دسته بندی ها

نصب کفپوش

فروشندگان و مجریان نصب کفپوش

  • فروشگاه اینترنتی و حضوری خرید کاغذدیواری - پارکت - کفپوش و پوستر سه بعدی
    آدرس: شهرک باغمیشه
  • نصب کفپوشpvcوموکت
    آدرس: منیریه

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل نصب کفپوش

نصب کفپوش

کفپوش های مختلف در بازار وجود دارد که با توجه به کاربرد و نیاز مجموعه از آنها استفاده می شود. در این متن، نصب برخی از کفپوش ها را با هم بررسی می کنیم .
نصب لمینت :
کفپوش لمینت به راحتی و بدون نیاز به چسب بر روی زمین نصب می شوند. شیار هایی که به آن کلیک گفته میشود، دور تا دور لمینت وجود دارد و به صورت نر و مادگی لمینت ها در یکدیگر قفل می شوند. وقتی سطح کار افزایش می یابد وزن لمینت ها بیشتر می شود و وزن، یکی از عواملی است که باعث نگهداری لمینت در کف می شود بدون این که نیازی به چسب داشته باشد. بین قطعات لمینت و حاشیه دیوار فاصله ایی باقی می ماند تا در هوای گرم برای انبساط فضا داشته باشد .
نصب کفپوش PVC :
کفپوش pvc به خاطر ضخامت کم و خاصیت ارتجاعی به زیر سازی اولیه نیاز دارد و باید سطح صاف و یکدست باشد. اگر زیر سازی به درستی انجام نشود، پستی و بلندی های کف احساس می شود. بعد از زیر سازی با چسب به زمین می چسبند .
نصب پارکت :
پارکت ها به کف اتاق با چسب می چسبند و بعد از خشک شدن چسب سطح پارکت را با ساب زده و بعد لاک میزنند تا سطحی صاف و صیقلی بدست آید .
نصب کفپوش بتنی و واش بتن :
برای نصب کفپوش های بتنی، لایه های غیر مقاوم خاک را برداشته تا به لایه مقاوم برسیم. در حین اجرای عملیات نصب، شیب مناسب جهت هدایت آب باید رعایت شود . از ملات ماسه و سیمان به نسبت 3 به 1 به سیمان استفاده می شود تا مقاومت لازم بعد از نصب داشته باشیم. هنگام نصب کفپوش های بتنی بین هر کفپوش بتنی باید فاصله ما بین 3 الی 5 میلی متر باشد. پس از اتمام عملیات نصب بین درها دوغاب و پودر سنگ و سیمان میریزیم تا درزها پر شود .
نصب کفپوش ترموود :
سطحی که این کفپوش ها را در بر می گیرد باید یکنواخت و صاف باشد. بر روی اغلب سطوح (بتنی، فلزی و ...) می توان کفپوش های ترموود را نصب نمود . ترموود ها به صورت تایل می باشند که هر کدام از تایل ها دارای زبانه و اتصالات ویژه هستند. این قطعات کنار هم قرار گرفته و توسط زبانه و اتصالات به هم قفل می شوند .
کفپوش گرانولی :
کفپوش گرانلی، به دو روش نصب می شوند. روش اول با استفاده از چسب های صنعتی و یا چسب پلی اورتان بر روی سطوحی از قبیل آسفالت، چوب، فلز و ... نصب میشود. روش دوم به صورت پیچ و رول پلاک می باشد که با سوراخ کردن سطح کفپوش با پیچ و رول پلاک این کفپوش ها را نصب میشوند .
نصب کفپوش سیمانی :
برای نصب کفپوش سیمانی، محل اجرا باید عاری از هر گونه چربی یا گرد و غبار باشد . روی مقاطعی که خاصیت جذب آب دارد باید سطح کار را کمی مرطوب کرد. پودر با آب توسط همزن برقی مخلوط میشود. پورد را باید به آرامی اضافه کرد و مخلوط به دست آمده را روی کف می ریزیم و عمل ماله کشی یا شمسه کشی را شروع می کنیم. بعد از گیرش اولیه کفپوش، عملیات آب پاشی آغاز می شود به مدت 48 ساعت باید کف مرطوب بماند .
نصب کفپوش های پایه رزینی :
این روکش ها قابلیت نصب بر روی بتن، سنگ، موزاییک و..را دارند. ابتدا محل اجرای روکش را تمیز کرده و سطح آن را ساب می زنند. نصب این کفپوش ها در چند مرحله به صورت لایه ای صورت می گیرد. ویژگی منحصر به فرد این کفپوش ها، چسبندگی بسیار قوی با سطح اولیه در پایان اجرا است. این کفپوش ها از انواع کفپوش های صنعتی هستند مانند کفپوش بیمارستانی، کفپوش بهداشتی و ...
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون