دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی

گرما، راحتی، بافت و مواد ارگانیک همواره همان چیزهایی هستند که مردم دوست دارند آن ها را در اطراف و در خانه خود داشته باشند. چوب ماده ای طبیعی است که می تواند طبیعت را به خانه شما بیاورد و می تواند نماد زیبایی و آرامش در هر دکوراسیونی باشد.چه از نظر کفپوش و چه از نظر جزئیات معماری، چوب از تطبیق پذیرترین مواد برای استفاده در دکوراسیون داخلی به شمار می رود. با استفاده از چوب هایی با رنگ روشن فضای اتاق را بزرگ تر جلوه دهید: هنگام انتخاب رنگ چوب برای مبلمان و وسایل دیگر، حتما به میزان بزرگی و اندازه فضا توجه کنید. چوب هایی با رنگ روشن می توانند یک فضای کوچک را بزرگ تر جلوه دهند در حالی که چوب هایی با رنگ تیره از وسعت فضا می کاهند و آن را بسته تر نشان می دهند. اگر فضای مورد نظر شما بیش از اندازه کوچک است و همچنان می خواهید از چوب استفاده کنید، با طیف های روشن چوب بازی کنید و با استفاده از چوب های روشن، با شدت های مختلف به تفکیک فضا در قسمت های مختلف بپردازید.

 انجام کارهای دستی بر روی عناصرچوبی:
عناصر چوبی این قابلیت را دارند که با اعمال تغییری درآن ها به سرعت و به راحتی نو و زیباتر شوند و جلوه آن ها به کلی دگرگون شود. می توانید برای ایجاد تنوع در دکوراسیون، به رنگ آمیزی یک عنصر چوبی موجود در آن بپردازید و به این وسیله رنگ و حال و هوای جدیدی را به فضا وارد کنید.

 چوب را در قالب جزئیات معماری به دکوراسیون اضافه کنید :

آیا می خواهید یکی از دیوارهای معمولی و ساده خانه خود را به یک دیوار متمایز و چشمگیر تبدیل سازید؟ با افزودن قطعه های دکوراتیو چوبی یا تاج های چوبی به دیوار، به آسانی جلوه دیوار را به گونه ای چشمگیر تغییر دهید و آن را دگرگون سازید.

 کفپوش های چوبی طرح دار می توانند به فضای داخلی زیبایی بخشند: 
در راهروها ، هال، ورودی و اتاق های بزرگ به جای استفاده از قالیچه و فرش ها، از کفپوش های چوبی طرح دار و دکوراتیو استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از کفپوش های چوبی در رنگ های متضاد و متفاوت برای فضاهای مختلف ومجاور، افزون بر زیبایی بخشیدن به فضا، به تفکیک و تعریف فضاها بپردازید.

استفاده دوباره از چوب در دکوراسیون داخلی:
امروز با رواج راهکارهای سازگار با محیط زیست در دکوراسیون داخلی، استفاده دوباره از عناصر چوبی با روش ها و گونه های نو می تواند ایده خوبی برای نو کردن جلوه دکوراسیون خانه شما باشد.

استفاده از چوب به صورت گروهی، برای اضافه کردن جذابیت دیداری:
در بیشتر عکس هایی که درمجله های دکوراسیونی هست و تصویر یک چیدمان جذاب را نشان می دهد، از چوب در جایگاه های مختلف کنار هم استفاده شده است. برای نمونه یک میز پذیرایی چوبی در کنار قفسه کتابخانه ای از جنس چوب درکنار کانتر آشپزخانه چوبی و کفپوش چوب می تواند یک گروه چوبی را برای دکوراسیون زیبا و جذاب یک خانه تشکیل دهد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای