دسته بندی ها

فروش انواع درب کرکره برقی

فروشندگان و مجریان کرکره برقی اتوماتیک، قیمت فروش انواع کرکره برقی

راهنمای انتخاب بهترین مدل کرکره برقی اتومات

کرکره برقی : از گذشته تا به امروز اختراعات زیادی در راستای بالا بردن امنیت فضاهای مختلف صورت گرفته است که شاید با وجود درب های ضد سرقت و یا مقاوم، تامین نشود. یکی از این موارد، کرکره است. کرکره ها چه در نمونه‌های سنتی و چه نمونه کرکره برقی، دارای شیوه محافظتی تقریبا مشابهی هستند. کرکره‌ها پس از بسته شدن، صفحه‌ای نسبتا یکپارچه ایجاد می‌کنند و از این طریق، مانع ورود افراد می‌شوند.

ادامه مطلب

کرکره‌های سنتی دارای ایرادها و معایب مختلفی در مقایسه با کرکره‌های برقی هستند. کرکره های سنتی برای باز و بسته شدن، نیاز به نیروی انسانی دارند و سرو صدای نسبتا زیادی در هنگام حرکت ایجاد می‌کنند، همچنین مقاومت نسبتا پایینی در برابر ضربه‌های محکم و خم‌شدگی دارند. به علاوه نیاز به مراقبت‌هایی نظیر روغن‌کاری دارند. در نهایت، فرم یکنواخت و نامتناسب آن با فضای اطراف، از ویژگی‌های منفی این نوع کرکره است. کرکره سنتی عموما برای مغازه‌ها به کار می رود و برای همه ابعاد و طول دهنه‌ها قابل پیاده‌سازی نمی‌باشد.

در مقابل، کرکره برقی علاوه بر داشتن نقاط قوت در مقابل ویژگی های منفی کرکره های سنتی، ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد دیگری نیز دارد. کرکره‌های برقی، بدون دخالت و صرف نیروی انسانی و تنها از طریق کنترل از راه دور باز و بسته می‌شوند. تنوع مواد سازنده و امکان انتخاب اجزای مختلف آن، این نوع کرکره‌ها را بسیار خاص و کاربردی می‌کند.

کرکره‌ های برقی برای هر فضای ارتباطی با هر مساحتی و هر سطح امنیتی قابلیت کاربرد دارند و از پنجره ها تا ورودی مغازه‌ها، انبارها، بانک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، کارخانه‌جات و حتی ماشین‌های حمل مواد غذایی قابل استفاده و به کارگیری هستند.

این نمونه کرکره در مقایسه با نمونه سنتی، زیبایی، تناسب و تنوع بالاتری دارد،کم صداتر است و کارکرد آسان تری دارد. کرکره‌های برقی فضای کمتری در هنگام جمع شدن می گیرند و به عنوان مانعی در برابر عبور گرما و سرما عمل کرده و از این طریق، به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می‌کنند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره برقی به شرح ذیل است؛

تیغه های کرکره برقی

کرکره‌ برقی متشکل از تیغه‌هایی با عرض نسبتا کم است که در هنگام باز بودن کرکره، این تیغه‌ها در کنار هم، مانند صفحه محافظتی نسبتا یکپارچه عمل می‌کنند. جنس این تیغه‌ها می‌تواند یکی از سه نوع آلومینیومی (با سه درجه کیفتی متفاوت)، ورقه گالوانیزه و در نهایت از جنس پلی کربنات باشد. رایج‌ترین نمونه تیغه‌ها، آلومینیومی است و به نسبت هزینه آن، مقاومت بالایی دارند. همچنین تیغه های آلومینیومی وزن کمی نسبت به دو نمونه دیگر دارند، که این نکته برای انتخاب موتور کرکره برقی، دامنه انتخاب بیشتری ایجاد می‌کند.

تیغه‌های گالوانیزه، دارای کیفیت و قیمت نسبتا پایین‌تری هستند و به نسبت دو نمونه دیگر، کیفیت و کارایی کافی ندارند. برای مثال در هنگام کارکرد، صدای بیشتری تولید می‌کنند. البته برای اصلاح این نقطه ضعف، در داخل تیغه و بین جداره ها، از عایق صوتی استفاده می‌شود.

تیغه‌های پلی کربنات دارای بیشترین کارایی هستند و مقاومت بسیار بالایی دارند. این تیغه ها، شفاف‌اند و با استفاده از لوله‌های آلومینیومی و استیل، به هم متصل می‌شوند. مهمترین و بیشترین کاربرد این تیغه‌ها در فضاهایی با الزامات امنیتی بالا، مانند بانک ها، صرافی ها و ... است که این نیاز وجود دارد که بتوان سمت دیگر کرکره را مشاهده کرد. این تیغه ها علاوه بر مقاومت بالا، ضد خش، ضد اشتعال، عایق حرارتی و صوتی مناسب، و ضد ضربه اند.

خرید فروش قیمت نمایندگان <strong>کرکره برقی</strong> - keerkere barghi- electric shutter

این تیغه‌ها می‌توانند بنا بر صلاح‌دید سفارش دهنده به صورت شفاف، مات، رنگی و یا تیره باشند. مانند دو نمونه قبلی، ضخامت های متفاوتی از این نوع تیغه ها نیز وجود دارد.در مورد تیغه های آلومینیومی و گالوانیزه، امکان ساخت به صورت تک جداره و دو جداره وجود دارد و نمونه های دوجداره آن، می توانند دارای یک یا چند تیغه داخلی به نام پل باشند که کمک شایانی به کاهش صدا و افزایش مقاومت تیغه ها می‌کند.

تیغه های دوجداره از طریق تزریق فوم پلی یورتان، به تیغه های عایق صوتی و حرارتی تبدیل می‌شوند.

تیغه های کرکره برقی علاوه بر تقسیم بندی بر اساس جنس و مواد سازنده، بر اساس نوع طراحی نیز به دسته هایی مانند پانچ شده (تک جداره هایی با فضاهای پانچ شده در وسط تیغه)، غضروف دار (به علت اتصال غضروف مانند تیغه ها به هم) و ... تقسیم می‌شوند. می توان تیغه‌های کرکره برقی را به صورت ترکیبی از سه مورد ذکر شده و با طراحی های مختلف، مورد استفاده قرار داد. این امر به انتخاب نمونه مناسب با توجه به محل ورودی و یا اجرای مورد نظر، کمک شایانی می‌کند.

موتور کرکره برقی :

در کل سه نوع موتور برای کارکرد و حرکت دادن کرکره‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند:

1.موتور ساید: مناسب برای فضاهایی با تردد بالا، مناسب برای کرکره‌هایی با وزن بالا، حرکت روان‌تر، امکان مجهز شدن به UPS  (سیستم پشتیبانی حرکتی کرکره برقی در صورت قطع شدن برق)

2.موتور توبلار: مناسب برای فضاهای کم تردد، مناسب برای تیغه های کم وزن، فاقد UPS

3.موتور سنترال: قابل نصب بر روی کرکره های سنتی، حرکت بسیار روان و سریع، نیاز به مهارت و تخصص بالا برای نصب، مجهز بهUPS

ریل و کنترلر کرکره برقی :

ریل کرکره‌ برقی برای حرکت تیغه ها طراحی شده و معمولا در دو جنس آهنی (برای تیغه های گالوانیزه) و آلومینیومی (برای هر سه نوع تیغه) ساخته می‌شوند. داخل ریل‌ها بر اساس تکنولوژی و مواد به کار رفته، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و درجه های کیفی متفاوتی را در بر می‌گیرند.

کنترلر و یا ریموت کرکره برقی، وسیله ای است که از طریق آن و با استفاده از آن، می توان کرکره را باز و بسته کرد. مورد مثبت دیگر در مورد کرکره‌های برقی، تنوع بالای طرح و رنگ تیغه های آن است. رنگ به کار رفته برای تیغه ها از نوع پودری است که دارای خاصیت مقاومتی بالا و دامنه رنگی متنوعی است. این نوع رنگ ها در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت، بسیار مقاوم اند و طول عمر بالایی دارند.

تیغه‌های برقی طرح دار نیز یک نمونه زیبا و چشم نواز برای نمای کلی کرکره برقی محسوب می‌شوند و می‌توانند دارای طرح هایی نظیر طرح چوب، سنگ و ... باشند. این طرح ها به صورت برچسب  بر روی تیغه‌های رنگ شده و از طریق تکنیک ترموفیت (نصب با استفاده از گرما) نصب و ثابت می‌شوند. مقاومت آن‌ها مانند تیغه‌های رنگ شده است و زیبایی و نمای منحصر به فردی ایجاد می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب کرکره برقی:

- توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی ( برای انتخاب تیغه مناسب)

- توجه به سیکل کارکرد مورد نظر برای کرکره برقی و میزان تردد ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به وزن کلی تیغه‌ها ( برای انتخاب موتور مناسب)

- توجه به میزان الزامات امنیتی برای فضای مورد نظر

- در نظر گرفتن هزینه و بودجه مدنظر برای کرکره برقی

- توجه به میزان روان بودن و کم صدا بودن کرکره برقی در هنگام باز و بسته شدن

مزایای استفاده از کرکره های برقی

کرکره سازه‌ای است که به گونه‌ای طراحی می‌شود که بتوان آن را روی پنجره یا درب نصب کرد. معمولا کرکره از فلز ساخته می‌شود، فولاد و آلومینیوم متداول‌ترین آن‌ها هستند. کرکره می‌تواند به صورت دستی یا الکتریکی کار کند. نوع الکتریکی یا برقی آن به صورت خودکار بنابراین با فشار یک دکمه به راحتی باز و بسته می‌شوند. کرکره‌ برقی با استفاده از یک موتور کوچک برقی یا انرژی خورشیدی کار می‌کند. در ادامه مزایای این نوع کرکره را با هم بررسی می‌کنیم.

کرکره‌ها از لحاظ طراحی کاملا مستحکم هستند، دارای شکاف‌هایی بسیار نزدیک به هم هستند که به باز و بسته شدن آن کمک می‌کند. هنگامی که کرکره باز می‌شود آن‌ها یک پوشش باریک بر روی سطح مورد نظر ایجاد می‌کند

شاید یکی از مزیت‌های اصلی کرکره برقی امنیت خوب آن باشد. کرکره برقی با فاصله بسیار نزدیک به درب یا پنجره نصب می‌شود از این رو حتی با تلاش زیاد نیز نمی‌توان بین درب و کرکره فاصله انداخت و آن را کنار زد. در واقع کرکره برقی یک عامل بازدارنده عالی هستند و سارقین در صورتیکه بخواهند وارد خانه شوند، با دیدن کرکره برقی ممکن است تصمیم بگیرند که دست از تلاش زیاد برای ورود به خانه بردارند.

یکی دیگر از مزایای کرکره برقی این است که کاملا عایق هستند به طوری که مانع ورود گرما و یا خروج آن از پارکینگ، مغازه و یا خانه می‌شوند. کرکره برقی می‌تواند گرمای هوا را تا 90 درصد و سرما را تا 70 درصد حفظ کند. علاوه بر این کرکره برقی عایق خوبی برای صدا هستند و تا 50 درصد انتقال صدا را کاهش می‌دهند. با این کار نه تنها دمای فضای پایدارتر خواهد بود بلکه آرامش بیشتری را نیز تجربه خواهید کرد.

علاوه بر این اگر از کرکره برقی برای پنجره یا بالکن خانه استفاده شود در هر زمانی که بخواهید می‌توانید با پایین آوردن کرکره اتاق را کاملا تاریک کنید و یا بالا بردنشان نور خورشید را وارد خانه کنید. در هر حالت تنظیم کرکره برقی کاملا در دست شماست و هر میزان نوری که بخواهید را می‌توانید وارد فضا کنید. در کنار این تنظیم نور کرکره برقی به شما امکان تهویه هوا و حفظ حریم خصوصی را نیز می‌دهند.

برای تهویه هوا کافیست کرکره برقی را بالا بکشید و پنجره‌ها را باز کنید. جهت حفظ حریم خصوصی نیز در صورتی که موقعیت خانه شما به صورتی باشد که همسایه‌ها و یا افراد رهگذر امکان مشاهده خانه را داشته باشند به کمک کرکره برقی می‌توانید حریم خصوصی مدنظرتان را حفظ کنید.

دیگر مزیت این نوع کرکره این است که به عنوان یک محافظ در برابر حوادث طبیعی عمل می‌کند. برای مثال هنگام طوفان یا باران شدید می‌توانید با پایین آوردن کرکره‌ها از وارد شدن آب و یا شکستن پنجره‌ها جلوگیری کنید.

نصب کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی ابتدا باید فضای مد نظر را اندازه گیری کرد. ارتفاع و عرض را باید مشخص کرد و سپس بعد از انتخاب رنگ و نوع کرکره اقدام به خرید کرد. برای نصب کرکره برقی باید از افراد متخصص کمک بخواهید چون نیاز به حفاری و تنظیم موتور کرکره دارد و این کار توسط هر فردی قابل اجرا نیست.

تفاوت کرکره دستی و کرکره برقی

کرکره برقی دارای یک موتور کوچک هستند که با فشار یک دکمه باز و بسته می‌شوند، این موتور را می‌توان به برق و انرژی خورشیدی متصل کرد. این نوع کرکره به وسیله یک ریموت کوچک یا پانلی که در جایی از خانه نصب می‌شود، کار می‌کند. راحتی و امکان کنترل از راه دور کرکره برقی جزو مزیت‌های آن است درحالیکه کرکره دستی از مکانیسمی دستی برای باز و بسته کردن کرکره استفاده می‌شود. کرکره دستی نسبت به مدل برقی ارزان‌تر است و نصب و راه اندازی راحت‌تری نیز دارد. با این وجود تنظیم کرکره‌های دستی سخت‌تر است و برای تنظیم هر کدام از آن‌ها باید جداگانه هر یک از درب‌ها و پنجره‌ها را کنترل کرد. علاوه بر این کرکره‌های دستی نسبت به نوع برقی به نگهداری بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در بهترین حالت کار کنند. سعی کنید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر دو نوع کرکره و بررسی شرایط موقعیتی که برای نصب در نظر دارید، اقدام به خرید کرکره دستی یا برقی کنید.

قیمت کرکره برقی

عواملی که در قیمت نهایی کرکره موثرند عبارتند از:

  • قیمت تولید کننده: قیمتی که تولید کننده یا کارخانه برای کرکره در نظر میگیرد متفاوت است از این رو قیمت کارخانه‌های مختلف میتواند کمی با هم متفاوت باشند.
  • تیغه کرکره: تیغه‌های بسته به جنس، مقاومت و ضد زنگ بودنشان قیمتهای مختلفی دارند از این رو باعث تغییر قیمت کرکره می‌شود. تیغه مصرفی برای بالکن و پنجره خیلی زیاد نخواهد بود از این رو تاثیر زیادی بر روی قیمت نخواهد داشت اما در مواردی که ابعاد بزرگ باشد تعداد تیغه‌ها بیشتر و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
  • موتور کرکره: موتور کرکره برقی تا سال‌ها باید کار کند از این رو باید مقاوم و با کیفیت باشد. هنگام خرید موتور کرکره باید توجه داشته باشید که به بهانه قیمت پایین در دام خرید موتورهای تقلبی گرفتار نشوید. قیمت موتور برندهای مختلف با هم متفاوت است. هر موتور با توجه به مشخصاتشان قیمت متفاوتی دارند برای مثال برخی از موتورها دارای برق اضطراری می‌باشند از این رو در مقایسه با مدل بدون برق اضطراری گران‌تر هستند.

با در نظر گرفتن این عوامل و اندازه گیری ابعاد کار می‌توانید از نمایندگان فروش قیمت تقریبی را بپرسید و نسبت به خرید آن اقدام کنید. سعی کنید حتما برای خرید کرکره برقی با کیفیت از خریداران معتبری خرید کنید تا بتوانید هزینه‌های جانبی و نگهداری کرکره را به حداقل برسانید و این سازه مقاومت لازم را داشته باشد تا سال‌ها برای شما کار کند.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی و کاربردهای آن‌ها

کرکره برقی جایگزین مناسب، مفید و مدرن برای انواع کرکره‌های آهنی مغازه‌هاست، که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت. کرکره‌های آهنی دارای معایبی بودند، برای همین با پیشرفت تکنولوژی جایگزین مناسبی برای رفع این مشکلات در نظر گرفته شد. این محصولات علاوه بر وزن سنگین، به دلیل آهنی بودن و حضور مداومشان در معرض باد و باران و نور خورشید، کیفیت اولیه شان را از دست می‌دادند. به علاوه دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نیز می‌شدند. کرکره‌های آهنی به شکل رول در قسمت بالا جمع شده و با پایین کشیدن روی درب مغازه قرار گرفته و نقش محافظتی و امنیتی داشتند. اما به دلیل وزن زیاد این عملیات باز و بسته کردن آن‌ها که از طریق نیروی مکانیکی و دستی انجام می‌شد، سخت و زمانبر بود. به دلیل این مشکلات، رفته رفته کرکره‌ برقی جایگزین این محصولات قدیمی شد. مهمترین تفاوت کرکره‌ برقی با محصولات قدیمی مربوط به شیوه باز و بسته شدن آن‌ها است. در مورد محصولات قدیمی این روند توسط نیروی مکانیکی و با دخالت دست انجام می‌گرفت اما در کرکره برقی باز و بسته شدن با نیروی الکتریکی جایگزین روش قبلی شده است. فایده این کار این است که عمل باز و بسته شدن کرکره با سرعت یکنواخت و بدون آلودگی صوتی انجام می‌شود. علاوه بر مصارف محصولات جدید برای مغازه‌ها از این محصولات به دلیل سهولت استفاده، قابل کنترل بودن آن‌ها و نصب سریع و آسان برای ورودی پارکینگ منازل و مراکز تجاری نیز استفاده می‌شود. کرکره برقی اجزای مختلفی دارد که از جمله این اجزای تشکیل دهنده به تیغه کرکره برقی، محفظه، لوله شافت، حلقه درام، موتور وریل‌های مویی جهت حرکت راحت‌تر تیغه‌ها در چارچوب، ریموت کنترل همچنین چشم خطی فتوسل و قفل برقی می‌توان اشاره کرد. هر کدام از این اجزا نقشی را به عهده دارند که در ادامه به طور جداگانه به شرح مختصری راجع به هر کدام خواهیم پرداخت.

تیغه: جنس تیغه در این نوع محصولات می‌تواند آلومینیومی، میلگرد فولادی با روکش آلومینیومی یا استیل و پلی کربنات باشد. این تیغه‌ها بر حسب ضخامتشان هم، انواع متفاوتی دارند. روی تیغه‌ها می‌توان لوگو و آرم تجاری ویژه‌ای طراحی کرد، یا تیغه‌ها را رنگ کرد. انواع پلی کربنات تیغه‌ها نیز ظاهری شفاف دارند و در ضخامت‌های 2 و 4 میلی‌متری در بازار موجود هستند. شرکت‌های مختلف تولیدی طرح‌های متنوعی از این محصولات را به بازار عرضه می‌کنند. از میان این انواع متفاوت به تیغه‌های آلومینیومی ساده، پانچ شده، غضروف‌دار و طرح چوب می‌توان اشاره کرد.

محفظه: این قسمت برای مواقعی تعبیه می‌شود که کرکره برقی در حالت جمع شده قرار دارد. برای پنهان کردن حالت جمع شده کرکره، این قاب مستطیلی در قسمت بالای کرکره برقی در نظر گرفته می‌شود.

لوله شافت (شفت): این لوله انواع متفاوتی دارد که بر حسب نوع موتور مدل آن انتخاب می‌شود. معمولا در مدل‌های 8 ضلعی و گرد به بازار عرضه می‌شود. نوع 8 ضلعی این محصولات با دو قطر مختلف 6 و 8 سانتی‌متری تولید شده که قطر 6 سانتی‌متری برای موتورهای توبولار 30 تا 50 نیوتونی و قطر 8 سانتی‌متری برای موتورهای توبولار 60، 80 و 100 نیوتونی مناسب است. متریال به کار رفته در این لوله‌ها گالوانیزه است. مدل گرد این لوله آهنی است و با قطرهای 8، 11، 15 و 22 سانتی‌متری برای موتورهای ساید با قدرت 120 تا 140 نیوتن به بازار عرضه شده است.

حلقه درام: این حلقه در کرکره برقی واسطه‌ای بین یاتاقان و موتور است، به عبارتی یک سمت حلقه درام یاتاقان و طرف دیگر آن موتور قرار می‌گیرد.

موتور: موتور کرکره برقی به طور کلی در دو مدل ساید و توبولار به بازار عرضه شده است. این موتورها در وزن‌های مختلفی تولید شده‎اند. از آنجایی که قطعات تاج و آداپتور در انواع این موتورها با هم متفاوت هستند از انواع میله 8 ضلعی و گرد برای هماهنگی با آن‌ها استفاده می‌شود.

ریل‌های مویی: این ریل‌ها در چهارچوب کرکره برقی قرار می‌گیرند. نقش آن‌ها این است که در هنگام باز و بسته شدن کرکره و حرکت تیغه‌ها وجود این محصولات باعث حرکت روان و آسان تیغه‌ها در مسیر ریل می‌شود. به علاوه از ایجاد سر و صدا نیز در حین باز و بسته شدن کرکره نیز جلوگیری می‌شود.

ریموت کنترل: این ابزار برای ارسال فرمان باز و بسته شدن به سنسور کرکره برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار ریموت را با کرکره ست می‌کنند. این عمل به دو روش کددهی دیپ سوئیچ و کددهی لرنینگ توسط کارشناسان انجام می‌شود.

چشم خطی فتوسل: در صورت نصب این تجهیزات در کرکره برقی هنگام بسته شدن و پایین آمدن این نوع کرکره‌ها اگر مانعی وجود داشته باشد، فورا تشخیص داده می‌شود و با توقف عملکرد آن، از برخورد کرکره با مانع ممانعت به عمل می‌آید. این مساله در صورتی که از کرکره برقی در قسمت درب پارکینگ استفاده شود، اهمیت پیدا می‌کند.

قفل برقی: این نوع از قفل‌ها، قابل نصب در کرکره برقی و انواع درهای اتوماتیک هستند. برای باز و بسته شدن آن‌ها همزمان با کاربرد ریموت کنترل برای باز و بسته کردن کرکره برقی به طور خودکار و همزمان، قفل نیز باز و بسته می‌شود.

کرکره برقی گزینه‌ای ایده‌ال برای استفاده در ساختمان‌های مختلف

کرکره برقی این روزها از ملزومات ساختمان‌هایی است که به تازگی ساخته می‌شوند. با روند سریع شدن زندگی شهری و شتاب هر چه بیشتر زندگی استفاده از این نوع کرکره‌ها، باعث صرفه جویی در وقت کاربران می‌شوند. علاوه بر کاربرد این محصول در بناهای مسکونی، کرکره برقی مغازه نیز کاربرد گسترده‌ای بین کسبه دارد. چرا که  انواع قدیمی این محصولات با نیروی مکانیکی و با دخالت دست باز و بسته می‌شدند، و با سختی‌هایی همراه بودند. انواع کرکره برقی ضد سرقت قابلیت استفاده از این محصولات در بناهای با نیازهای امنیتی بالا را نیز فراهم کرده است که این گروه از محصولات جز دسته کرکره برقی فولادی هستند. به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی اخیر این روزها حتی استفاده از کرکره برقی دست دوم نیز رایج شده است.

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی همان طور که از اسمش پیدا است نوعی پوشش و حریم ورودی خروجی است که در متریال مختلف به عنوان درگاه عبور و مرور در انواع ساختمان‌های مسکونی، مغازه‌ها، سوله‌های صنعتی و مگامال‌ها قابل نصب‌اند.

اجزای کرکره برقی

کرکره برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا کم و بیش در همه انواع این محصولات یکسان بوده و شامل مواردی مثل تیغه، محفظه، لوله شافت (شفت)، حلقه درام، موتور، ریل‌های مویی، ریموت کنترل، چشم خطی فتوسل و قفل برقی هستند. هر کدام از این اجزا نقش اختصاصی در این محصول به عهده داشته و عملکرد مشخصی دارند.

انواع کرکره برقی

این محصولات در انواع مدل‌های آلومینیومی، فولادی و پلی‌کربنات قابل تهیه هستند. بسته به نوع ماده تشکیل دهنده هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. اساس نامگذاری این محصولات بر اساس نوع تیغه آن‌ها است.

کرکره برقی آلومینیومی

در تهیه تیغه‌های آن از فلز آلومینیوم استفاده شده است. این فلز با وزن سبک و خاصیت ضد زنگ بودن خود کاندیدای مناسبی برای تولید این محصولات است. تهیه تیغه‌های آلومینیومی با روش اکستروژن علاوه بر این ویژگی‌ها موجب می‌شود تا تیغه‌ها ضد خش نیز باشند. سبکی وزن تیغه‌ها فشار کمتری به موتور الکتریکی وارد کرده و باعث دوام و طول عمر بیشتر آن می‌شود. ضد خش بودن نیز به حفظ جلوه ظاهری، دوام و زیبایی محصول کمک شایانی می‌کند.

کرکره برقی فولادی

این محصولات تحت عنوان کرکره برقی ضد سرقت نیز شناخته می‌شوند. متریال به کار گرفته شده در این نوع از محصولات فولاد ضد زنگ است. علی رغم وزن زیاد فولاد امروزه با بهره‌گیری از موتورهای قدرتمند و پیشرفته باز و بسته شدن ان محصولات مشکلی ایجاد نمی‌کند. به دلیل استحکام زیاد و غیر قابل نفوذ بودن فولاد این محصولات برای سوله‌های تجاری، مغازه‌ها و بناهای نیازمند امنیت بالا گزینه‌های مناسبی به حساب می‌آیند.

کرکره برقی پلی کربنات

این محصولات علاوه بر استحکام قابل قبول و دارا بودن خاصیت ضد حریق شفافیت خاص خود را دارند. برای همین اگر برای تامین امنیت فضای داخلی سازه نیاز باشد تا فضا در معرض دید قرار گیرد، مانند فضای داخلی بانک‌ها و صرافی‌ها استفاده از این محصولات توصیه می‌شود. در ضمن علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، پلی کربنات وزن سبکی دارد و در هنگام باز و بسته شدن آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند.

قیمت کرکره برقی

قیمت این محصولات از فاکتورهای مهمی است که همیشه مورد توجه مشتری قرار می‌گیرد. این فاکتور تحت تاثیر عوامل متعددی مانند متریال تشکیل دهنده، ابعاد محل نصب و اجزای الحاقی به این محصول متغیر است. قیمت هر مترمربع کرکره برقی بر حسب جنس تیغه تشکیل دهنده آن متفاوت است. کیفیت و مدل موتور انتخابی توسط مشتری، نیز در قیمت موتور کرکره برقی موثر است. عرض و ارتفاع محل نصب و اخذ و یا عدم اخذ هزینه نصب توسط شرکت مجری علاوه بر عوامل ذکر شده، قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در حال حاضر برخی شرکت‌های تولیدی با انتخاب نوع متریال تیغه کرکره و وارد کردن ابعاد محل نصب حدود تقریبی قیمت را به صورت آنلاین در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

باز و بسته شدن محصول در صورت قطع برق

از جمله نگرانی‌های موجود در صورت استفاده از این محصولات مواقعی است که به هر علتی برق قطع می‌شود و روند باز و بسته شدن کرکره را با مشکل مواجه می‌سازد. در این صورت برای رفع این مشکل تمهیداتی در نظر گرفته شده است. از جمله این تمهیدات به دو مورد خلاص کن دستی موتورهای تیوبولار و ساید و استفاده از برق اضطراری یا به کارگیری دستگاه UPS اشاره کرد. خلاص کن دستی موتورهای تیوبولار که به شکل قلاب است و با چرخاندن آن به یکی از جهات چپ یا راست کرکره شروع به حرکت به سمت بالا و پایین می‌کند. خلاص کن دستی موتورهای ساید همین عملکرد را دارد اما به جای شکل قلاب مانند زنجیری است. دستگاه UPS نیز مسئول تهیه نیروی محرکه الکتریکی به صورت برق اضطراری است. نیروی تامین کننده حرکتی در این وسیله توسط باتری‌های متعددی که به هم وصل شده‌اند تامین می‌شود. با عنایت به وجود انواع متنوعی از این محصولات در بازار، برای تهیه انواع مناسب آن‌ها توجه به عواملی مانند آمپراژ و توان مورد نیاز و مدت زمان تامین نیروی محرکه در زمان قطع جریان برق ضروری می‌باشد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره کرکره برقی