دسته بندی ها

کانکس

فروشندگان و مجریان کانکس

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل کانکس

کانکس
کانکس یا اتاق پیش ساخته ، قابلیت جابجایی را دارد و گزینه ای مناسب برای اسکان موقت می باشد و برای شرایط آب و هوایی مختلف کاملا سازگار است . کانکس غالبا از مواد سبک ساخته می شود و در برابر زلزله مقاوم هستند . کانکس مسکونی می تواند سرویس بهداستی ، آشپزخانه ، اتاق خواب یا غیره باشد . کانکس اداری نیز می تواند اتاق کارمندی ، سالن کنفرانس ، اتاق مدیریت باشد .در مواردی نیز استفاده پلیس ها برای نگهبانی می باشد و یا در مواردی انباری مناسب برای محصول کشاورزان و یا انباری مناسب برای محصول کشاورزان و یا انباری بر بام منازل برای استقرار وسایل برق و مخابرات مورد استفاده است . در ساخت و تولید کانکس طرح ها و نقشه های مختلف را باید به کار گرفت . دیوار داخلی کانکس از دیوار کوب با جنس ام دی اف یا پی وی سی پوشیده می شود . کف کانکس را نیز می توان پارکت کرد .
مواد اولیه در ساخت کانکس :
مواد اولیه استفاده شده غالبا ورق گالوانیزه و یا ورق آلومنیوم می باشد . ورق گالوانیزه به لحاظ مقاومت بالا در ساخت کانکس استفاده می شود اما در مجموع با توجه به نوع استفاده ، از جنس های مختلف استفاده می شود .
ورق گالوانیزه
نمای کامپوزیت
ورق آلومنیوم
ام دی اف
اچ دی اف
تفاوت کتنکس معمولی با ساندیچ پانل :
تفاوت در نوع عایق است . در کانکس ساندویچ پانل از عایق پلی اورتان استفاده می شود که عایق حرارتی است و در برابر سرما و گرما و رطوبت کاملا مقاوم می باشد .
مزایای کانکس
ü قابلیت جابه جایی و حمل ونقل
ü قابلیت ساخت در طرح های مختلف برای فراهم سازی اسکان سریع
ü قابلیت بازیافت مواد به کار رفته
ü تنوع در مواد اولیه برای نمای داخلی کانکس
ü مقرون به صرفه بودن کانکس در مقایسه با ساخت و ساز سنتی
ü محدودیت نداشتن در میزان ارتفاع
ü ضد زلزله بودن
ü زیبایی ظاهر و تنوع رنگ
ü عمر مفید بالا
ü زمان کم برای ساخت کانکس
ü پایین بودن قیمت
ü امکان اجرا در زمین های ناهموار و مناطق صعب العبور

مطالب مفید درباره کانکس