دسته بندی ها

سنگ فرش

فروشندگان و مجریان سنگ فرش

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل سنگ فرش

اگر لذت قدم زدن روی سنگ فرش را تجریه کرده باشید پس حتما می دانید که چرا این روز ها در طراحی باغ ها و فضای سبز سنگ ها به عنوان متریالی پر کاربرد می باشند. هنوز هم خیابان های قدیمی شهر ها که دارای سنگ فرش های قدیمی هستند جایی دل انگیز برای پیاده روی هستند و خیلی ها قدم زدن روی آن ها را به آسفالت های گاه داغ و گاه سرد ترجیح می دهند. امروزه متریال مورد استفاده برای پوشاندن کف خیابان ها همان آسفالت است اما خانه های ویلایی که دارای حیاط و محوطه بزرگی می باشند بهترین جا برای اجرای سنگ فرش های زیبا می باشند. بسیاری از پارک های سطح شهر هم با سنگ های تزیینی کف شان را می پوشانند تا افراد بتوانند روی آن ها قدم بزنند و لذت ببرند. 

ادامه مطلب

برای پوشاندن کف از سنگ های مختلفی استفاده می شود که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و بسته به آن خواص در مکان های مختلف به کار گرفته می شوند. سنگ هایی که به بازار عرضه می شوند دارای تنوع زیادی می باشند که این موجب می شود بتوانید از بین آن ها بهترین ها را انتخاب کنید. یک راه دیگر استفاده از سنگ های شکسته و تکه شده است که آن ها هم به دلیل تضاد و زیبایی که ایجاد می کنند طرفداران خود را دارند. در ادامه به معرفی برخی از سنگ های پرطرفدار برای پوشاندن کف خواهیم پرداخت.

استفاده از سنگ آهک برای سنگ فرش

سنگ آهک در رنگ های روشنی در بازار وجود دارد. از آن جایی که رنگ روشن نور را بهتر منعکس می کند و سبب زیبایی خواهد شد پس پیشنهاد می شود که از این گونه سنگ ها برای مناطقی که دارای آب و هوای گرم می باشند استفاده کنید.

استفاده از سنگ تراورتن برای سنگ فرش

سنگ تراورتن که نام آن را زیاد شنیده اید دارای منافذ کم تری نسبت به سنگ آهک می باشد. از طرف دیگر راه رفتن روی این سنگ، حتی با پاهایی عریان حس بدی به شخص منتقل نمی کند. پس می توانید برای پوشاندن زمین دور استخر از این نوع سنگ استفاده کنید.

استفاده از کاشی ها برای سنگ فرش

کاشی ها دارای طرح های فوق العاده و خیلی متنوعی می باشند. زیبایی برخی از کاشی ها با آن طرح های قدیمی شان و اشکال هندسی خاص، آن قدر زیاد است که گاه توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. برای خانه هایی که دارای سبک و سیاق سنتی می باشند استفاده از کاشی ها برای کفپوش پیشنهاد خوبی خواهد بود. کاشی  هایی که برای کف ساخته می شوند نباید لیز باشند که سبب حادثه شوند. انعکاس روشنایی در کاشی ها هم جلوه زیبایی به فضا می بخشد.

استفاده از آجر برای سنگ فرش

آجر ها هم زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. متریالی که خیلی از ما را به یاد خانه های قدیمی مان می اندازد. اتفاقا استفاده از آن آجر های قدیمی برای سنگ فرش کردن حیاط کاربرد خواهد داشت. پس اگر خیال انجام تعمیرات دارید، آجر های قدیمی را نگه دارید تا با کمک آن ها سنگ فرشی خوش رنگ و جذاب ایجاد کنید.

استفاده از بتن برای سنگ فرش

اگر هزینه و قیمت تمام شده عنصری مهم در انتخاب سنگ فرش مناسب برای شما می باشد استفاده از سنگ فرش های بتنی پیشنهاد می شود چون این سنگ فرش ها علاوه بر طرح ها و اندازه های زیادی که دارند و در شکل های متفاوتی طراحی می شوند، قیمت مقرون به صرفه ای دارند. حتما نمونه هایی از این سنگ فرش ها را در پیاده روها و یا پارک ها و فضای سبز دیده اید.

استفاده از گرانیت برای سنگ فرش

گرانیت مقاومت خیلی بالایی دارد پس می توانید از آن برای مناطقی که دارای آب و هوای سرد می باشند هم استفاده کنید. طول عمر سنگ گرانیت بسیار زیاد است و از نظر دوام و پایداری در رده کیفی خیلی بالایی قرار می گیرد. اما در کنار این ویژگی های مثبتی هم که دارد دارای قیمت تمام شده زیادی می باشد. استفاده از سنگ گرانیت به عنوان کف پوش مستلزم صرف هزینه ی زیادی می باشد ولی باید در نظر داشت که به نسبت عملکرد خوب و طول عمر بالای آن صرف کردن این هزینه می ارزد و یک بار هزینه زیاد بهتر از صرف هزینه های اندک ولی با مدت زمان های کوتاه است.

ویژگی دیگر گرانیت این است که اگر در فضای باز و بدون سرپوش استفاده شود، در صورت بارش باران، آب باران می تواند به داخل آن نفوذ کند. همین ویژگی سبب می شود که آب روی سنگ نماند و خطر را برای عبور افراد کم تر کند. از سوی دیگر این آب ها وارد سفره های آب زیر زمینی می شوند. اگرچه تعداد سنگ های گرانیت خاکستری زیاد است ولی رنگ های دیگری هم از این سنگ وجود دارد اما به این نکته هم توجه داشته باشید که رنگ های خاص دارای قیمت بیش تری می باشند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره سنگ فرش