازهای فیزیکی پروژه، الگوهای ترافیکی، محل نصب، ملاحظات ایمنی و هماهنگی با دکوراسیون محل نصب .
در نیاز های فیزیکی پروژه، فاصله عمود و افقی محل نصب پله برقی بسیار حائز اهمیت است که باید پله برقی را در آن مستقر کرد عامل مهم بعدی میزان استحکام پی ساختمان است برای تحمل وزن بالای پله برقی و مسافرین آن.
الگوی های ترافیکی، در طراحی پله برقی باید مورد بررسی قرار گیرد. ظرفیت جا به جایی پله برقی باید متناسب با پیک ترافیک محاسبه شود که این عامل در طراحی و برنامه ریزی پله برقی برای ماکنی که دارای ترافیک ناگهانی است بسیار مهم است.
محل نصب پله برقی باید در انظار عمومی قرار گیرد و تا به راحتی دیده شود. در فروشگاه ها انتخاب محل به گونه ایی باشد که عملکرد پله برقی مزاحم دیده شدن مغازه ها نشود.
عامل ایمنی از موارد پر اهمیت در طراحی پله برقی می باشد. پله برقی را معمولا در سالن های ضد حریق نصب می کنند. با تعبیه پرده های نسوز یا آب نشان ها، در هنگام حریق، در محفظه های موتور خانه و چاهک پله برقی، محافظت می کنند. در محفظه نصب موتور و چرخ دنده ها، دریچه های هوایی برای تهویه هوا تعبیه میگردد برای جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای کار کرد. در جاهایی که پله برقی هایی عامل اصلی جا به جایی باشد در مجاور آن باید راه پله نیز در نظر گرفته شود.
رعایت هارمونی پله برقی با دکوراسیون محل نصب پله برقی نیز می تواند فضا را زیبا و چشم نواز کند.

ارسال دیدگاه یا سوال, درباره پله و رمپ برقی